Wpis z mikrobloga

#dziendobry wszystkim
Ostatnio pisałem o wyborze pierścionka zaręczynowego.
Tak wiec pierścień wybrany.
W weekend zaręczyny. Mam zajebistego stresa bo nie wiem jak to zrobic :P
Jedziemy w wycieczkę do pewnego miasta. Ciekawe czy pogoda chociaż dopisze. :P
Kurde pisząc ten wpis juz sie stresuje.
Jak myślicie później z rodzicami tez robic zaręczyny?

Jak ktos chce się dowiedzieć jak sie wszystko skończy niech plusuje ten wpis to zawolam po weekendzie co i jak :P
#zwiazki #zareczyny #oswiadczenie #pozytywnie
  • 122
@kopek: nie wiem czemu niektórzy są tutaj tak zaskoczeni zaręczynami "z rodzicami", może wynika to z tego, że większość osób jest tutaj dość młoda ale tradycją było, że potencjalny młody oświadcza się swojej wybrance przy rodzicach. Teraz już się od tego co prawda odchodzi ale raczej wypadałoby mieć na tyle szacunku żeby poprosić rodziców/wybrankę o rękę ponownie podczas spotkania z jej rodzicami - u mnie w domu moja mama bardzo mocno
Wytłumaczcie mi jedną rzecz: po co komu takie ceregiele z zaręczynami, pierścionkami, otoczką, niemal fabułą?
Dziwi mnie to zwłaszcza w przypadku osób, które i tak żyją ze sobą niczym mąż i żona.
Ja rozumiem, że cały ten scenariusz a'la komedia romantyczna może być sympatyczny dla obydwu stron, ale czy to coś zmienia, czy jest to powód do lęku, skoro wynik i tak jest oczywisty?
Nieoczywisty jest przecież chyba tylko wtedy, gdy chce
@kopek: Wcale Ci się nie dziwię, pamiętam dokładnie jak mój niebieski się stresował ;) ręce mu się trzęsły, głos łamał ;D
A co najlepsze, ja w ogóle się nie spodziewałam: w każdy majowy weekend jedziemy gdzieś w góry, w TEN czas były to akurat g. Sowie. Ten wariat na samym czubku Wielkiej Sowy ukląkł. Mgła jak cholera, że świata nie widać, mokro wszędzie, ja jeszcze do niego z pretensjami 'anon co
@kopek: gratulacje!

Ja zaręczyn z rodzicami nie robiłem, ale rodzina do której wchodzę nie jest przywiązana do takich rzeczy. Musisz wyczuć.

Co do sposobu, ja polecam tradycyjnie, z klękaniem (różowe to lubią ( ͡º ͜ʖ͡º) ), na osobności bez świadków

Powodzenia!
@kopek: Jeśli jej rodzice są staroświeccy idź i najpierw zapytaj ich. Niby mało a w późniejszych relacjach będziesz miał spokój.
A na zaręczyny postaraj się żeby nie było obcych ludzi, wtedy dziewczyna będzie mogła odpowiadać z powodu presji otoczenia a to nie pomoże.
Anyway powodzenia i wołaj.