Wpis z mikrobloga

Quentin Tarantino napisał rolę Butcha z myślą o tym, aby obsadzić w niej Matta Dillona. Wytwórnia obawiała się jednak, że brak popularnych nazwisk w obsadzie (John Travolta nie wygrzebał się jeszcze z kryzysu) nie rokuje dobrze dla filmu - Tarantino powierzył więc rolę Butcha Bruce'owi Willisowi.

Sam Bruce Willis spędził na planie jedynie 18 dni. Na zdjęciu podczas przerwy między ujęciami

#ciekawostkifilmowe #pulpfiction Więcej zdjęć zza kulis filmowych pod tagiem #wejscieodzakrystii
Pobierz ColdMary6100 - Quentin Tarantino napisał rolę Butcha z myślą o tym, aby obsadzić w ni...
źródło: comment_NJKe0C8u5GEWMXFvebSsnRInChN2UCXy.jpg
  • 30
@ColdMary6100:

Z wywiadu z QT:

"Jeśli chodzi o Bruce'a Willisa, jest to dla mnie jedyny współczesny gwiazdor, który roztacza aurę aktorów z lat pięćdziesiątych, gości takich jak Aldo Ray, Ralph Meeker, Cameron Mitchell, Brian Keith i do pewnego stopnia też Roberta Mitchum - wszystkich twardzieli tamtej epoki. On też to w sobie ma. Powiedziałem mu o tym i spodobało mu się to porównanie, wyczuł aktorski rejestr, o jaki mi chodziło. A
...i ten niepowtarzalny design puszki Pepsi (identyczny wygląd miały naklejki na półtoralitrowych butelkach Pepsi, które zdarzało mi się za czasów PRL'u otrzymywać z RFN) :) w USA są tzw. Pepsi Throwback, ale niestety w Polsce skazani jesteśmy na te dziwne, bezsensowne unowocześnienia... A do tego sformułowanie "Made with real sugar" - no tak, faktycznie, teraz rządzi syrop glukozowo-fruktozowy...

https://www.thisbirdsday.com/wp-content/uploads/2011/01/12140-PQTG-PEPSI-THROWBACK-355-mL-ENG_ST.jpg
Jak lubicie ciekawostki to na filmwebie jest ich sporo do większości filmów. Swoją drogą to wklejona tutaj ciekawostka jest wzięta żywcem z tej strony, więc może elegancko byłoby podać źródło?