Wpis z mikrobloga

#java #programowanie
Witam szanowne grono.
Piszę aplikację, która docelowo ma sortować firmy po ich inwestycjach (wartość ilość sektor). Dostaję plik xls z danymi w takiej dziwnej postaci (zwłaszcza kolumna Firma):
https://onedrive.live.com/redir?resid=9B87DBB751382453!242&authkey=!AEYHEp1YDhb_pls&ithint=file%2cxls
Wczytuje sobie te dane do odpowiednich pól. (zrobione)

I teraz proszę doradźcie mi z jakiego rodzaju bazy danych skorzystać. Początko chciałem to zapisywać do pliku i sobie to jakoś dzielić średnikami ale skoro ma być nawet do 100tysięcy pozycji, i każda firma może mieć wiele inwestycji to można by to powiązać w bazę a potem sortować SQL'em. Nie pracowałem jednak nigdy na bazach i proszę was o radę co wybrać na początek i czym się zainteresować. Co ważne dla mnie to dobra dokumentacja z jasnymi i wieloma przykładami.

  • 19
@xaoc: H2 jest fajna ale w praktyce dla komercyjnych rozwiązań generowala wiecej problemów i kosztów niż bylo to opłacalne. Jeżeli nie planujesz udostępniać aplikacji dla szerokiej publiki to nie ma problemu z H2, Liquidem etc.

@Pipcieo A potrafisz jakoś uzasadnić w czym dla totalnego begginera jest lepszy Postgre od Mysql?
@Hatespinner: #postgresql ma charakteryzuje się lepszą licencją, stanem prawnym, modelem rozwoju, wydajnością w dużych bazach pod dużym obciążeniem, możliwościami, zgodnością ze standardami, historią

#mysql jest za to zawsze dostępny na tanich hostingach i jest bardziej wydajny przy małym obciążeniu i niedużej bazie