Wpis z mikrobloga

Ukraińska firma 908 pracująca w branży IT opuszcza Ukrainę i przenosi się do Polski

Andriej Horsiew, założyciel firmy, twierdzi, że na Ukrainie klimat polityczny nie sprzyja branży IT w związku z czym opuszczają swoje biura w Dniepropietrowsku i przenoszą się do Wrocławia. Horsiew uważa, że w jego kraju w tej chwili jest po prostu... użyję jego słowa - "p------c".

Ilu pracowników firmy 908 wyjedzie z Ukrainy? Liczba może sięgnąć 500 osób.

Całość tutaj: http://ain.ua/2015/09/15/603854

#ukraina #it #gospodarka
tomasz-maciejczuk - Ukraińska firma 908 pracująca w branży IT opuszcza Ukrainę i prze...

źródło: comment_mRtxWDSp3kl8QMxyJq2y2jGMPjlyqYi9.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: to może tak:
zatrudniłem ponad 50 osob z branzy IT z Ukrainy
wiem ile te osoby zarabiają teraz
mam dostep do aktualnych danych odnosnie wynagrodzen w wiekszosci wiekszych firm w Kijowie, Lwowie z branzy IT
  • Odpowiedz
@piolem: Jakbym zliczyl wszystkie relacje czy dyskusje na profilach rosyjskojezycznych gdzie czasem wrzucane sa ogłoszenia to też byłyby to dziesiatki osób. Tak jak pisałem sytuacja nie jest taka że na 100% można powiedziec że tu zarabiaja lepiej ale z tego co obejrzałem to jest taki przekładaniec. Zaznaczam że to sa relacje z pierwszej polowy tego roku lub wczesniejsze ale niedużo. Do roku.
Tak samo jest na Białorusi - jest wykopowicz
  • Odpowiedz
@szurszur: obejrzalem...gosc mowi ze jest gorzej no i co z tego ze mowi?
ja pisalem wyzej ze stawki w Polsce sa wyzsze. Nie rozumie dlaczego na wykopie mnostwo osob bedzie przekonywalo na sile do raz postawionej tezy.... co mam ci powiedziec? wiem dokladnie ile palci sie tym ludziom przyjezdzajacym z Ukrainy i wiem ile zarabiali tam...chcesz mnie przekonac? pewnie znajdziesz nie jednego Ukrainca co robi za mniej niz robil u
  • Odpowiedz