Wpis z mikrobloga

#laptopy #macbook #przemyslenia #technologia

Naszły mnie takie przemyślenia.
Wczoraj szukałem laptopa dla mojej #rozowypasek. I zastanawiam się nad win i mac.

WIELKĄ zaletą macbooków jest ich wygląd. One są po prostu bardzo ładne. Dobry materiał, wytrzymałe, widać, że to jest coś fajnego. Natomiast wczoraj, jak byłem oglądać laptopy saturn/mediamarkt to aż się zdziwiłem jak te laptopy zwykłe wyglądają. Przecież to jest jakaś masakra. Wielkie kobyły (chodzi mi o grubość). Dziwne kształty, brzydkie kolory.

I szczegóły takie jak to, że nie ważne jakiego macbooka mogę otworzyć jedną ręką. W sklepie każdego laptopa próbowałem w ten sposób otworzyć. Niestety większość z nich przy próbie otwarcia podnosiła się wraz z dolną częścią. Mnie to bardzo irytuje. Zwracam uwagę na takie szczegóły.

I takie rzeczy dały mi do myślenia.
Nie ważne jaki mac jest od strony użytkowania (oprogramowania).
Za sam wygląd i dopracowanie szczegółów wygrywa on batalie z chyba większością laptopów na rynku. Nie porównując bebechów, na pierwszy rzut oka wybiorę mac`a.

Nie rozumiem dlaczego producenci laptopów nie dążą do poprawy jakościowej i stylistycznej ich produktów. Nie jestem fanboyem maca. Ma on swoje zalety i wady. Mam wrażenie, ze zwykłe laptopy nie zmieniły się od jakiś 10 lat. Na 18 urodziny dostałem laptopa, który działa do dzisiaj i stylistycznie wygląda tak samo jak te dzisiejsze.
I nie chce tu gloryfikować apple. Nie nie, chciałbym zrozumieć dlaczego producenci laptopów tak olewając sprawę stylistyki.

Czy tylko ja mam takie odczucie? Czy może oglądałem jakieś pechowe sklepy? Chciałbym się mylić...
Co o tym myślicie?
  • 106
@DFENS: Dodałbym jeszcze Asusy z serii UX - problem w tym, że każdy z tych kompów ma jakieś "ale" w swojej budowie. W macbooku ciężko się do czegoś przyczepić.

Btw. X1 Carbon jest okropny - strach to do ręki wziąć bo cały czas ma się wrażenie, że zaraz się rozpadnie.
@takecare: To wszystko co piszesz może być prawdą (w życiu maca na oczy nie widziałem) tylko jak zawsze zostaje jeszcze kwestia tego ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Jasne, że wolę ładnego laptopa niż brzydkiego. Ale jeśli za to, żeby mój brzydszy stał się ładniejszy, mam dopłacić np. 2-3 tys zł to juz tego nie chcę, wole brzydki bo mam lepszy pomysł co zrobić z taką kwotą niż inwestować
@Arrival: wszystko ok, ale eleganckie smartfony nokii warte po 500 zł, daja za "friko" do abonamentu za 50 zł. teraz taki smartfon za 500 zł wciąga nosem smartfony które dwa lata temu kosztowały 2kzł. Polecam ten styl życia.
Dalej to przepłacanie w abonamencie za coś czego nie potrzebuję. Nie twierdzę, że smartfony są złe, twierdzę, że nie są mi potrzebne i szkoda by mi było na niego i 200 zł. Jedyne do czego się przydaje to endomondo, ale wtedy pożyczam na chwilę od dziewczyny i jest okey. Innych zastosowań - dla mnie - nie widzę to nie wydaję $ :). Wierzę, że kiedyś poczuję potrzebę posiadania smartfona i kupię bo
99 procent to ludzie, którzy patrzą na hardware, a nie wygląd

@tomszczyk: Daj proszę jakieś potwierdzenie tego, bo jednak z marketingu wynika, że ludzie kupują oczami.

Nie chodzi mi o wiedze. Ma miec jak najwięcej prockow, twardych i ramu.

@tomszczyk: Tutaj też mam jakieś takie dziwne odczucie, że można by to nazwać "Teorią @tomszczyk". Ludzie nie wiedzą co to proc, ram itd. Chcą tylko zobaczyć jakieś duże cyferki, najlepiej
@Out0fControl: Idź do media czy saturna i posłuchaj rozmowy Janusz z handlowcem, który przeważnie tez ms nikle pojęcie. I nie mowie tu juz tylko o kompach, ale i o telefonach, aparatach, itp. Janusz nie patrzy na kolor czy jakos plastiku elektorniki. Tylko wie, ze ma miec dużo wszystkiego, albo sprzedawca mu poleci to co ma dużo wszystkiego. To nie są teorie tylko relacje z tego co obswrwuje
Janusz nie patrzy na kolor czy jakos plastiku elektorniki. Tylko wie, ze ma miec dużo wszystkiego

@tomszczyk: Teraz mogę Ci przyznać rację, bo właśnie to napisałem - ma mieć dużo obojętnie czego, ci ludzie nie wiedzą co biorą. Natomiast poprzednia Twoja wypowiedź się trochę mija z rzeczywistością.

A jeżeli chodzi o rozmowy handlowców z Januszami to niejedną już słyszałem. No i tak, handlowcy wciskają liczby, Janusze nie mają bladego pojęcia o
@Arrival: to jest jeden z najdurniejszych argumentow, jaki ludzie przytaczaja w takich dyskusjach. Nie doplacasz tylko i wylacznie za aluminiowy wyglad. Doplacasz za piecset innych, oczywistych niemalze rzeczy, ktore uzytkownik uswiadamia sobie dopiero po dluzszej zabawie z tym komputerem. Chociazby brak otworow wentylacyjnych na spodzie komputera, czyli uwaga - przenosny komputer mozesz postawic na powierzchni innej, niz stol. Albo touchpad, ktory nie przyprawia uzytkownika o biala goraczke - bezuzyteczne u konkurencji,
@zefj: Ale ja nie twierdzę, że płaci się tylko za wygląd, ani że to jest droższe niż u konkurencji. Twierdzę, że wiele osób zgadza się, że mac jest dobry tak samo jak zgadza się, że bmw jest dobre tylko co z tego jeśli ktoś albo nie ma kasy na to, albo ma, ale szkoda mu ją wydać bo aż takich cudów nie trzeba. Wiadomo, że komuś kto potrzeubje takiej wydajności czy
a takie tam #!$%@?, ten cały temat
lap to ma działać jak należy, a nie otwierać się jedną ręką, czy świecić jak psu jaja
nie brzmisz jak poważny klient biznesowy, więc to raczej Twoje "widzimisie" - "no chciałbym, żeby był ładny, lekki", chłopie zejdz na ziemie.
Już totalnie pomijam kwestie cenowe, które wiadomo jakie są.
Musi być z jabłkiem, żeby ładnie wyglądało jak bedziesz pił kawkę w jakiejś costa coffee? z Lenovo
@takecare:
1. po pierwsze, primo - nie szuka się dobrego ultrabooka w markecie. Skoro szukasz macbooka w firmowym salonie to dlaczego szukasz "dobrego" ultrabooka wśród marketowych parówek?
2. po drugie, primo - z tym otwieraniem jedną ręką to się warto zastanowić (jak się zawias nieco wyrobi to będziesz miał pod pewnym nachyleniem cały czas opadający ekran. Enjoy.
3. po trzecie i najważniejsze, primo - naucz się szukać https://www.asus.com/Notebooks/ZenBook_Pro_UX501/ i kup coś
Pobierz Eco999 - @takecare: 
1. po pierwsze, primo - nie szuka się dobrego ultrabooka w mark...
źródło: comment_mkshdyW5zbCr2L3lP0yW9EdvhrQeTdFR.jpg