Wpis z mikrobloga

Mirki co wy byście wybrali za auto do 5-6k € (z silnikiem powyżej 2.0 bliżej 5k€) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam dylemat, bo planuje sobie kupić zagranico auto i zastanawiam się czy lepsze starsze bmw czy młodszy ford:
- #bmw (seria 5, diesel 3.0) '03-'05
- 3-4 lata młodszy #ford #mondeo (mk4, diesel 2.0) '07.
Wybierając auto skupiam się przede wszystkim na wyposażeniu, raczej nie jestem fanem jednej marki - brat ma takiego forda i też chciałem (miałbym możliwość podpięcia pod komputer), ale nic nie ma więc szukałem alternatywy (reszta alternatyw to c5 '07-'08, laguna też jakoś tak)
Forda szukam z dużą navi + convers (+aktywny tempomat jeśli się znajdzie), skóra + alkantara. Na bwm patrzę jedynie czy ma tą dużą navi, tempomat no i skórę.

#niewiemjaktootagowac
Pobierz sirgorn - Mirki co wy byście wybrali za auto do 5-6k € (z silnikiem powyżej 2.0 bliże...
źródło: comment_EORFWZZO2kInhcmcIckRomINO6ixYoIF.jpg
  • 22
@sirgorn: forda ci rdza zje, laguna no.... poszukaj info o awaryjnosci, bmw jest lepsze ale to co pokazujesz jest chyba najbrzydsze od dobrych paru lat

jak juz celujesz w bmw to zobacz x5
@PrevuD: @kubosh: dzięki za opinie :)

@frozenpiza: jakbym nie patrzył na wyposażenie to może i bym poszukał, ale niestety do 6k coś słabo z wyposażeniem ;)

@Antlion: naah, czytałem i nie było źle z tym silnikiem 2.0 - ale elektryka jak w citroenie tragedia

@PeaceUN: każdy orze jak może, x5 chyba ciut za drogie ;)


no póki co brat ma z 2007 forda i brak rdzy, ale
@PeaceUN: ekonomicznego, znaczy dużo paliwa pije czy części? Bo z tymi 7-8l / 100 się liczę, z droższymi częściami eksploatacyjnymi też - ale dużo droższymi? (co innego jest poczytać, a co innego jak ktoś wie jak wygląda naprawa takiego wozu)

@Kejran: za 5-6k jest tego pełno w DE i NL.
@sirgorn: ja z X5 zrezygnowalem - szukam czegos innego wiec mamy podobna sytuacje. Forda odrzucam na poczatku bo mialem znajomego w salonie i mi odradzal wszystkie modele :) wytypowalem superba, a6 allroad, c4 picasso, vectra w kombii ale to j\za mniejsze pieniadze ale sprawdzona fura bo mam druga taka w hathbacku i jest bezawaryjna
@PeaceUN: ja miałem forda mk2 2.5 v6 i sobie chwaliłem, bardzo dobre auto. Brat ma mk4 2.0 tdci i też sobie chwali (tylko na full opcji, z aktywnym tempomatem, aktywnym zawieszeniem, coversem i dużą navi) - dał za nią 5.5k rok temu, dlatego szukam podobnie wyposażonego auta w tej cenie.

@damian_co_dalej: też myślałem, że jak kupie to zaraz spróbuję sprzedać, a kręcenie licznika to niestety norma - Polak widzi te