Wpis z mikrobloga

Ukraińska firma 908 pracująca w branży IT opuszcza Ukrainę i przenosi się do Polski

Andriej Horsiew, założyciel firmy, twierdzi, że na Ukrainie klimat polityczny nie sprzyja branży IT w związku z czym opuszczają swoje biura w Dniepropietrowsku i przenoszą się do Wrocławia. Horsiew uważa, że w jego kraju w tej chwili jest po prostu... użyję jego słowa - "p------c".

Ilu pracowników firmy 908 wyjedzie z Ukrainy? Liczba może sięgnąć 500 osób.

Całość tutaj: http://ain.ua/2015/09/15/603854

#ukraina #it #gospodarka
tomasz-maciejczuk - Ukraińska firma 908 pracująca w branży IT opuszcza Ukrainę i prze...

źródło: comment_mRtxWDSp3kl8QMxyJq2y2jGMPjlyqYi9.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: powaznie chcesz? nie ma sprawy:
1500zł - "żyjesz jak król"
tak jak pisalem wczesniej ..doprecyzuje
- wynajmij mieszkanie i opłać rachunki (najmniejsza kawalerka wcale nie w centrum) - nie rudera
- jadaj na mieście - choćby i tylko obiady - nie fastfoody tylko normalne jedzenie w restauracjach
- dojeźdzaj do pracy choćby 2 razy w
  • Odpowiedz
@piolem: W tym george hotelu wziąłeś oczywiście cenę "single accomodation". Cena standard dla dwóch osób to jest 180 zł za pokój. Czyli wychodzi 90 zł za dobę od osoby w najstarszym hotelu we Lwowie.
  • Odpowiedz
@mickpl: no wlaśnie sam przyznajesz mi racje:
1. 120UAH to wlasnie 20zl
2. mieszkanie 360UAH za dobe czyli 60zl - za standard daleki od królewskiego
do czego ty mnie przekonujesz?
biorąc tylko powyższ:
samo mieszkanie to wyzej to bylby koszt ponad 1500zł
  • Odpowiedz
@mickpl: ok widze ze chyba pisze z osoba co "królewskie życie" rozumie inaczej
jadąc sam jak mieszkam w hotelu to place wlasnie za single room...co mam szukac kompana do łozka zeby wyszlo taniej?
  • Odpowiedz
@piolem: Taki kompan to się zwykle "dziewczyna" nazywa. Tak, to dosyć popularne jeździć na wakacje z dziewczyną. Z dziewczyną w łóżku jest bardzo fajnie. Nie stanowi obciążenia. A jak jest na prawdę spoko to się zrzucacie i koszty idą na pół. :P
  • Odpowiedz
@mickpl: tak dziewczyna - fajny kompan. a jak jade z zona i 2 dzieci (ponizej 2 lat) to jeszcze taniej bo z zona na jednym łzku a dzieci do lat 3 za darmo....wez lepiej pogadaj z Kuzniarem
  • Odpowiedz
@piolem: Myślę, że Cię ta firma wycieczkowa trochę dyma, bo jak wejdziesz na google maps, otworzysz Lwów i przez strony wejdziesz na menu restauracji to spokojnie znajdziesz knajpę gdzie zjesz za grosze po królewsku (chociaż wiem, że dla Ciebie "królewsko" to najdrożej jak się da). A jak nie znajdziesz to zawsze możesz iść do najstarszego hotelu we Lwowie w ciemno, bo tam na pewno nie będzie za drogo. :P

No
  • Odpowiedz
@mickpl: ta firma wycieczkowa to firma rodzinna - mojej rodziny. znam oferty noclegow, jedzenia we Lwowie...
pech chcial, że zgrywasz eksperta i trafiło na osobę, która zna branżę i ceny
za 1500zł we Lwowie to możesz przeżyć miesiąc:
- wynajmując pokój daleko od centrum
- jedzac w "restauracjach" (pizza i takich miejscach gdzie kelrnera nie ma) nie częściej niż 3 razy w tygodniu
- bawiąc się na miescie tam gdzie
  • Odpowiedz
@piolem: A ja myślę, że to Ciebie boli, że 1500 zł spokojnie wystarczy i jednak dosyć łatwo to wykazać. Naciągasz ceny licząc właśnie np. po 23 zł za obiad, a wszystko co niżej to bieda i nędza. Przeliczasz dobowe ceny dla turystów razy 30 i przekładasz to na ceny najmu na rynku lokalnym. :P Zgaduję, że bierze się to z tego, że ta Twoja rodzinna firma ma ukutą gadkę, że
  • Odpowiedz
@piolem: Nie wiem ile zarabiaja.Wyraznie mówia - mniej niż na Ukrainie odkładaja albo pisza że ich poziom życia pogorszył sie. A co do powrotów to też relacja osoby która przyjechała do Wrocławia rok temu z kilkoma osobami i napisala że tamci wrócili a jeden pojechał jeszcze do innego kraju.

Może standard życia się obniżył, bo zarobki podobne, a w Polsce 4 x drożej niż u nich.


@mickpl: Tak w jednym przypadku pisali że zarobki te same ale podatki i ceny sa powodem nizszego standardu. Ale aż 4 razy to nie jest
  • Odpowiedz
@szurszur: Kijów akurat podobno ma ceny europejskie. Tak mówili mi ludzie we Lwowie. Sytuacja podobna jak w Rosji, gdzie w Moskwie jest drogo jak w Londynie, a 200 km za już bida.
  • Odpowiedz
@piolem: Po raz kolejny powtarzam. To co piszę jest oparte na relacjach Ukriancow ktorzy przyjechali do Polski. Po co mieliby kłamac? Tym bardziej że pisali o tym czesto na swoich profilach spolecznosciowych.
Jeden nawet chyba ma vlog na youtube "emigracja IT" czy cos w tym stylu.
  • Odpowiedz
@piolem: Prosze bardzo. Gosc pracuje w Krakowie ale jego firma ma tez oddział we Wrocławiu. To własnie relokacja firmy która sie przeniosła do Polski.
W 2:00 mówi :
"wszyscy powinni się przygotowac na to że zarobki w sferze IT sa tutaj niższe niż na Ukrainie".
Mówi że to przez podatki bo na Ukrianie płacił 5% a w Polsce wychodzi około 30%.
https://www.youtube.com/watch?v=Z7xXyxQilDI
  • Odpowiedz