Wpis z mikrobloga

Wiem że takie pytanie pada tu pewno codziennie ale mirki z #motocykle jaki motocykl polecacie dla świeżaka ? Interesuje mnie coś ala turystyczne-enduro jak BMW F650 ma mi służyć do poruszanie regularnego po mieście w sezonie oraz wakacyjnych wypraw w góry. Na oku mam wspomniane wyzej BMW F650GS,Yamahe TDM 850 oraz Honde Varadero ale na necie jest milion opinie że na początek to najlepiej Yamahe XJ i sam nie wiem na co się zdecydować. Na ewentualne wycieczki dobrze by było żeby dało się zabrać pasażerkę oraz jakiś ewentualny bagaż bez strachu że się nie pomieścimy i w miarę wygodnie ;p
Proszę o opinię
#motocykle #motoryzacja #kiciochpyta #turystyka #naduzywamtagow #cokupic
  • 29
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: GS i Varadero spokojnie ogarniesz, dobre wybory. Wybierz się tylko koniecznie w pierwszym roku na jakiś kurs doszkalający (np Dzień Motocyklisty na torze Poznań). Ułatwi Ci to milion rzeczy, nie będziesz żałować kaski wydanej, a pokażą Ci rzeczy których w 5 lat sam nie odkryjesz :) Zawsze żałowałem że sam skapnąłem się o tym jakie to ważne dopiero po paru latach :)
@HetmanPolnyKoronny: ooo zapomniałem o Transalpie też był na mojej liście zainteresowań. Doświadczenie marne - świeżak znaczy się zdałem prawko na początku sierpnia i jak na złość nie mam nawet kiedy się rozejrzeć za motorem od tego czasu a co dopiero pojeździć :/ Budżet chciałbym dopiąć do 10k ale jak trafi się jakaś okazja to jestem w stanie dołożyć. Rozważałem wydanie więcej na BMW 1100-1200 GS ale przestraszyłem się gabarytu jak zobaczyłem
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: każdemu pasuje co innego, ja bym pewnie celował w VStorma, bo jeżdżę motocyklem z bliźniaczym silnikiem. Co do większych pojemności to ja bym nie ryzykował, mocą potrafią zaskoczyć, a duże turystyczne enduraki są po prostu wielkie i ciężkie. Podane tu maszyny ładnie trzymają cenę, więc jak nawet po sezonie czy dwóch sprzedasz to utrata wartości będzie minimalna.
@HetmanPolnyKoronny: niestety nie wsiadłem od razu na XJ600 i już z niej nie zszedłem ;p

Widzę że ciekawą alternatywą jest Yamaha XT660Z Tenere ale dostępność i cena raczej nie zachęcają.

To teraz przydałyby się jeszcze opinie na temat jednocylindrowy vs kilka cylindrów na trasie. Podsunął mi ten problem kolega @newski pisząc że jednocylindrowy po dłuższej jeździe męczy od wibracji. Prosiłbym o opinie ;]
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: no właśnie sprzed 2008 i po 2008 to inne motocykle z zupełnie innym silnikiem. ale te sprzed 2008 też mają super opinie, no i możesz też zerknąć na Aprilię Pegaso - bliźniaczy motocykl do starszej F650GS.
motocyklem typu Transalp, 650GS, Pegaso spokojnie wybierzesz się na dalszą wycieczkę nawet z pasażerem. mi zdarzało się robić Kawasaki KLE500 po ponad 500km dziennie, a kiedyś też wybrałam się na dalszą wycieczkę z pasażerką
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: Jeden z znajomych z klubu Hondy zamówił nową Africę Twin która zapowiada się naprawdę świetnie. BMW F650 mimo że jest doskonałym turystykiem to serwisowanie jest droższe od Japończyków które jednak mają wyżej położony środek ciężkości co dla osób mniej doświadczonych, słabszych i mniej wytrenowanych do jazdy w terenie może być nieco przerażające. Dlatego BMW wydaje się zwyczajnie lepsze gdyż oddawanie mocy i sama pozycja jest świetna no i to BMW
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: co do tych jednocylindrowców są różne opinie, jak jeździłam jednocylindorwym 125ccm to już po zrobieniu stu kilometrów wibracje dały się odczuć. ale są i tacy, którzy jeżdżą ponad 600ccm singlami i będą sobie chwalić. jednak kiedy później robiłam wyjazdy i po 400-500 km dwucylindrową rzędówką problem wibracji już dla mnie nie istniał, dlatego przy następnym motocyklu się uparłam, że dwa cylindry to minimum