Wpis z mikrobloga

We wcześniejszym wpisie, który skończył wczoraj w gorących zaprosiłem Was do dyskusji nt. ratowania Wykopu przed stoczeniem się w mroczną dolinę biedaźródeł i biedakontentu, zalewu imigranckich znalezisk na głównej oraz bezproduktywnych kłótni i taniej atencyjności na mirko. Istnieje uzasadniona obawa, że bez rozsądnej interwencji serwis stanie się podatną na manipulacje i afery stroną, która będzie narzędziem dla niemerytorycznych, reakcyjnych grup i frustratów, co znacznie pogorszy jej odbiór społeczny i będzie sabotować potencjał opiniotwórczy, który stanie się odbiciem tego, co najgorsze w polskim internecie. Okazuje się, że najszersze poparcie ma pomysł dodania odrębnego działu, odizolowanego od reszty portalu, poświęconego kontrowersyjnej aktywności obejmującej m.in. przepychanki między #4konserwy i #neuropa, materiały z kiepskich źródeł, baity, pasty, heheszki, ewidentną atencyjność i rozdajo. Musiałyby istnieć ku temu warunki:

1. Zmiany musiałaby opłacać się administracji - nikt nie będzie poświęcać czasu i funduszy, wprowadzając zmiany, które nie miałyby poprawić wskaźników aktywności i społecznej percepcji portalu.

2. Plan "reform" musiałby być szczegółowo dopracowany, podlegać na bieżąco feedbackowi ze strony społeczności i być możliwy do cofnięcia. Wykluczona jest cenzura, natomiast warto postawić na swoiste promowanie pozytywnych kierunków rozwoju.

3. Proponowałbym wsparcie i realne korzyści dla osób, które stale wrzucałyby wartościowe treści pokroju #unknownews, ale dotyczące wielu dziedzin życia. Chociaż to my decydujemy, jakie treści są promowane, finalnie nigdy się nie zorganizujemy - ciekawe materiały zbierają po 10-20 wykopów, kiedy kolejna głupota ląduje w hitach.

4. Wiele osób optuje za aktywizacją moderatorów i nadaniem im proaktywnej roli w stymulowaniu aktywności pod naukowymi i wartościowymi społecznie tagami.

5. Korzystne byłoby rozbudzenie aktywności barterowej pt. oferuję pomoc - dam pomoc, akcji typu "random acts of kindness" i ich popularyzacji, a może i zaoferowanie zorganizowanego, profesjonalnego wsparcia dla użytkowników, którzy ze względu na życiowe okoliczności stali się "przegrywami" i chcą ten stan rzeczy zmienić.

To by było na tyle z mojej strony, nie będę już dłużej drążył tematu. Teraz nawołuję Was do pospolitego ruszenia standardowym "niech ktoś..." i liczę na działanie niewidzialnej ręki mirko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #oswiadczenie #pytanie

@mty89: @fen1x: @anonim1133: @Belic: @dominik-ortyl: @salvador_w_dali: @lerner: @Awerege: @Adams_GA: @su1ik: @rafalu90: @flito: @ossj: @UlfNitjsefni: @Skelly: @Dziordzio: @emkape: @Butt: @sorek:
AdamZz - We wcześniejszym wpisie, który skończył wczoraj w gorących zaprosiłem Was do...

źródło: comment_kFYtQVmX3yGL3ekHHJWCkQFe4WJbRrRM.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emtei: Nie spamuję - dodaję go drugi i ostatni raz do wpisu, ponieważ jest najlepszym przykładem tego, jak Wykop powinien wyglądać.
  • Odpowiedz
@AdamZz: Czyli w sumie robimy reddita, kto chce wartosciowy materiał siedzi w ciekawych wątkach, kogo jara spamowanie imigrantami i aferami siedzi w swoich i jest ok.
  • Odpowiedz
@AdamZz: jak ludzie nie przestaną z byle powodów spamować tagiem i wymyślać głupich wymówek - to może będzie lepiej

chcesz wspomnieć o tagu, a nie masz do niego treści - to nie w------j jego czytających i napisz "# unknownews"
  • Odpowiedz
@AdamZz: Haha, próbujesz zrobić dobrą akcje i już masz 3 narzekaczy na wszystko co się da: @noekid: @Radus: @emtei:

Mirko takie zintegrowane, takie elitarne, dojdziemy to the moon such wow, much fun.

Już widze wielkie zmiany z takim nastawieniem u ludzi ;)

  • Odpowiedz
jak ludzie nie przestaną z byle powodów spamować tagiem i wymyślać głupich wymówek - to może będzie lepiej


@noekid: sam fakt że ktoś może używać twojego tagu i spamować nim za każdym razem wysyłając do każdego obserwującego powiadomienie, to jedna wielka porażka administracji.

tl:dr może zabrzmię jak cynik ale tu się nic nie zmieni bo albo administracja (w co jednak wątpię) albo właściciele wykopu chcą żeby było tak jak jest. Tak jak mówiłem, wykop to już nie jest portalik prowadzący przez kilku zapalonych pasjonatów tylko maszynka do robienia kasy.
Bez ruchu odgórnego nic się nie zmieni, inni uzytkownicy tego tez nie zmienią. Dlaczego? Bardzo proste - ja nie zarabiam na wykopie, zatem dlaczego mam dodatkowo wkładać w ten portal godziny pracy? Administracja jest za to opłacana i to oni
  • Odpowiedz
@sorek: to mój komentarz nie narzekanie - a niech robi, wole sensowną treść, a nie kopanie w ekstrementach i zakopwyanie ciekawych tematów które są "niezgodne z programem partii"
  • Odpowiedz
Czyli w sumie robimy reddita, kto chce wartosciowy materiał siedzi w ciekawych wątkach, kogo jara spamowanie imigrantami i aferami siedzi w swoich i jest ok.


@Radus: nic nie robimy, bez chęci administracji i ich "władzy" (bany, moderacja itp) nic nie zrobisz.
użytkownik, niezależnie czy zielonka czy bordo ma znikomy wpływ na portal.
  • Odpowiedz
@Radus: Pójście w stronę Reddita byłoby całkiem mądrym krokiem. Pytanie, czy na górze znalazłaby się dobra wola do jego podjęcia - komentarze sugerują, że to mało prawdopodobne...
  • Odpowiedz
@AdamZz: Ale własną wizję tego jak Wykop ma wyglądać to właściwie możesz sobie w buty wsadzić. Przecież portal tworzą sami użytkownicy, więc na logikę, właśnie teraz wygląda tak, jak tego chcą. A jeżeli marzy ci się kopia Reddita to przecież masz Strimsa.
  • Odpowiedz
@lerner: No tak, ale jeśli milion osób wykopuje kolejny news o uchodźcach i uchodźczyniach, a ma w------e na informację o wysłaniu łazika na Słońce, to nic nie poradzisz. Administracja nie zablokuje ci polityki, żeby na siłę promować bardziej niszowe treści.
  • Odpowiedz
@AdamZz: Nie jestem informatykiem i się nie znam, ale czy istnieje możliwość stowrzenia na głównej limitu znalezisk z danego działu? Np. na 100 znalezisk nich przypada limit 10 o tagu #polityka I wtedy (tak mi się wydaje) główna nie byłaby zaspamiona imigrantami itd. Oczywiście moja propozycja to tylko konstrukt myślowy.

Jeżeli chodzi o mikro i pasty, baity itd. Moim zdaniem mikro jest takim wykopowym głosem ludu i cokolwiek
  • Odpowiedz
Twój pomysł jest nie do zrealizowania. Ten portal ma zarabiać pieniądze i jak widać to robi. Inaczej znaleziska o imigrantach zostałyby od razu zbanowane. Ludzie po prostu chcą to czytać.
Rozwiązania jakie proponujesz są zaprzeczeniem idei tego portalu. A wprowadzenie ich to wskoczenie w ideę reddita czego zapewne administracja nie chce i nie może zrobić, gdyż, ponownie, będzie to wywrocenie działania tego portalu do góry nogami.
  • Odpowiedz