Wpis z mikrobloga

Społeczność wykopu w większości (takie odnoszę wrażenie, przynajmniej ta aktywna) jest popieprzona. Część jest po prostu rasistami i jeszcze w jakiś dziwny sposób jest z tego dumna. Wiem, ameryki nie odkryłem, ale teraz już nie kiszą się we własnym kółeczku znalezisk politycznych czy religijnych, przeszli już nawet na sport.

Na głównej cieszą się że biała holenderska lekkoatletka wygrała z czarnymi, jeden nawet napisał że wygrała "nasza". No ja #!$%@?ę. Pewnie będą się tłumaczyć że to tylko śmieszki i wyjmij kij z dupy, ale dlaczego do jasnej cholery ktoś się cieszy że wygrała Holenderka? Wróć, że czarne przegrały.

Ja sam wrzucam sporo piłkarskich bramek, gifów z akcji i te robaki tu też już przyszły. Patrzcie np. tutaj. 2 pierwsze komentarze - żal.

Albo tutaj, zwykły gif z prezentacji zespołu. No #!$%@? jak żałosnym typem trzeba być żeby pisać takie rzeczy. Kogoś to bawi?

Podsumowując - wracać #!$%@? być rasistami kretyni do waszego kółeczka wzajemnej adoracji z tagów polityka, religia czy innych i po prostu od piłki i sportu się #!$%@? skoro jedynym komentarzem na jaki was stać jest wrogość wobec koloru skóry czy religii, #!$%@?.

Przepraszam - #!$%@?łem się.

Zawołam #pilkanozna żebyście wiedzieli że ja już mam dosyć i nie będę tego tolerował.

#rasizm #wykop #sport
  • 77
@Minieri: Sport a konkretniej piłka nożna od zawsze wiązała się z emocjami. Te emocje rodziły agresje w rożnych przejawach np. rasizm i w tym chyba nie ma nic odkrywczego. Chyba dotąd nie zwracałeś uwagi na to uwagi. A pewnie wielu z tych ludzi którzy tak zajadle się wypowiadają bez otoczki meczu piłkarskiego nigdy by swych niewłaściwych słów nie powtórzyła.

Zwróć uwagę przy meczach Chelsea (najlepiej tych topowych) jakie rzeczy są wypisywane
Wróć, że czarne przegrały.


@Minieri: bo mają inną budowę szkieletu i mięśni, przez co większe predyspozycje m.in. do biegania.
Jakoś nikt się nie obraża, że biali nie potrafią skakać.
Smutne musi być Twoje życie, skoro nie potrafisz zrozumieć, że można się identyfikować z kimś/lub z grupą i uważać za swoją.
@Minieri: no np jest biała, jest z europy, jest teoretycznie słabsza. Jeśli czarne ścigałyby się z kosmitką, byłbym za czarnymi, bo pochodzą z Ziemi.

Coś w stylu - > https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria_systematyczna

Najpierw rodzina, później przyjaciele, później sąsiedzi, później Naród etc.
ps. jak jestem dumny, że moja skóra jest biała to jestem rasistą? xD nie to się tożsamość nazywa. Tak jak to, że można być dumnym z bycia np. góralem.
Jestem dumny mimo,
@Minieri: W pełni rozumiem, ten wielki trend bycia zamkniętym na 'innych' jest tak samo #!$%@? jak trend przyjmowania wszystkich wyrzutków itd., bo mają inny kolor skóry czy wyznanie. Ze skrajności w skrajność, a myślenie w wielu przypadkach jest wyłączone, co gorsza włącznik chyba się zepsuł.