Wpis z mikrobloga

Wołam całe #programowanie, wstrzymajcie się z kamieniowaniem jeszcze przez moment.

Poleci ktoś dobre IDE/edytora dla C++ pod linuxa? Na windowsie używałem Visual studio.

Główne wymagania:
-Ma mieć miły dla oka nocny styl (nie jakieś lipne gradienty i czarny tekst na czarnym tle. Chociaż to mógłbym samemu poprawić) Tak, #tylkonocny
-Ma mieć możliwość tworzenia projektów albo chociaż kompilacji programu z poziomu edytora, bez przechodzenia w terminal

Testowałem już:

Atom - Najlepiej wygląda, Uwielbiam go do js/html/php, ale ma jakieś szczątkowe wsparcie dla C++
Sublime Text - Jw, chociaż ze wsparciem dla c++ jest już znacznie lepiej. Mimo wszystko nie znalazłem sposobu żeby przyjemnie kompilować kod z poziomu edytora.
Eclipse - Ciężka krowa, w sam raz do Javy (/s)
Code Blocks - Chyba najlepszy, ale jest mocno upośledzony w kwestii ciemnego stylu (nie mówię tu o kolorach samego edytora tylko całego środowiska) praktycznie nie znalazłem żadnego.
  • 14
@SystemHalted: Obczaj sobie Geany, dość przyjemny jest. Ale to bardziej edytor niż IDE.
No i styl (poza samym edytorem) bierze z bieżących ustawień GTK, także jeśli używasz KDE albo masz jasny motyw systemowy, to nie wiem czy dasz radę zrobić tryb nocny.
@SystemHalted: Ach, teraz widzę, ƶe chcesz całe środowisko ciemne. Qt Creator od wersji 3.4 ma eksperymentalne wsparcie dla custom cssów, ale ostatnio jak próbowałem to jeszcze przewijały się ciemnoczerwone litery na ciemnoszarym tle. Zaleta jest taka, ƶe masz dostęp do cssa i moƶesz sobie poprawić (i wysłać patcha do repo!).
@SystemHalted: Ciężko Ci będzie coś znaleźć, Linux to Linux. Zbuduj kompa, który da sobie radę z Eclipse, albo naucz się konsoli, gcc/gdb/make i gvim. Po jakimś tam, zależnym od Ciebie okresie przejściowym, będzie Ci się pracować lepiej niż w środowisku, gdzie wszystko masz w jednym oknie.
@SystemHalted: Eclipse chodzi świetnie jak go trochę pokonfigurujesz. Wadą jest to, że indexer się czasami gubi. Style zmieniasz pluginem, w Eclipse wszystko się robi pluginami.

@SystemHalted: @Whipie: CLion wspiera tylko i wyłącznie projekty oparte na CMake. Super sprawa jak piszesz sam dla siebie, ale jeśli w firmie projekt jest oparty na np. GNU autotools, to IDE staje się bezużyteczne - po prostu nie utworzysz projektu.
@SystemHalted: Spróbował bym ATOM/Sublime + nauka CMake'a / make'a (CMake wygodniejszy). Kompilować możesz samym "cmake . && make" (ew. budowanie w katalogu build). CLion jest naprawdę fajny, ale ostatnio zrobili go płatnego. Zapędzanie się w stare wersje bez aktualizacji to kiepski pomysł. Możesz też zobaczyć Visual Studio Code coś w stylu Atoma/Sublime na linuxa od M$, podobne do Visual Studio więc będziesz przyzwyczajony. CodeBlocksa odradzam, bo jest po prostu słaby, a
@wolodia: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie nie używam, bo piszę na Windowsie, a jak muszę coś na chwilę przetestować na linuxie to starcza mi GEdit/CodeBlocks, ale powiem że trochę fuszerkę w takim razie odwalili...