Wpis z mikrobloga

#programowanie #android #mikroreklama #szkola #gimbaza #studbaza

Hej mirki i mirabelki. Napisaliśmy z kumplem apkę do "kreatywnej pomocy" podczas sprawdzianów/egzaminów. Zasada działania jest prosta - instalujecie ze znajomymi aplikację i możecie w łatwy sposób dzielić się odpowiedziami w obrębie jednego pokoju. Z racji tego, że dopiero od niedawna aplikacja dostępna jest do pobrania, szukamy osób chętnych do pobrania i testowania w realnym życiu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.secens.michal.studentkit
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nagle wszyscy stają się prawilni. Jak ktoś wypuści coś tak banalnego a zarazem dobrego to odrazu krytyka, że namawiają do oszustwa.
  • Odpowiedz
@Rakal: Cóż za beznadziejnie uzasadnienie. To może zorganizujmy profesjonalne szkolenie dla kieszonkowców, bo kto chce kraść to i tak będzie? Albo instrukcję jak ominąć system antyplagiatowy, choć strzelam, że gdzieś pewnie taka instrukcja już jest.
Twórca oprogramowania czy innego narzędzia ponosi pewną odpowiedzialność za swój produkt. Nie rozumiem jak można usprawiedliwiać aplikację, która z założenia ma służyć czemuś nieetycznemu. Albo ludzi, którzy ją tworzą.
  • Odpowiedz
@crystaldragon: wiedz że edukacja nie polega tylko na wkuwaniu " absurdalnego materiału"?
w tym wieku wykształca sie takie zachowania jak upór, determinacja, samozaparcie, ambicja itp..
nie w-----a cie fakt, ze oszuści często kończą z lepszym dyplomem, niż ludzie którzy maja zamiar się uczyć?
jak ktoś od młodego się slizga, to moralność ma juz opanowana
nie nam na myśli tu gimgazy czy liceakow, a w sytuacji gdy w grę wchodzi wykształcenie
  • Odpowiedz
@Sherry_Locke_Hume: apka była tworzona w ramach samokształcenia, a czy ktoś z tego skorzysta, czy nie to już jego sumienie. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto chociaż raz nie ściągnął niczego na sprawdzianie...
  • Odpowiedz
@Emkacf: Już ktoś tu pisał z tym kamieniem i uwierz - znajdziesz ludzi, którzy nigdy nie ściągali. To smutne, że w Polsce mamy taką mentalność... Sam argument zresztą jest z d--y, ponieważ krytykuje się tutaj narzędzie ułatwiające oszustwo, a nie oszukujących.

czy ktoś z tego skorzysta, czy nie to już jego sumienie


Czyli nie uważasz, że ponosisz jakąkolwiek odpowiedzialność za stworzoną przez siebie aplikację? No to spoko, dalsza dyskusja chyba
  • Odpowiedz
@Axim: Szkoła przygotowuję do życia które nie istnieje ! system oświaty opiera się na sprawiedliwości. A świat jest niesprawiedliwy, musisz robić rzeczy które są niemoralne inaczej ktoś inny cię wygryzie. Jeśli będziesz miał swoją własna karierę i chcesz osiągnąć bardzo dużo to szybko zrozumiesz że moralność istnieję tylko u niewolników abstrahując do Nietzschego.
  • Odpowiedz
@Emkacf: To zabierz się potem za tworzenie narzędzia pomagającego złodziejom samochodów. W ramach samokształcenia. Bo kto nie kradł ten nie będzie kradł, a kto kradnie, ukradnie i bez specjalnych narzędzi. Bez odbioru, elo.
  • Odpowiedz
@Axim: to już ich sprawa

Swoją drogą wydaje mi się, że odzywa się nie ta grupa docelowa, która powinna ;) jak chodziłam jeszcze do szkoły to nigdy nie słyszałam od nikogo takiego sprzeciwu, więc powiem "zapomniał wół jak cielęciem był". Moja własna, rodzona, matka opowiadała mi, jak za czasów, gdy miała 16 lat wszyscy ściągali na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy...
  • Odpowiedz
@Emkacf: Miałem się nie odzywać, ale...

jak chodziłam jeszcze do szkoły to nigdy nie słyszałam od nikogo takiego sprzeciwu


No tak, Ty nie słyszałaś, więc nie ma uczniów, którzy głośno mówią o łamaniu pewnych
  • Odpowiedz
@Emkacf: Lol, współczuję najazdu białorycerzy którzy nigdy w życiu nie ściągali.

Wam, świętoszki, współczuję czasu straconego na wkuwanie jakiegoś gówna które nigdy w życiu wam się nie przydało poza sprawdzianem. xD
  • Odpowiedz