Wpis z mikrobloga

#androiddev #programowanie
Mam mały problem z biblioteką do gradle, konkretnie Hugo. Dodałem do pliczku build.gradle:

dependencies {

compile 'com.jakewharton.hugo:hugo-runtime:1.2.1'

}

Zsynchronizowałem, oznaczyłem metodę adnotacją "@DebugLog" (oczywiscie pozniej ja wywolalem), jednak nigdzie w logach nie widzę efektów (,)
  • 7
classpath 'com.jakewharton.hugo:hugo-plugin:1.2.1'

dodajesz obok innych classpath w build.gradle projektu

apply plugin: 'com.jakewharton.hugo'

dodajesz do build.gradle modułu w którym ma być użyty. (najlepiej gdzieś na górze ale to zależy od preferencji)

To najprostsza konfiguracja więc powinno być ok
@Niewpisze: Mam jeszcze pytanko. Rozumiem, ze "apply plugin" odnosi się do biblioteki które dodaje przy kompilacji apk (czyli np takie rozwiązanie jest przydatne, gdy np jedna osoba pisze aplikacje, inna testuje i sobie inaczej buduje do testów)?
Dodałem picasso, na stronie jest podane tylko "compile....", na podstawie tego samemu trzeba wydedukować jakie jest classpath i nazwe pluginu do właczenia?
Zgodnie ze "wzorem" dodałem więc:

classpath 'com.squareup.picasso:picasso:2.5.2'

compile 'com.squareup.picasso:picasso:2.5.2'

jednak problem jest
Compile używa się przy dołączeniu biblioteki do kodu. Tak jakbyś dołączał jar zwykły. Natomiast apply plugin używa się do pluginow gradle. I ten plugin może np modyfikować kod w trakcie budowania aplikacji. W przypadku Hugo dodaje kod logujacy wejście i wyjście.

W przypadku Picasso powinieneś dodać zgodnie z wzorem compile.... Do modułu w którym chcesz użyć Picasso