Wpis z mikrobloga

PiS chce obowiązkowej służby wojskowej

Rzecznika PiS mówi, że nasze siły zbrojne "są do rozbudowania"

- Polska ma bardzo długie granice, a tego wojska do obrony granic jest mało, nie ma tego poboru, który był jeszcze kilka lat temu

W jej opinii, powinno być przeszkolenie wojskowe młodych mężczyzn, choć zaznaczyła, że "na pewno nie dwa lata tak, jak to było kiedyś"


Młodzi ludzie nie chcą przymusowego poboru, wojsko nie chce przymusowego poboru (bo z niewolnika nie ma pracownika, a przy okazji wojsko ma coraz lepszy i trudniejszy w obsłudze sprzęt wymagający profesjonalistów), obniżamy wiek szkolny, żeby ludzie szybciej trafiali na rynek pracy, kolejne państwa regularnie rezygnują z obowiązkowej służby wojskowej, ale co tam. PiS wie lepiej. Zamknąć młodych w koszarach ku dobru ojczyzny. Po cholerę mają w tym czasie chodzić do pracy lub po prostu żyć zgodnie z własnymi planami?

Zastanawiam się, czym PiS różni się od PRL-u. Poglądy na gospodarkę mają takie same (#!$%@?), na relacje państwo-obywatel również (jednostka jest gównem, państwo uber alles, #!$%@?ć wszystkich "wrogów" upolitycznionymi służbami specjalnymi).

#bekazprawakow #neuropa #wojsko #polityka
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alkan: co kręcisz burzę :D przecież nie chodzi o pobór a przeszkolenie. Też jestem za tym by każdy dorosły facet spędził parę dni na strzelnicy, nauczył się jak trzymać broń i któredy pocisk wylatuje. W razie konfliktu przydatna umiejętność. tymczasem jakiekolwiek wzmianki o przeszkoleniu od razu wywołują burzę "pobór chco przywrócić debile jedne".
  • Odpowiedz
@Adrastos: Taaak gimbusie. Wszystkie normalne kraje Europy odeszły lub odchodzą od powszechnej słuzby wojskowej, ale przeciez taki gimbus jak ty wie wszystko lepiej od ekspertów i wojskowych. No jasne. Niby skąd wezmiesz bron zeby dac ją do ręki poborowemu w czasie wojny? A moze z patykami ich wyślesz na pierwszą linię?
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Przeciez pis juz nie raz wypowiadał się pozytywnie o przywróceniu obowiązkowej słuzby wojskowej. A tak na marginesie, to chyba zaden kraj nie stosuje kilkudniowego przeszkolenia wojskowego, tylko cos na kształt naszej słuzby przygotowawczej.
  • Odpowiedz
Albo zamiast obowiazkowej zrobic ochotnicze szkolenia np roczne, na kontrakt za fajny hajs. Jesli ktos ukonczy dostaje hajsik i ma na start w zyciu np 20k. Ludzie sa przeszkoleni, stuleje nie pojda, czesci osob moze sie spodoba :p


@Hubstein: Mam 23 lata i zarabiam rocznie prawie 40k netto, do tego wciąż się uczę i zdobywam doświadczenie zawodowe. Zajebiście opłacalny deal mi proponujesz.

Tu już nawet nie chodzi o te pieniądze, ale o rok życia. Rok w którym jeszcze mam zdolność do szybkiego przyswajania wiedzy (jeden z ostatnich), w którym jeszcze nie jestem wypalony zawodowo, w którym jeszcze chce mi się coś robić i tworzyć własne
  • Odpowiedz
@CamelCase: nie wiem o co ten Twoj "bul" dupy, to bys nie poszedl.. idea "dla chetnych" polega na tym ze jest.. uwaga.. dla chetnych = ochotnicze. Wiadomo, ze to tylko pomysl wymyslony tak se o. Jesli zarabiasz taki hajs to gratulacje. Pewnie masz na czipsy i batony ale malo komu sie tak udaje. Wiekszosc konczy liceum i nie ma wlasciwie nic. Po roku. Majac 20 lat masz na czynsz, male
  • Odpowiedz
@alkan: A jak wygląda ta sprawa w Izraelu? Wszyscy tam idą do woja razem z laskami, a Izrael jakie ma wojska to chyba wiadomo. W Austrii jest roczna służba, w 2013 było referendum, 60% za utrzymaniem poboru.
  • Odpowiedz
nie wiem o co ten Twoj "bul" dupy, to bys nie poszedl.. idea "dla chetnych" polega na tym ze jest.. uwaga.. dla chetnych = ochotnicze

@Hubstein: Późno już jest i przeoczyłem słowo "ochotnicze", mój błąd.
  • Odpowiedz
Czy to przymusowe przeszkolenie byłoby aż tak straszne? Wzięliby pewnie chłopaków na maks 3 miesiące do wojska, trochę ogarnęli tych, którym mama kanapeczki robi i byłby z tego pożytek dla wszystkich.


@InsaneMaiden: Kto chłopakom odda pieniądze, które by zarobili w te trzy miesiące? Co mają zrobić pracodawcy, którym nagle zniknie kilka osób z zespołu? Czy ze spokojem przyjmiesz kolejną podwyżkę podatków, za którą opłacone zostanie skoszarowanie, umundurowanie, wyżywienie i wyposażenie
  • Odpowiedz
@alkan: przeszkolenie według mnie powinno być. Gdyby nie to, że tato kolegi był w LOKu i zapraszał nas na strzelnicę, nigdy nie trzymałbym nawet broni w ręku. Więc rozumiem, o co im pewnie chodzi i popieram w pełni - na przykład jako szkółka letnia w liceum, pierwszy tydzień wakacji, kilka godzin zajęć dziennie z podstawowych umiejętności przetrwania i samoobrony. Może wręcz wyjazd na tydzień-dwa do jednostki całą klasą i trening
  • Odpowiedz
@Yossarian82: No własnie. W Austrii było referendum i pozwolono obywatelom zabrac głos, wybrali jak wybrali- to taki w sumie ewenement jak na UE. Gdyby u nas zrobiono referendum w 2008-2010 to zdecydowanie wygraliby przeciwnicy obowiązkowej słuzby wojskowej, teraz cholera wie jaki byłby wynik, bo straszenie wojną z Rosją pierze mózgi masowo.
  • Odpowiedz
@Yossarian82: A! i Gdyby przymusuwo wcielony człowiek miał dostawac za miesiąc niewolnictwa 750 zł BRUTTO, czyli tyle ile dostają teraz zołnierze w słuzbie przygotowawczej, to ja nie mam wiecej pytan. To są kpiny- pisory tak wrzeszczą o "umowach smieciowych", o godnym wynagrodzeniu, a sami w swoich chorych wizjach chcą niewolic ludzi za jakies smieszne grosze.
  • Odpowiedz
nie pamiętają, jak obowiązkowa służba naprawdę wyglądała


@alkan: a teraz wyglądałaby tak samo? Bo mnie się coś wydaje, że wojsko się bardzo zmieniło od "dawnych" czasów

Bardzo ogólna wypowiedź. Być może, że należy przeszkolić więcej osób ze względu na to, że zmieniła się trochę sytuacja międzynarodowa, a położenie Polski jest inne od Wielkiej Brytanii albo
  • Odpowiedz