Wpis z mikrobloga

Czemu polska to taki bangladesz europy? Czemu 25 latek nie moze pozwolic sobie na normalne fajne zycie, odlozyc na wakacje, auto itd. Żyjac za 4k na reke musze odkaldac na cokolwiek przez iles lat, zapomnij o kupnie auta za +-50k albo mieszkania bez kredytu na milion lat(oj wzialbym gdyby #!$%@? rata to polowa pensji) Masakra to jest po prostu #gorzkiezale #buldupy #polskatobieda DODAM ZE NAJWIEKSZA JEST BEKA Z LUDZI CO SIE JARAJA TAKIMI ZAROBKAMI TYPU 4-5k na reke a gowno za to zrobia xD
  • 175
  • Odpowiedz
no ok, ale tam odkaldam 10 k w gownopracy


@betonkomorkowy: Chyba w takiej gównopracy, że #!$%@? na budowie 12h dziennie, 7 dni w tygodniu i żyjesz w baraku z innymi Polakami xD

A tak w ogóle to dobra gównoburza. Daję 8/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Ano na studiach przeważnie bida. Na szczęście państwo polskie dba o utrzymanie obywateli w kraju - jeśli ktoś ledwo wiąże koniec z końcem to nie stać go na emigrację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no pewnie najlepiej się #!$%@?ć do jednego zdania i nie skomentować całej reszty. Znam te osoby i poza "zdjęciami z Bali" jest też mieszkanie, samochód i zupełnie inny poziom życia niż ten, na który mogliby sobie pozwolić w Polsce robiąc to samo.

W Polsce nie mogliby sobie pozwolić na samochód i mieszkanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oświeć mnie, co to za zawód, że w Polsce nie stać cię
  • Odpowiedz
@katinka: haha xD czemu wyzej sra niz dupe ma? Serio w warszawie 4 tys na reke to jest bardzo przecietna pensja. Ludzie pod 30 zarabiaja pod 7-8k na lape i to jest w miare naturalne. Bez przesady.
  • Odpowiedz
Serio w warszawie 4 tys na reke to jest bardzo przecietna pensja.

@betonkomorkowy: Nigdzie nie pisałam, że jest to duża pensja jak na Polskę, a już na pewno nie na Warszawę. Pisałam, że to przeciętna pensja, za którą w dwie osoby (czyli pensja x2) można kupić mieszkanie i żyć bez większego stresu i zastanawiania się, jak dożyć do kolejnej wypłaty. Zarabiasz trochę ponad średnią krajową (tyle jesteś wart dla rynku pracy)
  • Odpowiedz
@katinka: nie no, jestem rok po studiach wiec nie wymagam teraz 10k na reke. Mysle po prostu o przyslosci, co bedzie za rok, piec, dziesiec. Umiejetnosci akurat sa miedzynarodowe bo nie pracuje wgl w polskiej firmie ani z polakami.
  • Odpowiedz
nie no, jestem rok po studiach wiec nie wymagam teraz 10k na reke

Czemu 25 latek nie moze pozwolic sobie na normalne fajne zycie, odlozyc na wakacje, auto itd. Żyjac za 4k na reke musze odkaldac na cokolwiek przez iles lat, zapomnij o kupnie auta za +-50k albo mieszkania bez kredytu na milion lat(oj wzialbym gdyby #!$%@? rata to polowa pensji)


@betonkomorkowy: no to się zdecyduj
  • Odpowiedz
na gowno stac czlowieka zarabiajacego 4k

... w Warszawie

Musiałabym na głowę upaść, żeby tam zamieszkać i płacić 9k za metr "apartamentu" z widokiem na balkon sąsiada i połowę życia spędzić w korkach :D Mimo że od ręki dostałabym dwa razy tyle, co tutaj, ciągle piszą do mnie na linkedinie jacyś rekruterzy ;-)

po drugie srednia w pl to 2800 o ile mnie nie myli

a jaka jest średnia w Warszawie?

@
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: "Jak wynika z przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń średnie wynagrodzenie w stolicy wyniosło 8 182 zł brutto miesięcznie."

Jakieś 6 na rękę, czyli zarabiasz nawet mniej niż warszawska średnia.
  • Odpowiedz
@katinka: no spoko, dla mnie nie ma innego miasta niz wawa w polsce. Pochodze ze miasta 25k mieszkancow, mieszkalem w gdansku 5 lat i wawka to cos kompletnie innego. Nie ma dla mnie alternatywy w pl w najmniejszym stopniu. W korkach raczej nie stoje. Srednia w waw to 5500, ale moim zdaniem jest mocno zawyzona przez pensje prezesow i czlonkow rad. Badziej bym ufał medianie czyli wlasnie 4k na reke
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: To nie ma większego znaczenia, pracujesz na jakimś szeregowym stanowisku w biurze, w najdroższym mieście w Polsce i oczekujesz poziomu życia managera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Porsche są awaryjne

@Stitch: wiem, i dużo palą
na gaz się przerobi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz