Wpis z mikrobloga

Nie jeździłem autobusami chyba od 2 lat, zawsze rower, albo samochód. Sytuacja zmusiła mnie do skorzystania z mpk, linia 138. Pierwszy szok: Gdzie się podziały kioski z mojej okolicy ? Kiedyś były 3, teraz nie ma żadnego. No nic kupię na przystanku w automacie. Oczywiście automatu brak. No nic, kupię w automacie w autobusie albo u kierowcy. Wsiadam , znajduję automat, wybieram dwa bilety i szukam dziury na bilon, i nie ma. Pytam kobiety (spaliłem cegłę oczywiście ), która kupowała przede mną bilet gdzie się wrzuca gotówkowe? Ona mówi, że tu tylko kartą. WTF. Dobra ch.j idę do kierowcy z bilonem, a on mówi mi z szyderą na twarzy, że mi nie sprzeda bo automat działa i nie ma takiego obowiązku (Co jest #!$%@??)

Mówię mu, ze nie działa bo nie przyjmuje bilonu !!!. Po tym zdaniu byłem już ignorowany. Pomyślałem, że pojadę dalej na pałę i wysiądę na jakimś przystanku z kioskiem albo automatem biletowym. Przejechałem prawie całą linie nie uświadczając ani automatów, ani kiosķów i na szczęście kanarów równieź.
#krakow #mpk #coolstory #autobus
  • 31
@enron: Skądś się wzięło powiedzenie "drobne na bilet"


@DrFly: no wzięło się, i co z tego? Kiedyś była tylko gotówka i każdy miał (chyba że nie miał), teraz często jest tak że bankomat łaskawie wypłaci Ci tylko 50zł i potem bujaj się z kombinowaniem skąd tu wziąć bilon...
Dzięki obniżeniu prowizji za płatności kartowe można w końcu się nie przejmować drobnymi - jak w sklepie kupuję jogurt i inne pierdułki
@enron: Bo te tylko na kartę wcale nie są często uszkodzone ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Poza tym jest spora grupa osób, które kart nie posiadają. Stosunkowo mało osób ma kartę poniżej 18 roku życia (nie wspominając o dzieciach do 13, które nie mają możliwości posiadania karty).

W czym problem, żeby automaty obsługiwały zarówno karty i jak i bilon? Takie automaty zresztą są w Krakowiakach.
@enron: Bo te tylko na kartę wcale nie są często uszkodzone ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Rzadziej niż te żówna na bilon.

Poza tym jest spora grupa osób, które kart nie posiadają. Stosunkowo mało osób ma kartę poniżej 18 roku życia (nie wspominając o dzieciach do 13, które nie mają możliwości posiadania karty).


Są karty prepaid. Dzieciarnia już pod koniec przedszkola lata ze smartfonami większymi od ich głów
@enron: Co za problem machnąć automat na to i na to ? W tramwajach są i nikt nie narzeka. Zabieg zrobiony chyba tylko po to aby nabijać kiesy kanaŕom.


@DrFly: już pisałem. Najprawdopodobniej zauważalnie droższe i bardziej awaryjne. Ciekaw jestem czy przyjmują nadal karty gdy się coś z monetami spierniczy (i vice versa) :)
@DrFly: A u mnie w Jaworznie (PKM Jaworzno) zapłacisz gotówką, kartą i kupisz bilet u kierowcy.
Tabor nowy, darmowe wifi, ładowarki usb, bagażniki rowerowe, klimatyzacja, nowe przystanki, na większości przystanków ekrany z rozkładem i czasem przyjazdu kolejnego autobusu.
W całym mieście setki punktów, gdzie można doładować kartę miejską - a jeśli nie masz czasu, to możesz to zrobić przez internet.
Autobusy odjeżdżają często, punktualnie, są sprawne, czyste i nawet kolorystycznie się
I teraz MPK jest stratne 3 złote za bilet.

A dołóż do tego kolejne 3 złote, kiedy ja miałem taką samą sytuację.


I straciło 3 złote, jak ja nie miałem tego pieprzonego bilonu tylko 20zł i kartę. A nie, miałem 3 jednozłotówki, tylko automat stwierdził że jednej z nich nie przyjmie. I co?

Bo przyjechałem z miasta, gdzie w autobusach możesz zapłacić na dwa sposoby, a jeszcze kierowca ci może bilet sprzedać.