Wpis z mikrobloga

Hej mirki, razem z moim #niebieskipasek chcieliśmy się wybrać na wakacje do Lwowa w połowie września. Kilka osób odradza mi ten pomysł, bo mówią że się zrobiło niebezpiecznie. Dlatego mam do was pytanie, czy był ktoś z was tam ostatnio, bądź też orientuje się jaka jest sytuacja i czy można się wybrać czy raczej sobie odpuścić.
Z góry dziękuje za każdą informację.

#pytanie #ukraina #podroze
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polacy nie mogli czuc sie bezpiecznie w przeddzien meczu Legia-Zoria. Na Polakow polowano. Wczoraj byl mecz Ukraina-Bialorus. Zadnego Bialorusina nie tknieto, co wiecej, zrobili wspolny marsz. Dlaczego Ukraincy nie bija Bialorusinow, a Polakow juz tak? Skad ta roznica? Znasz odpowiedz? Ja znam.


@tomasz-maciejczuk: Tomku dużo piszesz, ale konkretów jak zwykle brak. Na proste pytanie o jakieś przykłady ataków na tle narodowościowym na Polaków jak zwykle chowasz głowę w piasek. Trudno
  • Odpowiedz
@manekin: znowu wedlug internetowych ekspertow nie mam o czyms pojecia, a za jakis czas znowu bedziecie musieli mi przyznac racje. Przyzwyczailem sie juz do tego. Wyjasnie bardzo krotko - im bardziej Ukraina bedzie promowala kult UPA, tym wiecej mlodych Ukraincow bedzie czulo do nas nienawisc. Wielu probuje ja ukrywac, bo akurat w tej chwili otrzymuja od nas pomoc, ale wystarczy, ze tej pomocy nie dostana i od razu wyjdzie z
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Znowu uciekasz od tematu. Przestrzegasz przed podróżowaniem do Lwowa, więc pytam na jakiej podstawie twierdzisz, że przeciętny Polak może tam dostać w twarz tylko za to, że jest Polakiem? Powołujesz się po raz kolejny na incydent przed meczem Legii, ale nikt tam nie oberwał za bycie Polakiem, tylko za bycie kibicem Legii, to jest ogromna różnica. Jakbyśmy tak do tego podchodzili, to zaraz by się okazało, że nienawidzą nas
  • Odpowiedz
Na Polakow polowano.


@tomasz-maciejczuk: Idę też o zakład, że te osoby, które odradzały autorce wpisu podróż, robiły to wiedzione twoimi sensacyjnymi doniesieniami z przedednia meczu Legii. Bo niby co innego tam się ostatnio działo żeby ktoś twierdził, że we Lwowie zrobiło się niebezpiecznie?
  • Odpowiedz
@manekin: moja opinia jest jasna: nastroje antypolskie wsrod ukrainskiej mlodziezy wzrosly. Wszystko przez propagande szuchewiczowcow. To logiczne: jesli Twoj bohater walczyl z okrutnymi i bezlitosnymi Polakami o niepodlegla Ukraine, ktora ci Polacy przez setki lat niszczyli i niewolili, to jaki bedziesz mial stosunek do Polakow? Propaganda polonofobii jest coraz mocniejsza. "Jeszcze Polska nie zginela, ale zginac musi" - to sie nie wzielo z d.py.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Prezentujesz typową dla narodowców percepcję rzeczywistości zapominając, że zwykli ludzie z jednej i drugiej strony nie są historycznie świadomi i mają gdzieś te ideolo wojny. Póki co nikt na Polaków we Lwowie nie poluje, ale jeżeli masz jakieś konkretne przykłady takich zachowań to chętnie zobaczę, na razie nic takiego nie przedstawiłeś.
  • Odpowiedz
@manekin: to prawda, nie sa historycznie swiadomi, dlatego sa tacy antypolscy - mowa glownie o dresach, kibolach i nowych patriotach. Maja w swoim repertuarze mnostwo klamstw na temat Polski i Polakow, ale coz... lepiej nie reagowac, bo jeszcze sie obraza.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Taka specyfika tych środowisk, że zawsze szukają wroga. Po ostatnich meczach Legii podejrzewam, że gdzieś w bramie na Pradze też można dostać w mazak jeżeli się powie, że jest się z Ukrainy. :-)
  • Odpowiedz
@Prejuge: Ja bym polecał zapuścić się jeszcze na południe od Lwowa- Iwanofrankowsk, albo ukraińskie karpaty- Jaremcza, Bukovel i cała okolica. Niezapomniane wakacje tam spędziłem - tanio jak diabli, ludzi nie ma na szlakach, wodospady, spokój i wszyscy mili. #autostop nawet działa. Co tam się dzieje to ja nawet nie... Kierowcy proponują piwko, muzyczka ruskopolo - klimat niezapomniany.
  • Odpowiedz