Wpis z mikrobloga

ok, zrobiłem pierwszy test mojego pb 10000mAh. Pierwszy etap to oczywiście naładowanie go na full przed pierwszym użyciem tak jak stoi w manualu. trwało to dość długo, jako że moja ładowarka od lg l9 II ma tylko 0,85A. Podczas ładowania ładowarka dość mocno się nagrzewała. Gdy rano odłączałem z prądu była jednak zimna, więc nie ma obaw o zostawienie ładowania na noc. Drugi etap to pierwsze ładowanie telefonu. Telefon podłączyłem o 12:40 gdy zostało mu 16% baterii. Bateria o pojemności 2150mAh. 100% baterii uzyskałem o 15:09. Jakoś przy 90% baterii telefonu zgasła jedna dioda na pb, więc przy naładowaniu telefonu do pełna około 30% pojemności pb zostało użyte. Myślę, że całkiem spoko wynik. Pozwoli to na trzy ładowania mojego lg ze spokojem.
edit: zapomniałem dodać, że telefon nie był używany podczas ładowania.
no i sorry, że w ogolę piszę o takich banałach. ale czułem wewnętrzną potrzebę pochwalenia się tym, że umiem obsługiwać pb za 40zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#xiaomi
#powerbank
  • 20
@anonim1133: jestem po pierwszym rozładowaniu do zera power banka. starczyło na 3 ładowania i troszkę, mianowicie od 16% do 100, od 15% do 100%, od 9% do 100% i od 15% do 26% co daje jakies 270% mojego telefonu o pojemności 2150mah. nie jest źle, mogłoby być lepiej. ale może po kilku cyklach będzie lepiej, a jak nie to i tak spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rowley: no tak mi się wydaje, bo niby pierwszy raz trzeba go naładować na full, a jak teraz zostawisz tak jak jest to możesz potem zapomnieć. bo przychodzą te powerbanki właśnie naładowane na te 40-50