Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: Ym... nie do końca rozumiem twoją odpowiedź. :) Twierdzisz, że lepsze boblight? Wiem, że jest wiele rozwiązań. Zależy mi konkretnie na tym rozwiązaniu do którego zalinkowałem (z kilku powodów-mniejsza). Zastanawiam się, czy nie ma lagów i czy w praktyce to ładnie hula. Na filmiku który jest w linku odnoszę wrażenie, że lekko laguje... ale materiał puszczony na ekranie nie pozwala tego stwierdzić na 100%. Stąd moje pytanie.
@Felonious_Gru: @Felonious_Gru: Podepnę się z pytaniem. Jak w praktyce takie *light działają - jestem w stanie się podpiąć pod dowolną rzecz, która jest wyświetlana przez hdmi? Czy to działa tylko dla materiałów, które puszczam z kompa/media center etc?
Da się "wbić" z tym urządzeniem np. do sygnału z dekodera?
@dafork: Smutne. Z komentarzy wynika, że koszt takiego zestawu to ponad 1k zł :/ Trochę sporo. Rozeznaję temat bo jestem na kupnie TV. Może lepiej dołożyć do philipsowego ambilight po prostu? ;)
@dafork: mi jeszcze tylko zależy na tym, by sprawnie się łączyło z moim #synology. Na Samsungu testowałem - jest natywna apka, działa zajebiście. Niestety konkurencja nie ma takich fajnych rzeczy. Niby jest androidTV ale bida póki co..
@dafork: nie mam w sumie porównania ;)
- odtwarza od miejsca gdzie skończyłem (np. na telefonie/kompie),
- wyszukuje/pobiera/wyświetla napisy (ale nie wiem jak to jest w standardzie dlna - wszystkie tv to bez problemu obsługują?)
@meetom: @dafork: @To_ja_moze_pozamiatam: @Gerard38:
Po pierwsze - dajcie sobie siana z tymi smartami i innymi androidtv wynalazkami, jak jest jedno dobre rozwiązanie, które działa na wszystkim - Kodi (byłe xbmc). Jest na androida, jest na inne systemy, jest jako gotowy system+aplikacja zaszyte w jedną całość... odtwarza z dlna, z yt, z netflixa, z samby, ma wznawianie, ma obsługę dvb-t pvr itd....

i po drugie (odnosząc się do tego
@hrumque: Szczerze? Nie słyszałem o Kodi, zaraz się temu przyjrzę :) Jak rozumiem bangla do na telewizorach z systemem androidtv?
A co do LEDów - szkoda, że de facto jedyna opcja na działanie zawsze to Philips Ambilight :/
@meetom: Najlepszym rozwiązaniem dla Kodi jest oddzielny hardware typu jakiś ARM-android-tv-settopbox albo inny PC typu nettop, i wrzucenie do niego Kodi w wersji np OpenElec (standalone kodi, cały system operacyjny zintegrowany razem z programem). Plus takiego rozwiązania (w stosunku do kodi jako aplikacji na androidzie, windowsie czy linuksie "zwykłym") jest taki, że to startuje w kilka sekund, i ma wielokrotnie wyższą wydajność i odtwarza rzeczy normalnie niedostępne (np odtwarza full-hd czy
Pobierz
źródło: comment_z3f4AAvETIhDRgle03rkQMRWITY7UBqq.jpg
@hrumque: Dzięki. Choć skoro już mam NASa, do którego się mogę podpiąć (tak jak pisałem - testowałem z Samsunga), to nie chcę dorzucać kolejnego urządzenia ;)
@hrumque: no testowałem na kilku filmach/serialach (mp4, 1080p) i ładnie śmigało. Napisy pobiera, wszystko cacy :) A testowałem nie w sieci lokalnej tylko normalnie przez neta (mam dostęp do NASa z zewnątrz).