Wpis z mikrobloga

serio można być tak głupim i ślepym jak wykopowa prawica? xD przepraszają członków grupy wyszehradzkiej za to, że polska popiera politykę ue z czego będą większe korzyści niż w byciu w nieformalnej grupie czterech państewek. do tego:

- czesi mają nas głęboko gdzieś, bojkotując np. nasze jedzenie
- orban każdego dnia daje dupy tak znienawidzonej rosji (a może rosja już nie jest znienawidzona? xD)
the list could go on

ale oczywiście polak węgier dwa bratanki xDDD

oczywiście tłumaczenia z translatora xD

#bekazpodludzi #bekazprawakow
źródło: comment_3cLp8JXcmCBNCWb4dvckJfSIJERhSyLF.jpg
  • 125
@Im_from_alaska: o ile generalnie mam bekę z wykopowej prawicy i tego obrazka, to co do samej sytuacji z grupą wyszehradzką mam mieszane uczucia. blok w końcu istnieje po to, aby stanowić pewną przeciwwagę dla Niemiec. sens istnienia takiego bloku zostaje zachwiany, jeżeli któreś państwo zaczyna romansować z innymi.

nie zrozum mnie źle, nie uważam, że powinniśmy się stawiać Niemcom bo hurr durr merkel, tylko po prostu moim zdaniem grupa wyszehradzka jest
@paziu: nie oszukujmy się - polska, węgry, słowacja i czechy to biedne kraje. i sojusz z takimi w żadnym wypadku nie jest stabilny. myślisz, że słowacy nie wzięliby pieniędzy za olanie GW? tak samo byłoby z każdym innym krajem.

ok, współpraca w regionie, super, ale nie można przedkładać kontaktów z zachodem na rzecz grupki czterech biednych krajów.

a co do rosji, polska też powinna się na nią otworzyć. oczywiście nie tak
@Im_from_alaska: Powiedzmy sobie szczerze, to co robią niemcy graniczy z szaleństwem, a ich decyzje niszczą unię od środka i narażają wszystkie kraje na drodze fali tego bydła zarobkowego. Niemcy zapraszają, a reszta ma się dostosować, #!$%@?ć suwerenność. Tak nie wygląda współpraca, tak wygląda dawanie dupy. Jeżeli uważasz, że kraje wschodniej przeciwwagi, tym bardziej tak nam miłe jak Węgry, nie powinny otrzymać naszego wsparcia to gratuluję. Dla mnie istnieje jeszcze coś takiego
@Im_from_alaska: wiesz, to ciężki temat i tutaj każdy będzie gdybał po swojemu. wg mnie zacieśnienie biznesu oraz ośrodków naukowych, jakaś wspólna, i spójna, polityka energetyczna, sprawi, że Niemcom nie będzie tak łatwo dyktować nam warunków. a np. dopóki nie mamy energii jądrowej, to Niemcy pakietami klimatycznymi mogą nas dosłownie udusić.

oczywiście wcale nie uważam, że Słowacja nie wyłamie się za parę euro, ale to już nieco bardziej abstrakcyjny poziom gdybania. Niemców,
serio można być tak głupim i ślepym jak wykopowa prawica? xD przepraszają członków grupy wyszehradzkiej za to, że polska popiera politykę ue z czego będą większe korzyści niż w byciu w nieformalnej grupie czterech państewek.


@Im_from_alaska: Wytłumacz mi jak wykopowej prawicy jakie będą korzyści z przyjęcia tych kolejnych imigrantów? Jakie będą korzyści z debilnej polityki Niemiec?
@Im_from_alaska: wykopowa prawica to ciekawe zjawisko, potrafią zakłamywać rzeczywistość i to w taki sposób ze sam TVN by się nie powstydził ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczy zerknąć na główną, wszystko z płomieniem nawet duplikaty xD dla nich wszystko jest czarne albo białe nie ma nic pomiędzy, a do tych co piszą ze hurr durr poczekaj niech ci zgwałcą żonę/córkę przecież nasz głos nie miał żadnego znaczenia, i
@paziu: Właśnie, Niemcy grają na wielu frontach i tam też szukają korzyści. I dokladnie to samo powinna robic polska (oczywiście na tyle, na ile pozwala nam nasza pozycja). Nie mam nic przeciwko współpracy na poziomie WG, ale nie mozna sie zamykać na inne strony. Czesi się nie zamykają, Węgrzy też nie (nie mam nic przeciwko rosji) tylko polska ma uciąć kontakt z ue, bo musimy przyjąć kilka tysięcy uchodźców z kraju
@Im_from_alaska: Przeczytaj co napisałeś.

że polska popiera politykę ue....

Veto Polski w tej sprawie niczego nie zmienia w jej sytuacji w UE. Jedyne co możemy to zapłacić tą karę co nią niemiaszki straszą. Orban ciągnie UE od lat za nos i gówno mu zrobili.
@Im_from_alaska: ależ oczywiście powinniśmy dbać o jedno i drugie. tak jak mówiłem, mam po prostu mieszane uczucia, a nie że ratowałbym V4 za wszelką cenę, czy chciałbym koniecznie dosrać Merkel. po prostu nie wiem, czy tak wiele w tym momencie zyskujemy. współpraca z samymi tylko Niemcami jest oczywiście dla nas bardzo ważna (wystarczy spojrzeć na bilans eksportu), ale nie wiem, czy dostalibyśmy mocno po uszach za postawienie się UE w tej
@Gamling: jak zwykle w takich sytuacjach polecam twitter i facebook Piotrka Maciążka, który bez zbędnego #!$%@? wyjaśnia kwestię solidarności Grupy Wyszehradzkiej

Czesi zasugerowali, że Polska złamała "wyszehradzką solidarność" . Takie sygnały płynęły z Pragi jeszcze przed głosowaniem w sprawie kwot uchodźców więc Praga odrobiła lekcję i do końca próbowała rozegrać sentymentalnych Polaków. O tym, że Czechy i Słowacja właśnie wystawiły Polskę do wiatru w sprawie polityki klimatycznej cisza

Ja uważam, że
źródło: comment_newJ1SyjAMdwSFQKPW7q3DzSxlwGHNbF.jpg
@dsun: Chodziło tutaj o konkretną sprawę imigrantów/uchodźców. Kraje V4 jako nielicznie nie idą jak stado baranów na ścięcie tylko starają się chronić praw i granic Unii. Niemcy wymyśliły sobie, że stary kontynent ma wskoczyć w tryb multikulturowy, nieważne czy to się komuś podoba czynie. Jest to wysoce amoralne i będzie tragiczne w skutkach dla monokultur Europy. W tym konkretnym głosowaniu powinniśmy głosować wspólnie z pasem wschodnim chociażby ze względu na przyszłość
@paziu: moznaby dyskutować nad tym, ze powinnismy sie jako GW trzymać razem gdyby nie fakt, ze akurat temat uchodźców jest prosty- my tak czy siak przyjmiemy tych ludzi, pytanie na jakich warunkach. I Słowacja, Czechy i co zupełnie nie dziwi Węgry postanowiły lecieć w zaparte by nie stracić w oczach wyborców w swoich krajach.
W tym temacie musimy byc po stronie Niemiec ze względu na moralność, jaka sie kryje za tym
@Im_from_alaska: Ayy lmao a bo to Niemcy nas nie ruchają? Lepiej dalej lizać dupę zachodowi, co?

Jak by nie było to mamy obecnie kryzys, nasz rząd ewidentnie postąpił niezgodnie z polską racją stanu, a w obrębie Grupy Wyszechradzkiej Polska objawiła się nie jako potencjalny lider Europy Środkowej tylko jako #!$%@? łamistrajk. Zresztą jeśli już mielibyśmy się komukolwiek stawiać, w jakiejkolwiek sprawie to zawsze lepiej robić to z innymi, kimkolwiek by oni
@wykoptomka: cóż, jest sens w tym, co mówisz. tak jak wspominałem, zbyt wielu rzeczy nie wiem, żeby mieć w tej materii jakieś konkretne zdanie, więc jedyne co robię, to głośno myślę
@Im_from_alaska: A co ma piernik do wiatraka? Węgry mają w jakiś sposób ograniczone prawa członka UE? - chyba nie. Druga sprawa to Niemcy w ważniejszych sprawach mają nas głęboko w dupie - wspólna polityka energetyczna, bazy NATO, nord stream, nord stream II
@paziu: jasne, nikt nei krytykuje, dyskutujemy;)
Warto zauważyć tez fakt, ze TYLKO 3 państwa GW i Rumunia sie wyłamały. Przeciez sa na zachodzie kraje, ktore problemów nie maja z Syryjczykami, jak choćby Portugalia czy Islandia. Taka mała Islandia przyjmuje ponad 10 tys imigrantów.
Najsmutniejsze jest to, jak ludzie wola łykać granie na emocjach poprzez jakies smieszne tweety zagraniczych polityków, jakby tam nagle nie znali takich słów jak "propaganda" czy "gra polityczna".
@wypok_user: ekonomia nie zna takiej bariery jak luk Karpat, i głownie przez to w dobie szukania alternatywy energetycznej od Rosji, Węgrzy wpadli w ich ramiona.
Warto poczytać o sytuacji gospodarczej Węgier i o tym, jak idiotycznymi decyzjami dotyczącymi np sektora bankowego stracili zachodni prywatny kapital na rzecz wschodniego, powiązanego zewsząd z Kremlem.
@wykoptomka:

Najsmutniejsze jest to, jak ludzie wola łykać granie na emocjach poprzez jakies smieszne tweety zagraniczych polityków, jakby tam nagle nie znali takich słów jak "propaganda" czy "gra polityczna".

mając konto na wykopie od jakiegoś czasu już nauczyłem się, że to nie fakty i twarde dane rządzą pędem mas, tylko zgrabne i chwytliwe hasełka. ludzie wykopują jak głupi manipulatorów pokroju Wolniewicza, jednocześnie wieszając psy na Wellman oddającą honorarium na cele charytatywne
@wykoptomka: czas wejścia do unii, pkb na głowe, wysokie bezrobocie, wysoka imigracja do krajów zachodnich. Taka Rumunii pomimo tego że w tej chwili chyba jest najbiedniejszym krajem UE ma ogromny problem z mniejszością romską. Sporo Rumunów wyjechało na zachód za lepszym życiem a tu nagle niemiaszki zrobiły burdel w europie i każą im utrzymywać kolejną mniejszość która będzie wrzodem dla nich jak romowie. Nie ma się co oszukiwać - sytuacja na
@Im_from_alaska: EU jest opłacalna, ale nie dla polski, tylko dla Niemiec, która jest najsilniejszym państwem. Gdybyśmy mieli swoją grupę której byśmy przewodzili - zyski byłyby większe niż w unii, do której nie tylko dopłacamy, ale i tracimy suwerenność a w zamian wszyscy nas dymają budując sobie nordstreamy z pominięciem nas, nie narzucając rosjii żadnych sankcji i narzucając nam sankcje za nieprzyjmowanie uchodźców. I niby w unii. I twierdzisz że w unii
@Im_from_alaska: No beka xD Same korzyści ta unia nam daje, nawet rurociąg puszczą omijając Polskę, żeby nam nie zaśmiecać złomem. Solidarność z Niemcami taka wspaniała xD I suwerenność Polski taka szanowana. Bierzcie islamskie bydło, albo #!$%@? z dotacjami, co nas obchodzi wasze zdanie. Znów beka xD Po co produkujecie cement, przecież my wam sprzedamy drożej xD Pakiet klimatyczny podpisujcie, bo syf robicie tym węglem, na #!$%@? wydobywacie jak gaz od Ruskich
@ediz4: nie ma tez co sie oszukiwać i przyznać, ze Polska jest juz wsród krajów bogatych, przez co nie ma takich problemów jak mierzące sie z marazmem gospodarczym Czechy, Słowacja czy Rumunia. Nie rozumiem tez, jakim cudem jakies 5 tys ludzi opłacanych w 70-90% przez UE, do którego przeciez Rumunia jeszcze nie dokłada, ma rozwalić gospodarkę i społeczeństwo rumunskie. Ba, nawet jak tych ludzi bedzie 10x wiecej- to jest wciąż śmieszna