Wpis z mikrobloga

Czemu polska to taki bangladesz europy? Czemu 25 latek nie moze pozwolic sobie na normalne fajne zycie, odlozyc na wakacje, auto itd. Żyjac za 4k na reke musze odkaldac na cokolwiek przez iles lat, zapomnij o kupnie auta za +-50k albo mieszkania bez kredytu na milion lat(oj wzialbym gdyby #!$%@? rata to polowa pensji) Masakra to jest po prostu #gorzkiezale #buldupy #polskatobieda DODAM ZE NAJWIEKSZA JEST BEKA Z LUDZI CO SIE JARAJA TAKIMI ZAROBKAMI TYPU 4-5k na reke a gowno za to zrobia xD
  • 175
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: #!$%@?, ze z taką samą pensją w GB czy w Irlandii też 25 latek żeby mieć dom musi połowę pensji oddawać w kredycie. Ale cebulak pojechał, przeliczył funty na złotówki i zadowolony, ze za to TUTAJ kupi mieszkanie zarabiając TAM. No #!$%@? odkrycie, Polska taka zła.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: nie ważne. Widział pan ile mieszkanie kosztuje w sensownym miejscu w mieście? Podobnie stosunkowo do płacy jak u nas, a nawet drożej. Np. Gdańsk, 50m nowe to z 400-500 tysi, zadupia ze środka polski to juz 200-300k, a na wschodzie 150k. W Wielkiej w Londynie kupisz za miliony, na zadupiach za mniej. U nas programista spokojnie 500 tysi wezmie i kupi, robotnik nie bardzo. O Irlandii nie ma co gadać,
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: no jak nie prawda jak cała Europa wynajmuje bo koszty mieszkań są tak drogie, że nawet młody wykształcony Niemiec nie jest za bardzo w stanie lekką ręką płacić raty. Wszystko się rozbija o wieloletnie kredyty z ogromną ratą.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: pjona cumplu, wykopki zarabiają 1k euro miesięcznie i myślą, że wygrali wszystko :D 15-20 lat gówno-życia, ciągłych wyrzeczeń żeby spłacić dom/mieszkanie w #!$%@? Małym. Taki to pożyje :D
  • Odpowiedz
@katinka: oho, już widzę ten ból dupy, dokładnie taki sam jak u mojego sąsiada z dołu, który ma kredytu na 20 lat i nie może przetrawić tego, że młody nad nim mieszka sam w większym mieszkaniu za własną kasę. Nie Londyn tylko Gdańsk, 7 minut od centrum.
  • Odpowiedz
Nie Londyn tylko Gdańsk, 7 minut od centrum.

@Snoopeh: Z tego co wiem, to Gdańsk nie leży w żadnym z zachodnich państw, tylko w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to napisał kolega wyżej:
"#!$%@?, ze z taką samą pensją w GB czy w Irlandii też 25 latek żeby mieć dom musi połowę pensji oddawać w kredycie. Ale cebulak pojechał, przeliczył funty na złotówki i zadowolony, ze
  • Odpowiedz
@Snoopeh: Kup za te swoje aktualne zarobki mieszkanie w centrum miasta na zachodzie, wtedy pogadamy.

No ale tam stać cię byłoby na jedynie na wyśmiewaną przez ciebie klitę na wypiździejewie na 20 lat kredytu, więc wracamy do punktu wyjścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@katinka: Bo oczywiście wiesz ile zarabiam, co robię i na co mnie stać :D Jestem polakiem, kupiłem mieszkanie w Polsce. Chciałbym mieszkać w GB z ciapatymi to kupiłbym mieszkanie w GB.
  • Odpowiedz
@Snoopeh:
Równie dobrze ja mogę twierdzić, że polskie zarobki są świetne, bo mogę za nie za gotówkę kupić mieszkanie w Rwandzie albo innym kraju trzeciego świata. I na pewno jest masa ludzi w Rwandzie, którzy jak dostaną 2000 PLN na rękę, to jarają się tym jakby wygrali życie i mają bekę z innych rwandyjczyków, że pracują za rwandyjską średnią krajową i jarają się tym, jakby wygrali życie ;-)

A tu nie
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: No więc ci tłumaczymy, że na zachodzie masz większe zarobki, ale i ceny nieruchomości są odpowiednio większe, nie licz na to że będziesz zarabiał zachodnią pensję, a mieszkanie w centrum Londynu kupisz w cenie mieszkania w centrum Gdańska, w kredycie na 5 lat. Nieruchomości w dobrych lokalizacjach zawsze są w cenie, proporcjonalnie do zarobków mieszkańców. I w danym zawodzie, danym pułapie zarobkowym zawsze będzie cię stać na mniej więcej ten
  • Odpowiedz
@katinka: Nawet nie chciałem się wdawać w tą dyskusję tylko pośmieszkować z polaczków, którzy myślą że złapali boga za pięty, a tak naprawdę na nic ich nie stać. Sam się do tego nie mieszam, bo moja sytuacja jest jeszcze inna. No ale dobra, załóżmy, że @betonkomorkowy wyjedzie i teraz tak : mieszkanie w Gdańsku 500 tys PLN, w Londynie 500 tys GBP. Zarabiasz w PL 5 tys zł oddajesz 2 na
  • Odpowiedz