Wpis z mikrobloga

Dobra, po tym jak mi się po raz 124214721 wysypała usługa audio na W8.1 z powodu wypięcie głośników (xD), postanowiłem, że wracam na #linux, bo już mnie w-----a za długo ten Windows
Kiedyś na starym komputerze byłem zmuszony korzystać z linuxa, bo jeden rdzeń 2.1 litografia 2 kilometry i 1GB DDR1 - przy poobcinanym ubuntu z xfce dawało radę. Trochę sobie radzę w konsoli, ale trzylinijkowych komend nie napiszę - także możecie mi polecić dystrybucję, która:
jest w miarę przystępna dla średnio zaawansowanego użytkownika
jest lekka i najlepiej korzysta z ramdysku - albo z czym to się je (laptop here, 8GB RAM)
obsługuje SSHD - tudzież jak taką obsługę zainstalować
obsługuje najlepiej z miejsca karty wifi broadcom
bez 49021949012 zbędnych bajerów, które sobie zainstaluję w razie potrzeby

Jako środowisko graficzne dziewiczo spróbuję #gnome , bo spodobała mi się ta skórka pic rel (dzięki @InnyKtosek)
Archa sam nie dam rady postawić od zera, bo to nie mój poziom. A bridge-linux, którego miałem kiedyś na LiveUSB nie współpracował w żaden sposób z kartą wifi. Bodajże puppy linux i dsl to robił
Zależy mi też na łatwości w instalacji różnych rzeczy, czyli preferowałbym .deb

Coś jeszcze powinienem wiedzieć? Pokierujecie? Może ktoś już to robił...
Pozdrawiam
Przemysl - Dobra, po tym jak mi się po raz 124214721 wysypała usługa audio na W8.1 z ...

źródło: comment_AOiT54FOu0ey4VCO75eaXC2iFePiFrh7.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przemysl: Ja bym jednak próbował z Archem, pierwsza instalacja może nie wyjść, ale druga/trzecia będzie już ok :) Jeśli chcesz się czegoś szybko nauczyć z bardziej zaawansowanej administracji Linuksem to to jest idealna dystrybucja do delikatnego rzucenia się na głęboką wodę. Istnieją także skrypty instalacyjne prowadzące użytkownika za rękę przy instalacji, jak masz czas to możesz potestować w virtualboxie: https://github.com/helmuthdu/aui
Co do skórki, powinna działać także na xfce.
Ramdysk -
  • Odpowiedz
@Synekdocha: @galano: Już bym przebolał tego archa, byle by karta wifi działała jak najszybciej xD Wtedy bym sobie mógł konfigurować.
Chyba, że ktoś poprowadzi mnie za rączke jak ją zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz