Wpis z mikrobloga

Czemu polska to taki bangladesz europy? Czemu 25 latek nie moze pozwolic sobie na normalne fajne zycie, odlozyc na wakacje, auto itd. Żyjac za 4k na reke musze odkaldac na cokolwiek przez iles lat, zapomnij o kupnie auta za +-50k albo mieszkania bez kredytu na milion lat(oj wzialbym gdyby #!$%@? rata to polowa pensji) Masakra to jest po prostu #gorzkiezale #buldupy #polskatobieda DODAM ZE NAJWIEKSZA JEST BEKA Z LUDZI CO SIE JARAJA TAKIMI ZAROBKAMI TYPU 4-5k na reke a gowno za to zrobia xD
  • 175
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Ja jadę póki co na śmieciówie. Znam ludzi, którzy tak mają od lat. Za ten miesiąc wyciągnę mniej niż 1,5k. 'Bawią' mnie ludzie, którzy zarabiając 3-4k wyjeżdżają mi z tekstem "nie mam na nic kasy".

  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: to sobie zweryfikój twoje potrzeby do poziomu twoich zarobków a jak masz z tym problem to idz do psychologa. Ja też bym chciała jacht ale mnie nie stać ale nie płacze w kącie wieczorami z tego powodu tylko robię wszystko żeby kupić sobie przynajmniej łódkę :)
  • Odpowiedz
@Rzuku: nie wiem jaki masz plan na przyszlosc, ale za 1.5 nie wyobrazam sobie zycia w wiekszym miescie w pojedynke/z dziewczyna nie mieszkajac z rodzicami i nie majac 18 lat. Na studiach tez mialem podobne kwoty.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Plan na przyszłość mam taki żeby ukończyć studia i poszukać dobrze płatnej pracy. Na razie to nic nie zrobię.
Tak lekko odchodząc ... Kiedy zarabialeś 'na studiach podobne kwoty' też widziałeś takich Wielkich Biznesmenów, którym to albo się poszczęściło, albo wszystko mieli podstawione pod nos, 'bujali się jak yebane rezusy' i na wspomnienie o niskich zarobkach wyjeżdżali z tekstem że oni nie są w stanie wyobrazić sobie życia za takie
  • Odpowiedz
@Rzuku: Na studiach raczej skupialem sie na samych studiach i widzialem ze to okres wgzlednej biedy xD Raczej cieszylem sie takimi rzeczami jak amarena pita z ziomkami z roku albo jakies wspolne rozkminy o 6 rano wracajac z klubu. Jak jestes na studiach to spoko, ale jak bys mial 30 lat to bym wyemigrowal. Serio lepiej zyc za minimalna (albo lekko ponad) w uk niz za 1500 w pl gdzie moim
  • Odpowiedz
szwecja - na stanowisku jakim pracuje tutaj 25-30k zł. Na wydatki NA LAJCIE I GODNYM ZYCIU wydaje sie okolo 15k. Zostajemi miesiecznie kolo 10 tys zł ktore moge wydac na glupoty/wakacje/ kredyt


@betonkomorkowy: Ktoś jeszcze przelicza pieniądze z #zagranico na złotówki xD
10k zł w Szwecji to 2,5k ojro. Czytam właśnie, że metr kwadratowy mieszkania w Sztokholmie średnio 9k ojro.
W Warszawie dla porównania coś koło 7-8k zł. Te Twoje 10k
  • Odpowiedz