Wpis z mikrobloga

Kupiłem żonie samochód i umowę spisaliśmy na jej dane, ubezpieczenie jest ważne jeszcze przez miesiąc i teraz o co chodzi... Chcemy wykupić dalsze ubezpieczenie ale nie na nią tylko na teścia który ma wszystkie zniżki.
Czy trzeba przepisywać umowę czy można tak po prostu wykupić na teścia ?
Dodam jeszcze że trzeba zmienić tablice rejestracyjne
#samochody #prawo #biurokracja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@Raych: Tak. Darowina połowy samochodu. Z umową darowizny do WK i zarejestrować na teścia i żonę. Tylko że przy rejestracji pewnie będą chcieli polise OC ważną co najmniej miesiąc.
@pavulon78: Zadzwoniłem do WK i dopytałem czy OC musi być ważne przez miesiąc to powiedziała że jak ja mam do 10 października to OK, podatku od darowizny żadnego nie ma tylko trzeba zapłacić za tablice 180 zł. Nie dopytałem o współwłasność jak to się odbywa, czy później w ubezpieczalni są jakieś wyższe koszty ubezpieczenia ?
@kokus @pavulon78: To dobrze, a czy wiek żony jest jakoś istotny bo ma 21 lat a prawko od 3. 3 lata temu miało to znaczenie z tego co pamiętam. A czy ta darowizna musi być jako połowa wartości auta czy całość ?
@Raych: Może delikatnie wzrosnąć stawka - to chyba kwestia ubezpieczalni. Ja mialem w Ergo Hestia z ojcem i pełne znizki jego. Dodatkowo warto sobie dokupić (w ergo hestii) ochronę zniżek. to dodatkowo koszt chyba 40-50 zł. Jak trasy walicie to masz też pakiet szyba i pakiet opony... Nie pamiętam już w jakiej cenie.