Wpis z mikrobloga

Uwaga, #oswiadczenie
Otóż ogarnięci lekarze nie mają nic przeciwko medycynie naturalnej a już na pewno jej nie negują. Mówiąc o medycynie naturalnej mówię o tej, konkretnej wiedzy, która dała podwaliny pod medycynę współczesną. Na studiach uczymy się historii medycyny, mamy też kobyłę pod nazwą farmakognozja - więc wiemy co i w jakich ziołach możemy znaleźć. Nie widzę powodu dlaczego na lekkie dolegliwości nie można polecić pacjentowi naparu z nagietka, który sobie kupi za 3 złote. Co innego jak ktoś chce naparem z nagietka albo wodą leczyć raka - to nie jest medycyna naturalna tylko szarlataństwo i takie osoby trzeba tępić, bo obowiązkiem lekarzy jest chronić zdrowie i życie.

#medycyna #zdrowie #natura
  • 43
@fiziaa: Nagietek na raka? Nie słyszałem, ale Uncaria tormentosa, Sanguinaria canadensis, Ganoderma lucidum, Graviola, Polygonum Cuspidatum czy chociażby nasza polska Betula? Nie wiem czego uczą Cię na tej farmakognozji poza ignorancją.
@ahaw: W mojej specjalności raczej zioła mają niewielkie zastosowanie. Ale np. taki bellergot - lek na receptę - jest to lek ziołowy. Jak raz na ruski rok kogoś, kto normalnie jest zdrowy, zaboli żołądek to lepiej aby najpierw spróbował sobie zaparzyć herbatki z dziurawca zamiast od razu lecieć po leki.
@fiziaa: O, też bym chętnie zapoznał się z zastosowaniem poszczególnych ziół. Fakt faktem choruję nieczęsto, ale przydałaby się wiedza, czym można się wspomagać przy przeziębieniu, bo masło czosnkowe zaczyna mi się nudzić. :D
@fiziaa: Popieram mocno, wielu lekarzy przepisuje antybiotyki na byle ból gardła.
W swoim życiu zjadłam tyle opakowań antybiotyków z moimi chorobami, że to sięnieda. Wysiada wszystko. Ogranizm już mi się nic nie bronił, nawet nie gorączkowałam a było coraz gorzej.
Od ostatniego pobytu w szpitalu (gdzie usłyszałam, że mam się przyzwyczaic ( ͡º ͜ʖ͡º) ) udało mi się zaleczyć 3 infekcje płukaniem zatok, herbatkami, grzaniem się,
@hatterka: pamiętaj tylko aby nie przesadzać w drugą stronę, antybiotyki to jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości i są choroby, których inaczej nie wyleczysz. A jeśli lekarz Ci przepisuje antybiotyki na byle ból gardła to zmień lekarza.
@fiziaa: tego zmieniłam, reszty nie da się zmienić, bo wszyscy rozkładają ręcę i biorę dalej antybiotyki jak jest naprawdę źle. teraz od kilku lat cokolwiek się obronił sam, dla mnie wielki sukces