Wpis z mikrobloga

PiS chce obowiązkowej służby wojskowej

Rzecznika PiS mówi, że nasze siły zbrojne "są do rozbudowania"

- Polska ma bardzo długie granice, a tego wojska do obrony granic jest mało, nie ma tego poboru, który był jeszcze kilka lat temu

W jej opinii, powinno być przeszkolenie wojskowe młodych mężczyzn, choć zaznaczyła, że "na pewno nie dwa lata tak, jak to było kiedyś"


Młodzi ludzie nie chcą przymusowego poboru, wojsko nie chce przymusowego poboru (bo z niewolnika nie ma pracownika, a przy okazji wojsko ma coraz lepszy i trudniejszy w obsłudze sprzęt wymagający profesjonalistów), obniżamy wiek szkolny, żeby ludzie szybciej trafiali na rynek pracy, kolejne państwa regularnie rezygnują z obowiązkowej służby wojskowej, ale co tam. PiS wie lepiej. Zamknąć młodych w koszarach ku dobru ojczyzny. Po cholerę mają w tym czasie chodzić do pracy lub po prostu żyć zgodnie z własnymi planami?

Zastanawiam się, czym PiS różni się od PRL-u. Poglądy na gospodarkę mają takie same (#!$%@?), na relacje państwo-obywatel również (jednostka jest gównem, państwo uber alles, #!$%@?ć wszystkich "wrogów" upolitycznionymi służbami specjalnymi).

#bekazprawakow #neuropa #wojsko #polityka
  • 116
@Luka_Wars: Luka plz. Już przy wrzuceniu tego demota myślałem, że widać, że przywołanie go z emotką "() to była ironia. No ale ok, w sumie nie było to zbyt widoczne. Dlatego w drugim komentarzu już tak przejaskrawiłem, żeby było widać, że się dystansuję od tego poglądu. Chcę przeznaczać podatki na to, by ludzie mieli dziurę w życiorysie i żebym miał większą konkurencję u
@alkan: Jeśli szkolenie by wyglądało tak jak kiedyś to niech #!$%@?ą. Tam tylko uczyłeś się pić, palić i przeklinać. Już lepiej jakby to trwało przykładowo 2 miechy wakacji, ale było zaplanowane na 100%. Podział na wykształcenie, zachowanie(na podstawie świadectw szkolnych) wybraną szkołe o ile to możliwe. No i ostry trening i nauka bez czasu na chlanie i #!$%@?.
@alkan: ja jebe co innego przeszkolenie wojskowe a co innego armia poborowa

co jest złego w np. 2 miesięcznym przeszkoleniu wojskowym dla młodzieży szkolnej jeszcze nie pracującej?
ja jestem jak najbardziej za przynajmniej pedalstwo i chodzenie w rurkach im tam z głów powybijają