Wpis z mikrobloga

Wykop przeglądam od chyba 8-9 lat. Na przestrzeni lat mogę zauważyć, jak bardzo głupieje społeczność tego serwisu. Pewnie wynika to z rozwoju oraz dostępności sieci, ale strasznie smutna to obserwacja.
A najgorsze jest to, że ten poziom wylewa się poza ten serwis, albo zaatakował go z zewnątrz. Kiedyś pod kontrowersyjnymi światopoglądowo wykopaliskami można było spokojnie podyskutować, były bardziej docinki, dogryzanie niż wyzwiska...a teraz? Ja #!$%@?.
Na głównej wykop o imigrantach. Największy obecnie problem Europy, bardzo ciężki do rozwiązania i przede wszystkim bardzo skomplikowany. A w komentarzach? "#!$%@?", "Niech #!$%@?ą", "Tchórze, a nie patrioci"...takie dno, że obśmiewane kiedyś komentarze na onecie pozwalają na bardziej merytoryczną dyskusję.
Nie chodzi o fakt, że nie zgadzam się z #!$%@? imigrantów do wody- bo zgadzam się, że tych nielegalnych "lecących za lepszym życiem" powinno się odsyłać do państw, z których przypłynęli. Ale ludzie uciekający przed wojną? Przecież w tych krajach są konflikty, i to brutalnością nawiązujące do najciemniejszych kart historii naszego gatunku. Ci ludzie widzą to, co widzieli nasi dziadkowie podczas II WŚ, a być może nawet straszniejsze rzeczy i ktoś się dziwi, że ludzie uciekają? Czemu nie zostają w Turcji, czemu pędzą do Niemiec? Może dlatego, że są całymi rodzinami i szukają spokoju, a nie ledwie przetrwania?

Bardzo aktywni w tych wątkach są emigranci, którzy siedzą w Europie Zachodniej i widzą "front", gdzie tylko gwałcą i zabijają. Czy wiecie, "#!$%@?", jak sami imigrantów nazywacie, że sami jesteście pazernymi #!$%@?, zdrajcami własnego narodu, pełnymi tylko chciwości, bo z kraju, w którym ludzie żyją lepiej niż 70-80% ludzkości uciekliście do top 5%? Bez powodu? Tylko ze chciwości, pazerności, bo chcecie mieć lepiej. Dlatego amerykanie mają mur z Meksykiem, dlatego są wizy dla nas- bo #!$%@?ą takich pazernych #!$%@?ów jak wy, co lecą jak dziwka tylko na kasę. Że wyzywam? Stosuję waszą logikę. Sam uważam zupełnie inaczej. Każdy ma prawo mieszkać gdzie chce. Jeśli tylko nie będzie łapał kasy z socjalu, wszystko jest super. Dlatego uważam, że powinno się ludziom z terenów ogarniętych wojną pomagać. Bo tak samo Polakom podczas wszystkich wojen pomagano. Nie tylko podczas II WŚ, ale podczas zaborów także. Przez ponad 100 lat Polacy dostawali pomoc na całym świecie. Bo nas nie było na mapie. A dzisiaj, wielcy "patrioci", mają czelność nazywać ścierwem ojców, którzy zabrali swoją rodzinę i szukają miejsca, by móc spokojnie żyć. Pewnie też pracować, bo ktoś, kto ma coś więcej w głowie niż papkę, zauważył, że za granicą na tych najmniej płatnych stanowiskach pracują imigranci. Właśnie tacy, normalni. Zadaniem jest odseparować tych, co naprawdę uciekają i naprawdę chcą budować tutaj swoje życie, od fanatyków i cwaniaczków. Choć prawda jest taka, że cwaniaczków się nie odseparuje- w dużej mierze dlatego, że kiedy docierają na miejsce, nie potrafią sobie poradzić- nie że nie chcą, po prostu nie potrafią. Są słabi. Bo są normalnymi ludźmi. I nie chodzi, żeby im pomagać w nieskończoność, można odsyłać, jeśli w jego kraju nie ma wojny- ale #!$%@? traktować jak ludzi, bo gdyby naszych ojców tak nie traktowano, to by nas #!$%@? po prostu nie było. Akurat co jak co, ale Polska doświadczyła wielkich emigracji. Wielcy "patrioci"- Gdyby nie ktoś, kto pomógł polskim imigrantom, nie śpiewalibyście "Mazurka Dąbrowskiego", zakute łby. Bo by nawet #!$%@? nie powstał.

Jasne, to jest tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, ale kiedyś można było spokojnie tutaj rozmawiać, kiedyś te śmieszne obrazki to był tylko dodatek. Dzisiaj? Tylko je można oglądać, bo reszta została zalana jakimś gównem, które wyzywa ludzi chcących żyć.

Wielcy wojownicy z CS: GO, wojownicy internetu. Wielcy patrioci, wychowani w Polskich wartościach. Jara się husarią, Wielką Polską, tylko nie wie, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to nie jedyne wartości, jakie towarzyszyły Polsce w historii, a husarze walczyli za kraj uchodzący za najbardziej otwarty w Europie. Taka dzisiejsza Szwecja, debile.

Świat nie jest czarno-biały, debile.

#wykop #4konserwy #neuropa #oswiadczenie #polska #buldupy #gimbopatriotyzm #patologiazewsi #patriotyzm
  • 42
Ale ludzie uciekający przed wojną? Przecież w tych krajach są konflikty, i to brutalnością nawiązujące do najciemniejszych kart historii naszego gatunku. Ci ludzie widzą to, co widzieli nasi dziadkowie podczas II WŚ, a być może nawet straszniejsze rzeczy i ktoś się dziwi, że ludzie uciekają? Czemu nie zostają w Turcji, czemu pędzą do Niemiec? Może dlatego, że są całymi rodzinami i szukają spokoju, a nie ledwie przetrwania?


@wykoptomka: A może nie
@wykoptomka
Gdyby imigranci nie byli Muzułmanami nie mieliby takich problemów. Przez setki lat uciskali kobiety, Chrześcijan, ateistów i mniejszości to niech się nie dziwią, że karma do nich wraca. Coś jakbyś naziści się dziwili, że trudno im o azyl polityczny w Izraelu, bo autochtoni jacyś dziwnie ksenofobiczni.
@wykoptomka: Dokładnie tak jak piszesz.
Nie wiem czy to wina "nowoczesnej" edukacji, internetu, czy rodziców spędzających w pracy za dużo czasu, ale im młodsi ludzie, tym mniejsza jest u nich zdolność odczuwania jakiejkolwiek empatii.

Stąd np. popularność filozofii korwina, zgodnie z którą jednym celem w życiu jest jak najbardziej się nachapać, choćby inni zdychali z głodu pod płotem.

Stąd podejście do emigracji "jak ja jadę się nachapać, to jest wszystko cacy,
Wielcy wojownicy z CS: GO, wojownicy internetu. Wielcy patrioci, wychowani w Polskich wartościach. Jara się husarią, Wielką Polską, tylko nie wie, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to nie jedyne wartości, jakie towarzyszyły Polsce w historii, a husarze walczyli za kraj uchodzący za najbardziej otwarty w Europie. Taka dzisiejsza Szwecja, debile.


@wykoptomka: nie bez powodu Polska była znana jako 'kraj bez stosów'.
@wykoptomka: #!$%@? sie od emigrantow, Zasuwaj za tysiacpincet w pl jak masz ochote. Nie po to studiowalem i pracowalem jednoczesnie, nabieralem skill i expa zeby dostawac 3k pln do konca zycia. Tutaj mam perspektywe na 50k funtow w pierwszym roku pracy. Tak, jestem materialista i dobrze mi z tym, bo widze ja ile moge sobie pozwolic zyjac na poziomie top5. To sie fachowo nazywa ambicja.

Btw, zwisa mi czy pl przyjmie
@w_szafa: Ależ jakbyś dokładnie przeczytał, to wiedziałbyś, że nic do tego nie mam, wręcz życzę Ci, byś dobrze sobie za granicą radził;)

@Jewptylianin: Kończę, specjalnie. Bo wiem, że ludzie, do których ten post jest skierowany nie posłuchają jakiegokolwiek apelu o bardziej sensowną dyskusję.

@RuskiHolmes: Oczywiście że nie ma to nic do rzeczy. To tak jakby nie nazista, a Włoch, Niemiec czy Japończyk miał problemy w Izraelu. Jestem za jak
@wykoptomka: Zakładasz, że istnieje tylko jedna strona medalu. Jesteś pewny swoich racji do upadłego. Obrażasz. Da się wychwycić pseudointeligentny styl. Nie jesteś otwarty na zdanie innych. I ty chcesz #!$%@? prowadzić merytoryczną dyskusję?! (Dowód - załączony obrazek). Po takiej dyskusji jaką chcesz narzucić to nie wiem czy chciałbym ubić z tobą muchę w kiblu intelektualna ciemnoto. Z resztą nie oszukujmy się, że ten wpis nie miał na celu rozpoczęcia dyskusji na
Pobierz w.....k - @wykoptomka: Zakładasz, że istnieje tylko jedna strona medalu. Jesteś pewny...
źródło: comment_jJjo3yWDeTK193OZ2BqPBtrHyHGowizv.jpg
@Jewptylianin: o nic nie walczę, mam ból dupy o takich ludzi, i ich wyzywam, tak i zniżam sie do ich poziomu. Pewnie to zle, ale jak mówi klasyk "#!$%@? to"

@sidhellfire: tak słabe tl;dr że aż szkoda pisać. Zupełnie nie to napisałem, i nie, nie będę tłumaczył teraz. Wyraziłem się dość jasno, o co mi chodzi.

@wujek_Mundek: nikomu nic nie narzucam. Ba, nigdzie nie napisałem, że imigranci są dobrzy.
@blusior_lupin: cos takiego bodaj działa w Szwecji, z tym ze wydaje mi sie, ze nie należy tak na to patrzeć, co ma poczuć Polak. Gdyby to było w Polsce, z podatków- ok. Ale jesli nie, to nie powinno sie wg mnie tak porównywać. Równie dobrze ktoś moze podejść z innej strony- polski ojciec nie musiał przeżyć tego co ten muzułmanin. Ale to nie o to chodzi. Wg mnie, powinno byc tak,