Wpis z mikrobloga

Skończyłem oglądać #blokekipa i niestety wbrew temu co wielu twierdziło, że poziomem i żartami prawie jak #kapitanbomba, muszę stwierdzić - no chyba nie.

Kapitan bomba to zajebiście rozbudowane uniwersum - Gwiezdna flota, galaktyka Kurvix i Kujwdubie, sułtan kosmitów, szkoła hudo, chorąży Torpeda, kapitan gwiezdnej floty, RKS HUWDU i wiele, wiele innych. Kto nie kojarzy odcinka o kebabie czy innych? Rozbudowany świat, fabuła, uniwersalne żarty, dwa (dosyć cienkie niestety), filmy pełnometrażowe, wiele ras. Pierwsze odcinki były na zasadzie "lecą na jakąś planetę, zabijają jakiegoś śmiesznie się nazywającego potwora i lecą dalej", ale później to prawdziwy majstersztyk.

Blok ekipa to dobra beka z patusów, ale wiele żartów będzie zrozumiałych tylko dla mieszkańców Warszawy i tych orientujących się chociaż trochę w tym co się dzieje na scenie HH.

Przy okazji pytam się: dlaczego nie ma nowych odcinków? Gdzieś czytałem, że jest jakaś tęga rozkmina z prawami autorskimi i 4funTV, stąd "ten, którego imienia nie można wymawiać"?

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #gorzkiezale
  • 5
@houblonchouffe: 4funTV przejęło prawa do KapitanaBomby i zaproponowali Walaszkowi kontrakt na tworzenie kolejnych odcinków za psie pieniądze - nie dał się zrobić, więc GIT produkcja zniknęła, a powstała SPINKAfilm studio razem z Koniem Rafałem, Blok Ekipą i przyległościami - poza tym zajął się "działalnością sceniczną" której na imię Bracia Figo Fagot :)

@houblonchouffe: tam, dobrze. Autor Kapitana Bomby - tj mój daleki krewny, Bartosz Walaszek - nie ma praw autorskich do swojej kreskowki. Ma je 4Fun Media.

Ale na poczatku Bomba tez nie mial jakies rozbudowanej fabuly czy swiata. Pozyjemy -zobaczymy. Tworzac Blok Ekipe Walaszek musial zmienic koncept, porzucic Bombe, jednak sytuacje nadal przedstawiaja realny swiat. Jak chociazby pies Wardęgi czy podpalenie mostu.
@Etykieta: o braciach figo fagot wiem, ale całej historii nie znałem, dzięki cumplu.

@pmache: wiem, że Kapitan Bomba na początku nie był rozbudowany (napisałem o tym wyżej). Wardęga i Most dosyć słabe - mam wrażenie, że żarty z KB były bardziej "długoterminowe", ale wiele z nich już po prostu się wyczerpało i trzeba trochę bardziej bieżące problemy poruszać. Bo ile można razy to samo nakręcić o kebabie, budowlańcach, autach w