Wpis z mikrobloga

#wroclaw #edukacja #jezykiobce #niemiecki #niemcy

Czesc, chcialbym w rok nauczyc sie niemieckiego na poziomie B2, nie startuje z zupelnego zera, ale moj niemiecki jest mocno zasniedzialy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mozecie polecic jakas szkole, cokolwiek, gdzie moglbym zaczac nauke od pazdziernika? Jest to w ogole mozliwe? Raczej nie mam problemu z nauka.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doktorplaga: niemiecki to dość wymagający język, spróbuj sobie najpierw duolingo. szkoły językowe olej, za mniejszą kwotę możesz wziąć sobie świetnego korepetytora, mogę się polecić bo mam C1 i doświadczenie :)
  • Odpowiedz
@pyszotka: jakies podstawy probowali mi wbic do glowy przez lata wczesniejszej edukacji. Wydaje mi sie, ze perfekt, imperfekt i cz. przyszly wraz z odmianami czasownikow przypomnialbym sobie dosc szybko, gorzej z bardzo ograniczonym zasobem slow. Moglbym probowac na wlasna reke, ale zalezy mi na jakims certyfikacie potwierdzajacym poziom B2. Rozwaze korepetycje, chociaz nigdy mnie to nie przekonywalo zbytnio. Myslisz, ze da sie oponowac niemiecki na poziomie B2 w rok? Pozniej
  • Odpowiedz
@doktorplaga: hmm, skoro części mowy ogarniasz to myślę, że nie będzie problemu z nauczeniem się w ciągu roku na B2, musisz być tylko systematyczny w nauce i konsekwentny w działaniach. niemiecki to w większości pamięciówka. w dużej mierze wplatanie języków w codziennych czynnościach również wiele pomaga.
aa, i jeszcze jedno - niemiecki KONIECZNIE musisz polubić bo bez tego to raczej szprechać dobrze nie będziesz ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@pyszotka: wlasnie jestem na etapie, ze probuje sie przebiegunowac - od malego Niemcy zle mi sie kojarzyly, glownie przez obie wojny swiatowe i skutecznie wypieralem niemiecki z glowy, gdyby nie to prawdopodobnie dzis fluent german by byl :p
  • Odpowiedz
@doktorplaga: jak jesteś blondynem o niebieskich oczach to już możesz zmieniać obywatelstwo, aryjczycy zawsze w modzie XD

niemieckie kino kompletnie mi nie leży, chociaż z filmów mogę polecić Sophie Scholl, z seriali natomiast die Kreuzung
  • Odpowiedz