Wpis z mikrobloga

Różne style w uwodzeniu (nienawidzę tego słowa)

#skurczybykradzi - czyli seria o tym, jak być (jeszcze bardziej) spełnionym i szczęśliwym facetem, szczególnie takim, który przyciąga kobiety.

Czytaliście kiedykolwiek jakieś tematy w Internecie pt. “Jak poderwać dziewczynę”? Ja przeczytałem ich mnóstwo, poznałem ludzi, którzy są guru uwodzenia, byłem na szkoleniach i widziałem wszystko od kuchni. I nie mam o tym dobrego zdania.

Wszyscy, właściwie bez wyjątku, próbują robić z ludzi kogoś, kim oni nie są. Każdy kursant, lub entuzjasta, skazany jest na bycie kolejną kopią, badboyem z jednym schematem w głowie - a nawet po prostu kopią swojego mistrza. Rzadko zdarza się taki uczeń, który zastanowi się nad tym, co mu odpowiada, a większość skupia się na skuteczności zamiast na przyjemności z procesu poznawania kobiety.

Niejednokrotnie przekonałem się, że takie cechy jak melancholia, naiwność, sztywność, uległość, skrytość, nieśmiałość i tym podobne - mają ogromnie uwodzicielski efekt. A według powszechnie przyjętego modelu, to wszystko ma przecież odstraszać kobiety!

Porozmawiajmy zatem o różnych stylach w uwodzeniu.

Uniwersalne cechy

Pisałem już o tym, jakie błędy faceci najczęściej popełniają i jak traktować kobietę, ale nie rozmawialiśmy jeszcze o uniwersalnych cechach, które poprawią Twoją atrakcyjność w oczach kobiet.

Tu posłużę się listą, którą znalazłem w książce Volanta pt. Sexcatcher (swoją drogą, polecam gorąco):
- zaradność życiowa
- powodzenie u kobiet
- obrona bliskich i opieka nad dziećmi
- sława
- umiejętność przetrwania (walka i zdrowie)
- przewodzenie mężczyznom (czyli wygrane mierzenie się na #!$%@?)
- zaradność finansowa

Według Volanta, wystarczy spełniać trzy z powyższych punktów w stopniu dobrym, aby mieć powodzenie u kobiet. Trudno mi powiedzieć czy to prawda, ale na pewno warto kolejny raz podkreślić, że nie musisz mieć wszystkiego.

Podam przykład ze swojego życia. Mam zdolność do analizowania i rozwiązywania bardzo trudnych problemów oraz improwizacji (zaradność życiowa), byłem prelegentem na dużym evencie marketingowym (sława / zaradność finansowa) i wokalistą w kapeli rockowej (sława / przewodzenie mężczyznom). Nie są to jakieś spektakularne sukcesy, bo mało kto zna moje imię i nazwisko, albo choćby moją kapelę, ale to pokazuje, że działam i coś osiągam. A potencjał działa na kobiety jeszcze bardziej niż rezultaty.

Więcej o tym w moim starym wpisie: 10 cech atrakcyjnego mężczyzny / cynicznyskurczybyk.pl

Znalezienie swoich atutów

Niemniej jednak, posiadanie tych cech stawia Cię jedynie w roli potencjalnego kandydata na partnera. To nie są cechy, które potrafią całkowicie owładnąć kobietę. Owszem, każda z osobna może sprawić, że kobieta pójdzie z Tobą do łóżka, ale nam chodzi o głęboki kontakt emocjonalny, nie tylko bezmyślne rżnięcie.

Kierunek / idea / cel
Facet, który wie czego chce i zmierza do tego pokonując wszelkie trudności na pewno należy do tych, którzy kiedyś osiągną najwięcej (i będzie w stanie zapewnić wszystko swoim dzieciom).

Sprzeczność
Pokazujesz światu swój obraz, zdradzając subtelnie, że masz jeszcze drugą stronę. Na zewnątrz możesz być miły, uprzejmy i towarzyski, ale masz też swoją mroczną stronę lub skłonności do rzeczy powszechnie zakazanych. Sprzeczność skłania do myślenia.

Niewinność / naturalność
Dzieci mają na nas taki efekt, że opadają nam wszelkie bariery. Nie ma w nich wyrachowania, kalkulacji i ukrytych motywów. Taka dziecięca niewinność pozostaje w niektórych z nas, a dobrze wyeksponowana, dezaktywuje wszelkie mechanizmy obronne.

Niedostępność
Gdy czegoś chcemy, to dlatego, że tego nie mamy. A gdy czegoś mieć nie możemy, chęć przeradza się w pragnienie.

Uwaga / wysiłek
Każda kobieta ma w sobie #atencyjnyrozowypasek i potrzebuje uwagi. Swoista mieszanina na zmianę uwagi z niedostępnością potrafi rozchwiać nawet najbardziej obojętną kobietę.

Talent / pasja
Na czym polega efekt złotego dziecka? Na tym, że wszystko przychodzi mu łatwo. Swoich sukcesów nie opisuj jako efektu ciężkiej pracy. Praca jest mało uwodzicielska. Twój sukces przyszedł Ci łatwo, bo masz jakiś dar, talent, który jest rzadkością w tym świecie.

Melancholia / smutek
Na co dzień możesz być całkiem radosnym i miłym człowiekiem, ale być może jest w Tobie jakaś nieodgadniona nutka melancholii, niezadowolenia, niespełnienia lub smutku. Dlaczego jest smutny? Co mogłabym zrobić, aby poczuł się szczęśliwy?

Ambiwalencja seksualna
Tak, te "cioty metroseksualne" pociągają kobiety. A to dlatego, że przejawiają cechy kobiece będąc w ciele mężczyzny. To też pewnego rodzaju sprzeczność, która sprawia, że nie wiadomo czego spodziewać się po nim. Jaki jest? Wyróżnia się, zwraca uwagę.

Takich cech jest wiele. Znajdź swoje silne strony. Zwróć uwagę nie tylko na swoje cechy charakteru, ale też na te fizyczne. Czuj się dobrze w swojej skórze. Wyrażaj siebie. Nie bądź po prostu sobą, skoro możesz być autentycznym sobą. Wielu rzeczy nie robisz, bo boisz się jak to zostanie odebrane, więc wybierasz umiarkowanie kosztem wyrazistości. Bycie autentycznym sobą wymaga tylko odwagi. Dlatego poćwiczmy to.

Postanów sobie, że każdego dnia zrobisz jedną rzecz, która Cię przeraża lub boisz się jej choć trochę. Nie jestem w stanie opisać tego, co Ci to może przynieść. Pierwszy raz będzie trudny, drugi też, być może tak samo jak trzeci, ale z każdym kolejnym nie dość, że będzie Ci łatwiej, to efekty na pewno przerosną Twoje oczekiwania. Po jakimś czasie i kilku próbach, będziesz bał się tak samo jak na początku, ale zrozumiesz, że to nie ma znaczenia.

Do dzieła! Co dzisiaj Cię przeraża? Zrób to teraz, nie zastanawiaj się, po prostu zrób to. Wykręć ten numer i zadzwoń, a jak już usłyszysz sygnał, to wiesz, że nie ma odwrotu. Zrób to! Po wszystkim poczujesz to, co miałem na myśli.

Poprzednie wpisy:
Co kobiety cenią u mężczyzn, a czego nie znoszą
Jaki jest spełniony facet
Jak zbudować pewność siebie
Jak łatwo sprawić, aby ludzie Cię lubili?

Wszystkie pod tagiem: #skurczybykradzi

#podrywajzwykopem #wychodzimyzprzegrywu #tfwnogf #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski

Piszcie do mnie swoje pytania, a ja chętnie odpowiem w kolejnych wpisach lub po prostu na pw.
  • 15
@CynicznySkurczybyk:

Tu posłużę się listą, którą znalazłem w książce Volanta pt. Sexcatcher (swoją drogą, polecam gorąco):

...

- powodzenie u kobiet

...

wystarczy spełniać trzy z powyższych punktów w stopniu dobrym, aby mieć powodzenie u kobiet.


Czyli żeby mieć powodzenie u kobiet muszę mieć powodzenie u kobiet? Chyba mały błąd się wkradł :) Nie chodzi o urodę czy coś? Szkoda że aż 3 trzeba spełnić :)
@CynicznySkurczybyk: zaradnosc czyli potrafie sam zmienic zarowke w mieszkaniu czy zalatwic sprawe w urzedzie a finansowo jestem niezalezny od rodzicow. Tyle, szalu nie ma. Jiu-jitsu przy mojej sylwetce by mnie zabilo. Musialbym przytyc zeby to mialo sens. Ale dzieki
@Postronny: Dzięki.
@ahaw: Mam kumpla, który jest dosyć wysoki, chudy jak szczypior, buźkę ma taką nawet całkiem ładną, ale z usposobienia jest flegmatykiem i jest strasznie naiwny. Rzekłbym, niewinny jak nieobsrana łąka. I laski tak na niego lecą, że ja #!$%@?ę. Miły, sympatyczny, ani trochę badboy, taki naturalny, zwykły gość.

A działa to tak, że przejawiając cechy podobne do dziecięcych: niewinność, nieznajomość świata, beztroska, naiwność i pewnego rodzaju niesamodzielność, odpalają