Wpis z mikrobloga

  • 33
Dziecko mojej koleżanki zostało poważnie ranne w wypadku. I mam dwa spostrzeżenia:
- srogi #!$%@? w kręgosłup wariatom wyprzedzającym samochody puszczające pieszych na przejściach. Za to powinna być kara jak za usiłowanie zabójstwa co najmniej.
- drugi, mniejszy ale też krzywdzący #!$%@? dla gapiów i "reporterów" amatorskich mediòw za wrzucanie w takich sytuacjach do sieci zdjęć porozrzucanych po jezdni zabawek. Sprzedajcie aparaty.
#gorzkiezale #wypadek
-
  • 40
  • Odpowiedz
@Arveit: Jeszcze samochodem od kilku lat codziennie około 30-50 km srednio. I często ustępuję pierwszeństwa na pasach pieszym - co w tym złego? Kij w dupe kierowcom, którzy siedzą na zderzaku i są w szoku bo ktoś zaczyna hamować przed pasami. Kij w dupe baranom dla których czerwone światło jest późno pomarańczowy a wieczna sztuma dla tych, którzy jadą lewym pasem jezdni albo środkowym 60 na godzinę bo mu #!$%@? religia
  • Odpowiedz
  • 1
@rozthok: masz obowiązek, owszem, gdy dany jegomość już się na zebrze znajduje. Nie rozumiem zatrzymywania się, gdy ludzie stoją na chodnikach i nie wchodzą pod koła, a za samochodem ciągnie się kilometrowy sznur.

@Svoboda: jak wyżej. Jak jedziesz sam na drodze, to mozesz nawet zatrzymac sie na srodku i odlac w krzakach... ale czesto za Toba jada tez inni :P
  • Odpowiedz
Nie rozumiem zatrzymywania się, gdy ludzie stoją na chodnikach i nie wchodzą pod koła, a za samochodem ciągnie się kilometrowy sznur.


@Arveit: W takim razie zlikwidujmy pasy w większych miastach. Po co one, skoro i tak nikt pieszych nie puści? Albo na wioskach, przez które lecą drogi krajowe - niech się piesi nauczą latać albo niech czekają 30 minut, aż będzie miejsce na przejście.
  • Odpowiedz
@Arveit: Piszesz z pozycji kierującego, ale wyobraź sobie, że jesteś pieszym, czekającym na krawężniku przed przejściem, czekając aż kilometrowy sznur aut przejedzie, bo wszyscy kierowcy jadą tak jak Ty.
  • Odpowiedz
@Svoboda: z literą prawa, musisz ustąpić, jeśli pieszy przekroczy krawężnik choćby małym palcem u nogi. Masz rację.
@semperfidelis: zatrzymywanie się na drodze krajowej to już w ogóle szczyt :D Dobrze, że na ekspresowych nie ma pasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rozthok: sygnalizacja świetlna - mówi to panu coś?
@Byku: Tobie mogę usunąć ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@Svoboda: naturalnie nie mam nic do ustępowania pieszym i ogólnej kultury jazdy. Ale czasem warto pamiętać, że takim ustępowaniem możemy komuś wyświadczyć niedźwiedzią przysługę ;)

Debile też są potrzebni w społeczeństwie XD
  • Odpowiedz
@Arveit: Nie powiesz chyba, że chcesz wprowadzenia sygnalizacji świetlnej na wszystkich przejściach dla pieszych? To dopiero byłby horror komunikacyjny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jrs2: i trzeci... dziecku bo się nie obejrzało czy ma wolną drogę - sorry ale tego uczyli w przedszkolu już lata temu
i czwarty... rodzicom bo gówniaka nie nauczyli na jezdni się zachować...
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Singularity00: dziecko było na pasach, zatrzymały się dwa auta, pani kierująca skodą je wyprzedziła, swoją drogą przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość. Oba #!$%@? możesz sobie zatrzymać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Singularity00: dokładnie o tej. Będę się upierał, że na razie sprawa wygląda na winę kierowcy a wspomniana przeze mnie praktyka to zło i nic jej nie usprawiedliwia. Swoją drogą, żebyś się kiedyś nie zdziwił...
  • Odpowiedz