Wpis z mikrobloga

Wykop przeglądam od chyba 8-9 lat. Na przestrzeni lat mogę zauważyć, jak bardzo głupieje społeczność tego serwisu. Pewnie wynika to z rozwoju oraz dostępności sieci, ale strasznie smutna to obserwacja.
A najgorsze jest to, że ten poziom wylewa się poza ten serwis, albo zaatakował go z zewnątrz. Kiedyś pod kontrowersyjnymi światopoglądowo wykopaliskami można było spokojnie podyskutować, były bardziej docinki, dogryzanie niż wyzwiska...a teraz? Ja p------e.
Na głównej wykop o imigrantach. Największy obecnie problem Europy, bardzo ciężki do rozwiązania i przede wszystkim bardzo skomplikowany. A w komentarzach? "S--------y", "Niech w----------ą", "Tchórze, a nie patrioci"...takie dno, że obśmiewane kiedyś komentarze na onecie pozwalają na bardziej merytoryczną dyskusję.
Nie chodzi o fakt, że nie zgadzam się z w------------m imigrantów do wody- bo zgadzam się, że tych nielegalnych "lecących za lepszym życiem" powinno się odsyłać do państw, z których przypłynęli. Ale ludzie uciekający przed wojną? Przecież w tych krajach są konflikty, i to brutalnością nawiązujące do najciemniejszych kart historii naszego gatunku. Ci ludzie widzą to, co widzieli nasi dziadkowie podczas II WŚ, a być może nawet straszniejsze rzeczy i ktoś się dziwi, że ludzie uciekają? Czemu nie zostają w Turcji, czemu pędzą do Niemiec? Może dlatego, że są całymi rodzinami i szukają spokoju, a nie ledwie przetrwania?

Bardzo aktywni w tych wątkach są emigranci, którzy siedzą w Europie Zachodniej i widzą "front", gdzie tylko gwałcą i zabijają. Czy wiecie, "S--------y", jak sami imigrantów nazywacie, że sami jesteście pazernymi kutasami, zdrajcami własnego narodu, pełnymi tylko chciwości, bo z kraju, w którym ludzie żyją lepiej niż 70-80% ludzkości uciekliście do top 5%? Bez powodu? Tylko ze chciwości, pazerności, bo chcecie mieć lepiej. Dlatego amerykanie mają mur z Meksykiem, dlatego są wizy dla nas- bo w----------ą takich pazernych chujów jak wy, co lecą jak d----a tylko na kasę. Że wyzywam? Stosuję waszą logikę. Sam uważam zupełnie inaczej. Każdy ma prawo mieszkać gdzie chce. Jeśli tylko nie będzie łapał kasy z socjalu, wszystko jest super. Dlatego uważam, że powinno się ludziom z terenów ogarniętych wojną pomagać. Bo tak samo Polakom podczas wszystkich wojen pomagano. Nie tylko podczas II WŚ, ale podczas zaborów także. Przez ponad 100 lat Polacy dostawali pomoc na całym świecie. Bo nas nie było na mapie. A dzisiaj, wielcy "patrioci", mają czelność nazywać ścierwem ojców, którzy zabrali swoją rodzinę i szukają miejsca, by móc spokojnie żyć. Pewnie też pracować, bo ktoś, kto ma coś więcej w głowie niż papkę, zauważył, że za granicą na tych najmniej płatnych stanowiskach pracują imigranci. Właśnie tacy, normalni. Zadaniem jest odseparować tych, co naprawdę uciekają i naprawdę chcą budować tutaj swoje życie, od fanatyków i cwaniaczków. Choć prawda jest taka, że cwaniaczków się nie odseparuje- w dużej mierze dlatego, że kiedy docierają na miejsce, nie potrafią sobie poradzić- nie że nie chcą, po prostu nie potrafią. Są słabi. Bo są normalnymi ludźmi. I nie chodzi, żeby im pomagać w nieskończoność, można odsyłać, jeśli w jego kraju nie ma wojny- ale k---a traktować jak ludzi, bo gdyby naszych ojców tak nie traktowano, to by nas k---a po prostu nie było. Akurat co jak co, ale Polska doświadczyła wielkich emigracji. Wielcy "patrioci"- Gdyby nie ktoś, kto pomógł polskim imigrantom, nie śpiewalibyście "Mazurka Dąbrowskiego", zakute łby. Bo by nawet k---a nie powstał.

Jasne, to jest tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, ale kiedyś można było spokojnie tutaj rozmawiać, kiedyś te śmieszne obrazki to był tylko dodatek. Dzisiaj? Tylko je można oglądać, bo reszta została zalana jakimś gównem, które wyzywa ludzi chcących żyć.

Wielcy wojownicy z CS: GO, wojownicy internetu. Wielcy patrioci, wychowani w Polskich wartościach. Jara się husarią, Wielką Polską, tylko nie wie, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to nie jedyne wartości, jakie towarzyszyły Polsce w historii, a husarze walczyli za kraj uchodzący za najbardziej otwarty w Europie. Taka dzisiejsza Szwecja, debile.

Świat nie jest czarno-biały, debile.

#wykop #4konserwy #neuropa #oswiadczenie #polska #buldupy #gimbopatriotyzm #patologiazewsi #patriotyzm
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blusior_lupin: No to jest oczywiste. Ludzie teraz tak tutaj lecą z kilku powodów:
organizator takiej przeprawy obiecuje zlote gory, głupcy wierzą i płaca
Europa nie panuje, stosując najgorszy półśrodek- dając kasę, nie wymagając nic.
Według mnie powinno sie przyjmować tylko rodziny uciekające z terenów ogarniętych wojna, a reszta, emigracja zarobkowa- mocno restrykcyjnie, zeby zostali ludzie naprawde mający ambicje na cos wiecej.
  • Odpowiedz
@wykoptomka: No tak, do polski zjezdzaja sie ludzie z ukrainy, ale tego chyba nie zauwazasz i skupiasz sie tylko na tym, ze nie chcemy innych nacji wiec na pewno jestesmy hurr durr socjopatami i nie chcemy pomagac
  • Odpowiedz
@arthyart: poważnie...nic nie troluję, a w poście napisałem ze sam mam zupełnie inne zdanie na temat imigrantów- w życiu nie uważałbym kogoś takiego za c---a czy dziwkę, masz pełne prawo mieszkać i zarabiać gdzie chcesz. Ludzie, czytajcie dokładnie jak juz komentujecie.

@Dantalia: oczywiscie ze to zauważam, tylko gdzie Ty widziałaś w moim poście zdanie, ze Polacy sa do d--y i nic nie przyjmują? Wykop to nie cały świat,
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Może tak, może nie. Tylko nie wiem czemu to takie dziwne, że osobom które nie rozumieją, lub dla których ten post nie jest jasny, spokojnie tłumaczę co miałem na myśli, to chyba powinna być norma.
  • Odpowiedz
@wykoptomka: Gdzie tu może? 90% osób uważa że napisałeś coś innego niż chciałeś napisać, tu nie ma "odcieni szarości", na których tak Ci zależy, ty po prostu albo nie masz zrozumiałych poglądów albo nie umiesz ich przekazać XD
I na mojej części wykopu to norma, nie głaszczę ludzi po główkach za umiejętność dyskusji. Ale ja nie byłem tu przez 9 lat i nie bawię się w przeszłość pachnącą różami. Dla
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: 90%? Skoro patrzysz na komentarze, to równie dobrze mogę odpisać, że dostałem ponad 170 plusów, więc 90% bardzo dobrze zrozumiało o czym piszę. Nie wiem jak się mają odcienie szarości do tego, że odpowiadam ludziom na posty i tłumaczę rzeczy, nawet te, które wg mnie są jasno napisane w poście. Tutaj rzeczywiście ich nie ma, nie liczę także na nie;)

Nie rozumiem też czemu narzekanie na obecny poziom ma
  • Odpowiedz
@wykoptomka: Ludzie co tydzień plusują wpis w którym Wykop wyzywany jest od idiotów, głównie po to żeby czuć się lepszymi od reszty, prosty mechanizm psychologiczny, chyba że udajemy że wszyscy czytali tę ścianę tekstu zamiast pierwszych dwóch zdań XD
Tęsknota za przeszłością to również prosty psychologiczny mechanizm, skłaniający nas do pamiętania lepiej rzeczy dobrych, jak na wykopowego intelektualistę słabo u Ciebie z rozpoznawaniem takich podstawowych rzeczy ( ͡º ͜
Usmiech_Niebios - @wykoptomka: Ludzie co tydzień plusują wpis w którym Wykop wyzywany...
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: sorry, ale porównanie do sportowca jest tak bardzo z d--y...to ja mam takie, bliższe tematowi imigrantów: bycie radykalnym kończy sie obwiazaniem sie b-----i i wysadzeniem w imię religii. Totalne zidiocenie. Bycie racjonalnym kończy się życiem długim i szczęśliwym, wsród ludzi którzy Cię szanują.
Jedno u drugie porównanie jest bez sensu.
Wyzywam ludzi o pewnych cechach od debili. Bo takie mam zdanie, powinieneś sie cieszyć, bo radykalne;)
No popatrz, taki jestes inteligenty, wszędzie widzisz proste psychologiczne mechanizmy...różni nas to, ze Ty sie tym chwalisz i wydaje Ci sie, ze brylujesz takimi ciekawostkami w towarzystwie, a ja po prostu biorę to na poprawkę swojego osadu, ktory mimo tego sie nie zmienia. Spadł poziom tego serwisu, wystarczy sprawdzić stare wykopy, nawet to co było wykopywane. Twoje zajebiscie intelektualne psychologiczne ciekawostki maja zastosowanie póki nie mamy możliwości zajrzenia w przeszłość, a internet taka możliwość daje.

Ja nic nie udaje, tak jak napisałem poprzednio: sam napisałeś ze cieżko zrozumieć ten wątek. Jak widac Ty tez go
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_na_chwile:
Sorry, z tego wszystkiego ominąłem najfajniejszy wpis w tym wątku:)
Moim zdaniem skala różnic miedzy wschodem a Europa powoduje, ze zawsze bedzie tak jak piszesz, niezależnie od wielkości pomocy. Nie mniej, zgadzam sie z Twoja teza, z małym ale: wszyscy tak robią. Wynika to z tego, ze te państwa sa najwygodniejsze do zycia, Polacy tez wg tego klucza wybierają miejsce do zycia- pomoc socjalna, opieka zdrowotna, poziom zycia, ale tez np duza liczba innych Polaków. Niemcy, Francja i Anglia sa tak popularne ze wszysykich tych powodów.
Dlatego to nie jest tak, ze powinnismy beznamiętnie przyjmować. Powinnismy pomagać uchodźcom z terenów ogarniętych wojna, ale tez wymagać, by tak jak piszesz, nie skończyło sie to nicnierobieniem.

Polityka socjalna jest rozdmuchana w Europie, ale jej największym problemem jest łatwość w
  • Odpowiedz
@wykoptomka: Co do imigrantów absolutnie nie czaję dlaczego mamy im pomagać w Polsce, a nie pomóc im w zakończeniu wojny. Nie rozumiem po co mamy sprowadzać odmienny system kulturowy i usprawiedliwiać to spadkiem populacji, kiedy liczba ludzi niezbędnych w zawodach będzie i powinna maleć. Nie rozumiem czemu mają należeć im się zasiłki znacząco przekraczające polskie renty i emerytury. Nie rozumiem jak chcecie segregowac przyjeżdżających na tych z wojny i tych
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Chętnie bym odpowiedział na Twój wpis, bo jest ciekawy, ale skoro tak zgadujesz i stawiasz sprawę- nie będziemy dyskutować. Najwyraźniej według Ciebie można przyjąć argument albo go odrzucić- żadnego ale.
  • Odpowiedz
@wykoptomka: Nie. Według mnie nie można przymilać się do każdej ze stron udając że miało się co innego na myśli. Tj. można, ale mnie to obrzydza, po ludzku. Można się nie zgadzać w jakimś punkcie i to podkreślić. Ba - to dobre zachowanie! Ale pisanie "Debile, ale macie trochę racji" mnie po ludzku obrzydza.

Prawda jest taka że punkt widzenia zależy od możliwości segregacji tych mitycznych pracujących, porządnych i niewychylających się muzułmanów od tych głośnych i pragnących zasiłku, a nawet wysadzających się. Ty przyjmujesz błędne założenie że uciekający z wojny będą wdzięczni krajowi który ich przyjmie - reszta nie. Ja czytałem artykuły na ten temat i prawda jest taka że większość nie będzie wdzięczna - zobaczenie wyższości cywilizacyjnej zachodu po indoktrynacji Koranem, pogarda ze strony obywateli spowodowana wyczynami ich współbraci, brak pracy i albo bieda alb nicnierobienie na socjalu - proste czynniki prowadzące do radykalizacji i gett. Ba - widać co się dzieje w krajach przyjmujących uchodźców. Czy są wśród nich mili ludzie? Pewnie tak (chociaż z łódki mogli kogoś zrzucić). Czy byłoby im dobrze w Polsce na socjalu? Pewnie tak (zwłaszcza jak Niemcy narzucą ein kwotę w Europie). Czy byłoby wówczas lepiej w Polsce?

Nie. I z tym walczą wyśmiewani przez Ciebie patrioci.
Nie sądzę abyś był zdrajcą interesów Polskich. Ale czarno - biało na nasz kraj nie patrzysz. A ja tak. Polska ma
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Nie, radykalne debile nie mają ani trochę racji, to po pierwsze, nie pisz pod swoją teorię.
Po drugie- nie szanujesz mnie jako rozmówcy, piszesz w taki sposób, że za każdym razem musiałbym odpierać zarzut- dla mnie nie jesteś wart dyskusji, nie z powodu swoich poglądów, ale stylu prowadzenia dyskusji.
"nie sądze, abyś był zdrajcą interesów..."...O panie dziękuję za łaskę.
Polska nie będzie się rozwijać, jeśli będzie analizować sytuację dookoła
  • Odpowiedz
Radykalne debile - umiarkowany intelektualista :D

Odpowiedź na pytanie "wpuszczać - nie wpuszczać" musi być z samej natury zerojedynkowa, odpowiedź "wpuszczać trochę" wymaga odpowiedzi na pytania "trochę = jeden - milion", "kryterium = brak - duża ilość" i całej masy podobnych. Prawda jest taka że "niech w----------ą" to naturalna kontra na np. osiemset tysięcy w Niemczech sprowadzane w tym roku.

Twój problem jest prosty - sądzisz że uchodźcy to tacy sami lludzie
  • Odpowiedz