Wpis z mikrobloga

Czemu polska to taki bangladesz europy? Czemu 25 latek nie moze pozwolic sobie na normalne fajne zycie, odlozyc na wakacje, auto itd. Żyjac za 4k na reke musze odkaldac na cokolwiek przez iles lat, zapomnij o kupnie auta za +-50k albo mieszkania bez kredytu na milion lat(oj wzialbym gdyby #!$%@? rata to polowa pensji) Masakra to jest po prostu #gorzkiezale #buldupy #polskatobieda DODAM ZE NAJWIEKSZA JEST BEKA Z LUDZI CO SIE JARAJA TAKIMI ZAROBKAMI TYPU 4-5k na reke a gowno za to zrobia xD
  • 175
  • Odpowiedz
Zarabiasz w PL 5 tys zł oddajesz 2 na kredyt. Zarabiasz w UK 5 tys funtów, oddajesz 2, zostają Ci 3.


@Snoopeh: Wszelkie usługi typu fryzjer, lekarz, kosmetyczka płacisz też w tyle samo co w PL, tylko funtach (głupie strzyżenie damskie to 30-40 funtów, gdzie w PL w podobnym lokalu to 40 zł). Auto kupisz taniej, ale ubezpieczenie jest dużo wyższe (80 funtów miesięcznie). Jedzenie w restauracjach też jest odpowiednio droższe
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: wyczuwam #!$%@?ę w Twojej logice

Polska - 8k na 2 osoby, wydatki to jakaś połowa z tego żeby żyć przyzwoicie czyli 4k Wam łącznie pewnie zostaje (zakładam że mieszkacie razem), mieszkanie/dom na kredyt = dziadowanie

Anglia - 3k funtów, wynajmowanie pokoju u jakiejś babci albo klitki z cyganami i azjatami za ścianą z gównolitu, droższe żarcie, ogólnie wszystko droższe, bycie dla anglików polakiem robakiem = życie na poziomie

albo to
  • Odpowiedz
@Bambro: szwecja - na stanowisku jakim pracuje tutaj 25-30k zł. Na wydatki NA LAJCIE I GODNYM ZYCIU wydaje sie okolo 15k. Zostajemi miesiecznie kolo 10 tys zł ktore moge wydac na glupoty/wakacje/ kredyt
  • Odpowiedz
@Bambro: Aha czyli w Polsce magicznie sie robi nagle 8k na dwie osoby, a na zachodzie juz nie ma takiej opcji :D Jeżeli OP jest specjalista w swoim zawodzie i zarabia te 5k w Polsce z perspektywa na wiecej bo ma dopiero 25 lat, ogarnia język i jest w stanie sie przebranżować to bedzie miał nieporównywalnie lepsze zycie na zachodzie i nikt go nie bedzie traktował jak śmiecia, no chyba ze
  • Odpowiedz
Sporo moich ogarniętych znajomych po dobrych studiach wyjechało. Zgadnij kto wrzuca zdjecia z wakacji na Bali, a kto dziaduje w Polsce spłacając kredyt.


@Snoopeh: Tak, od zawsze wiadomo, że w życiu liczy się tylko to, co wrzucisz na fejsa, żeby zaimponować znajomym ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kto by myślał o tym, co będziesz miał po 10, 20 latach, co zostawisz dzieciom ;)
  • Odpowiedz
@Fafnucek: hmm ciezko powiedziec, cale studia dzienne pracowalem ale na pewno rodzina mi pomogla lekko na start (szczegolnie na 1 roku)
Co do drugiego pytania to raczej tak. Jestem rok po studiach w branzy, po 30-33 mozna spokojnie dobijać do kwot 8 na reke i to w takim realnym wariancie.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: No ok, dzięki za odpowiedź, miało być co innego, ale za szybko wysłałem i nie mogłem już wyedytować. Teraz już nie pamiętam, co tam chciałem napisać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli jesteś pewien, że twój poziom życia się zmieni po wyjeździe, to szerokiej drogi. Moim zdaniem, jeżeli masz ambicje, to i tu i tam możesz dużo osiągnąć, tylko w obu wypadkach czeka cię harówa. Nie ma,
  • Odpowiedz
jak cała Europa wynajmuje bo koszty mieszkań są tak drogie, że nawet młody wykształcony Niemiec nie jest za bardzo w stanie lekką ręką płacić raty.


@tony_soprano: Nie, rozbija sie od podatki. Np. ja place 30% a gdybym zarabial sensownie to bym placil ponad 40%.
  • Odpowiedz