Wpis z mikrobloga

"Stopa słonia" widoczna na zdjęciu to część stopionego rdzenia, która nie odparowała w trakcie pożaru, spłynęła w głąb budynku reaktora i zastygła, zanim nastąpiło oddziaływanie z betonem.

Dawka emitowana w ciągu godziny przez ten fragment wynosi 10000R (gdzie R to dawka pochłaniana podczas 1 zdjęcia wykonanego rentgenem-dane z 1986r.). Według obecnych wyliczeń dawka śmiertelna w wyniku przebywania w bardzo bliskiej odległości nastąpi po ok. 300 sekundach (a męczyć się będziemy jakieś 2 dni zanim ostatecznie umrzemy). Według wyliczeń na jednym z forów o Czarnobylu w odległości 1,5m możemy przeżyć nawet 5 godzin.

Na zdjęciu widzimy również Ryana Macdonalda, który obecnie nie żyje jak niemal wszyscy którzy widzieli na żywo "stopę słonia". Osoby wykonujące takie zdjęcia oraz pomiary radioaktywności były "ochotnikami" ku chwale związku radzieckiego.
#czarnobyl #ciekawostki
v.....r - "Stopa słonia" widoczna na zdjęciu to część stopionego rdzenia, która nie o...

źródło: comment_tRXaEJe8A5azODRZSkURvAmecF3hCZnq.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A oto wpływ promieniowania na wykonywane zdjęcia.


@vesterr: to jest wpływ długiego czasu ekspozycji w fotografii- rozmyte sylwetki poruszających się ludzi, smugi z latarek i ta stopa słonia wydaje się świecić, a po prostu jest oświetlona światłem z latarki.

Co do pierwszego zdjęcia, ciężko mi oszacować kiedy zostało wykonane, sądząc po rdzy na elemetach metalowych, może być to zdjęcie dosyć współczesne, kolorowe kropki to skutek wysokiego ISO w aparacie cyfrowym
  • Odpowiedz
@dhMichu:
Te nagranie z 2009 było wykonane na cyfrówce, więc pewnie promieniowanie ma trochę inny wpływ na ten rodzaj aparatu a przynajmniej ja tak uważam.

Fotografem nie jestem, więc bazuje się na informacjach od ludzi którzy się znają a przynajmniej tak twierdzą (w internecie wszyscy są ekspertami od wszystkiego nie tylko na mikro ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Co do rozmyć i zniekształceń na tym zdjęciu to
  • Odpowiedz
Dawka emitowana w ciągu godziny przez ten fragment wynosi 10000R (gdzie R to dawka pochłaniana podczas 1 zdjęcia wykonanego rentgenem-dane z 1986r.)


@vesterr: Czyli nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę że zdjęcie robi się conajmniej 10000 razy krócej.
  • Odpowiedz
@vesterr: Nie w tym rzecz, bardziej chodzi o nietrafione porównanie godzinnej ekspozycji do króciutkiego zdjęcia rentgenowskiego. Napisal ze dawka jest 10tys wieksza od zdjecia ktore trwa ok 10tys razy krocej. Bezsens
  • Odpowiedz
@babisuk: Widziałem nieoficjalne dane o 500R. Wpis opierałem tylko o potwierdzone dane.

To najbardziej radioaktywne miejsce na naszej planecie

też dyskusyjne ;)


Znasz bardziej radioaktywne miejsce?
  • Odpowiedz