Wpis z mikrobloga

Uwaga, #oswiadczenie
Otóż ogarnięci lekarze nie mają nic przeciwko medycynie naturalnej a już na pewno jej nie negują. Mówiąc o medycynie naturalnej mówię o tej, konkretnej wiedzy, która dała podwaliny pod medycynę współczesną. Na studiach uczymy się historii medycyny, mamy też kobyłę pod nazwą farmakognozja - więc wiemy co i w jakich ziołach możemy znaleźć. Nie widzę powodu dlaczego na lekkie dolegliwości nie można polecić pacjentowi naparu z nagietka, który sobie kupi za 3 złote. Co innego jak ktoś chce naparem z nagietka albo wodą leczyć raka - to nie jest medycyna naturalna tylko szarlataństwo i takie osoby trzeba tępić, bo obowiązkiem lekarzy jest chronić zdrowie i życie.

#medycyna #zdrowie #natura
  • 43
@hatterka: http://life.gaiam.com/article/7-nondrug-asthma-treatments-5-herbal-remedies

Polecam także żeń szeń syberyjski w połączeniu z una de gato i ekstraktem z liścia oliwnego. Do tego codzienne napary ze startego imbiru, mięty pieprzowej oraz kwiatów czarnego bzu. Tak przez minimum 6 tygodni. Oczywiście cały czas obserwuj reakcje organizmu i modyfikuj dawkowanie wedle własnych odczuć.

http://www.livestrong.com/article/385874-ginseng-for-asthma/
@fiziaa: no wlasnie sprawa mnie nurtuje, bo rozmawiałem z pewna dok. Onkologii ktora opowiadała mi o tej substancji, i twierdziła ze Laeteil jest skutecznym lekiem.
@unknown_stranger: Sport, zdrowe jedzenie, magnez, antyoksydanty i omega-3 już wprowadzone. Największym problemem może być
Avoid exposure to cigarette smoke, indoor and outdoor pollution, and common allergens such as dust
a to by najbardziej pomogło. Czarny bez piję regularnie, z tym że sok z owoców, imir i mięta też nonstop, może forma coś zmieni. Żeń szenia i una de gato jeszcze nie próbowałam.
Dzięki! Mam co testować, może w końcu coś zadziała
@QraPL: Amigdalina była wielokrotnie badana przez różne zespoły (to jest chyba najstarszy i najbardziej znany "lek na raka", promowany już od lat 50-tych) i nigdy nie wykazano jakichkolwiek pozytywnych skutków u pacjentów z nowotworami. Gorzej, ryzyko zatrucia cyjankiem jest dość spore. Niestety, ale jest trochę lekarzy "leczących" amigdaliną, zwłaszcza w Meksyku czy krajach trzeciego świata (często są to lekarze zachodni, którzy w swoich krajach stracili licencję)
@fiziaa: był to skrót myślowy chodziło mi o osobę będącą doktorem nauk medycznych ze specjalizacja z onkologii klinicznej, bardzo podoba mi sie twoja skrupulatność może się przy wykonywaniu np. Kolonoskopii
Czytałem. Stawiasz tezę, że zioła nie mogą leczyć nowotworów, a powyżej pokazałem Ci, że jednak mogą.


@unknown_stranger: No właśnie nie. Jeśli dobrze zrozumiałem, to dwa pierwsze artykuły wskazują na stosowne działanie substancji aktywnych w ziołach na komórki nowotworowe w warunkach laboratoryjnych. Ostatni artykuł był testem na szczurach i jak sami autorzy stwierdzają w podsumowaniu, zachęcają oni do dalszych badań aby ocenić potencjał leczniczy.
Istnieją setki substancji które wykazują działanie cytostatyczne w
@fiziaa: To z własnych doświadczeń lekarza? Bo szczerze powiedziawszy ja po doedukowaniu się byłem zaskoczony tym jak rozległe i skomplikowane może być działanie placebo.
Nie widzę powodu dlaczego na lekkie dolegliwości nie można polecić pacjentowi naparu z nagietka

Popieram mocno, wielu lekarzy przepisuje antybiotyki na byle ból gardła.


@fiziaa: @hatterka: mam w rodzinie paru lekarzy, w tym "pierwszego kontaktu" - przyczyna jest, heh, prozaiczna - polacy nie lubia nie dostac recepty. A bardziej ogarnieci nie lapia sie na przepisywanie paracetamolu w jakims leku o trudnej nazwie.
Raz nawet była skarga do NFZtu, jak zalecono