Wpis z mikrobloga

Hej mirki, razem z moim #niebieskipasek chcieliśmy się wybrać na wakacje do Lwowa w połowie września. Kilka osób odradza mi ten pomysł, bo mówią że się zrobiło niebezpiecznie. Dlatego mam do was pytanie, czy był ktoś z was tam ostatnio, bądź też orientuje się jaka jest sytuacja i czy można się wybrać czy raczej sobie odpuścić.
Z góry dziękuje za każdą informację.

#pytanie #ukraina #podroze
  • 33
  • Odpowiedz
Kilka osób odradza mi ten pomysł, bo mówią że się zrobiło niebezpiecznie


@Prejuge: A jakie przykłady podają? Bo jesli tylko te z sytuacji gdy pobito kibiców Legii którzy paradowali w koszulkach kibicowskich to nie jest to mocny argument.
  • Odpowiedz
@Prejuge: Obecnie jest tam bezpiecznie. Polaków lubią, są przesadnie gościnni. Jak będziecie mówić wolno po polsku a oni wolno po ukraińsku to się zawsze dogadać, bo języki bardzo podobne. Stać was będzie na najdroższe restauracje i wożenie się taksówkami. Noclegi w dobrych warunkach są tam drogie. Ja zawsze jak tam byłem zatrzymywałem się u wynajmujących chaty Polaków.

W miejscach uczęszczanych nic wam nie grozi, także w nocy, w te mniej
  • Odpowiedz
@Prejuge:

Hej mirki, razem z moim #niebieskipasek chcieliśmy się wybrać na wakacje do Lwowa w połowie września. Kilka osób odradza mi ten pomysł, bo mówią że się zrobiło niebezpiecznie.


O, jest @tomasz-maciejczuk efekt. :D Jeżeli nie będziecie chodzić po mieście w koszulkach Legii w dniu meczu to nic wam się nie stanie.
PS. Ta sama zasada obowiązuje w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i reszcie miast Polski i świata.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk:

jest bezpiecznie o ile nie bedziecie pokazywac wszem i wobec, ze jestescie z Polski. Niektorym to mogloby sie spodobac, niektorym - wrecz przeciwnie.


Jak się pokazuje wszem i wobec, że się jest z Polski? Chodzi się z flagą na drzewcu po ulicach?
I czy masz jakieś przykłady napaści na tle narodowościowym we Lwowie (powtarzam: narodowościowym)?
  • Odpowiedz
@Prejuge: Polecam wizytę w znanej knajpie o nazwie "Kryjówka". Prowadzona jest przez wybitnych filantropów i miłośników Polaków. Na powitanie, gdy brodacz ze spluwą powie "sława ukrainie" odpowiedzcie "niech żyje Polska". Wtedy macie gratis bar przez cały wieczór.
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: niesamowite. Stary, mowie jak jest. Mlodzi Ukraincy coraz mniej lubia Polakow i da sie to zauwazyc. Ja to widze. Mozesz sie ze mna klocic, mozesz mowic, ze wiesz lepiej - ja widze i wiem swoje. Tak samo tlumaczono mi, ze zadnego zagrozenia ze strony nazistow nie ma. Byly juz dwa ataki terrorystyczne - maj i sierpien. Laczna liczba rannych okolo 130. Zabitych - 5. Co do relacji: Polacy nie
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: nie, kolego, to ja czekam na Twoje. Dlaczego Bialorusinow nie bija, a Polakow juz tak? W czym roznica? Zobacz jak na nas cisna w internecie. Ilez my im krzywd wyrzadzilismy, jak sie nad nimi wiekami znecalismy, jak ich wymordowalismy niemal do cna... wtedy zrozumiesz skad sie w nich bierze ta nienawisc
  • Odpowiedz