Wpis z mikrobloga

Dlaczego duża część prawej strony sceny politycznej (generalizuję, pewnie szkodliwie, ale nie tylko na wykopie da się to zauważyć), ciągle nadając o wolności, wolnym rynku, wolności słowa od poprawności politycznej etc., dostaje piany na ustach, jeżeli tylko wspomni się o wolności do zawierania związków partnerskich?

Mi się zawsze wydawało że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, więc w dupie (hyhy) mam, czy czyjś związek będzie zalegizowany, bo to po prostu na mnie nie wpływa nijak, a obrażanie innych ludzi z powodu ich preferencji, jest, umówmy się gimnazjalną zagrywką.

W związku z powyższym, #pytaniedoeksperta, czy to ja czegoś nie rozumiem, czy po prostu nawet nie zdając sobie z tego sprawy należę już do #neuropa i nie ma dla mnie ratunku przed dniem sznura ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to nie jest bait, poważnie chciałbym żeby ktoś to wytłumaczył
#4konserwy #neuropa #pytanie #heterodewiacja #homoseksualizm
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erbo: ale czy to moje domaganie się takich samych praw, ma wpływ na kogokolwiek poza mną? czy tak jak w przypadku policjanta, domagam się prawa do egzekwowania czegoś wobec kogoś?

  • Odpowiedz
@erbo: ale powinien, bo...? Bo erbo tak uważa? Czemu nie miałyby przysługiwać zwolnienia podatkowe, bo nie widzę różnicy pomiędzy związkiem hetero, a homo, jeżeli chodzi o pracę i ewentualne ulgi.
  • Odpowiedz
@erbo: ja bym zabrał w takim układzie te debilne przywileje dla małżeństw typu ulgi podatkowe, wspólne rozliczenia, możliwość odbierania paczek na poczcie czy wizyt w szpitalu bez upoważnienia. Jaki zysk dla budżetu by był. Na cholerę to komu?
  • Odpowiedz
@astralny_zlewozmywak: mam dziwne wrażenie, że się pogrążasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poważnie mówimy tu o wyższości związku zoofilskiego nad zalegalizowanym związkiem partnerskim dwóch świadomych, dorosłych osób fizycznych, o pełnych zdolnościach do czynności prawnych?
  • Odpowiedz
@loczo:

Gurwa lewaku ale się doucz.

Kiedyś przez wolność rozumiano ją w sensie negatywnym, czyli wolność od. Wolność od pańszczyzny, od przymusu, od germanizacji,
  • Odpowiedz
ale powinien, bo...? Bo erbo tak uważa? Czemu nie miałyby przysługiwać zwolnienia podatkowe, bo nie widzę różnicy pomiędzy związkiem hetero, a homo, jeżeli chodzi o pracę i ewentualne ulgi.


@loczo: bo związek hetero może mieć potomstwo. Serio takich podstaw nie ogarniasz ?
  • Odpowiedz
@Anlany: piękna argumentacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a co z naczelną zasadą co nie jest zabronione, jest dozwolone? I czemu ktoś, na kogo taki związek nie miałby żadnego wpływu, miałby chcieć go zabronić? Bo po prostu mu się to nie podoba?
@astralny_zlewozmywak: jasne, ulgi na dzieci - jak najbardziej. Ale z tego co wiem, żeby w małżenstwie być uprawnionym do zwolnień podatkowych, nie
  • Odpowiedz
ja bym zabrał w takim układzie te debilne przywileje dla małżeństw typu ulgi podatkowe, wspólne rozliczenia, możliwość odbierania paczek na poczcie czy wizyt w szpitalu bez upoważnienia. Jaki zysk dla budżetu by był. Na cholerę to komu?


@Waspin: Na taką cholerę żeby państwo nie umarło przez brak dzieci.

Poza tym nie ma żadnego problemu z paczkami na poczcie i szpitalami
  • Odpowiedz
@Anlany: to może #!$%@? w końcu wolność od państwowego definiowania co małżeństwem jest a co nie. Każdy sobie jak chce o ile nikomu nie dzieje się krzywda i obie strony mają osobowość prawną.
  • Odpowiedz
a co z naczelną zasadą co nie jest zabronione, jest dozwolone? I czemu ktoś, na kogo taki związek nie miałby żadnego wpływu, miałby chcieć go zabronić? Bo po prostu mu się to nie podoba?


@loczo: Nie wiem co z tą zasadą. Ale Rzeczpospolita Polska była jedynym krajem w Europie, który nigdy nie zabraniał i nie karał homoseksualizmu. Więc niech teraz Zachód nas nie poucza co i jak mamy robić z naszymi normami społecznymi.

Prawica w Polsce też jest podzielona, dominuje niestety nurt katolicki, i moim zdaniem to stąd właśnie bierze się niechęć do homoseksualizmu. Mnie osobiście to powiewa i mam to gdzieś ALE bardzo nie podoba mi się używanie orientacji seksualnej czy płci w walce politycznej (tak się wybił np Biedroń czy znane
  • Odpowiedz