Wpis z mikrobloga

ej mireczki od #esp8266. nabyłem własnie między innymi wersję 01 oraz taki konwerter usb na serial jak na obrazku. Przejściówka usb na serial oparta jest o CH340. Pytanie brzmi, czy dogadam się za jej pomocą z układem wifi? Bo na razie coś mi nie idzie. Dodatkowo mam rozkminę. Przejściówka ma piny 5V VCC 3V3 TR RX GND oraz zworkę. Jak za pomocą tej zworki wybrać logikę? zewrzeć VCC z 5V? Czy wydajność prądowa tego gówienka jest wystarczająca żeby zasilić esp8266 (na razie nie chodzi mi o wrzucanie firmware tylo gadanie po AT)
Pobierz henk - ej mireczki od #esp8266. nabyłem własnie między innymi wersję 01 oraz taki kon...
źródło: comment_KR5xgGqIzX3FqWSXiLqkBi8pnUgPhjKi.jpg
  • 16
@henk: Skrzyżowałeś Tx i Rx? Powinnno normalnie komunikować się w esp8266. Nie znam tego modułu, ale np. bluetooth hc06 ma specjalny pin, do któego trzeba podłączyć 3,3V by wejść w tryb at. Obczaj filmiki Mirka Kardasia.
@henk: I jak - dogadałeś się z esp w końcu? Teoretycznie zwarcie VCC i 3.3V powinno wg. mnie dać radę. Też muszę coś kupić i są bardzo różne te konwertery i w końcu nie wiem co się lepiej sprawdzi.. :/
@meetom: Tu ten sam układ o niebo taniej z przesyłką gratis od "majfrendów". Ali dodało teraz opcję płatności za pomocą przelewy24.pl, więc nie potrzebujesz nawet rachunku walutowego.
@mmokry: Wiem, bo kilka dni temu robiłem zakupy na ali i już nawet z tej płatności korzystałem :) Sęk w tym, że potrzebuję tego przed weekendem :P Ale dzięki za czujność :)