Wpis z mikrobloga

Dziś miał być ostatni trening przed przerwą przed redukcją, ale dopadł mnie powracający ból pleców, który towarzyszy mi od 4 lat z nawrotami. Robiłem RTG i USG ale bez żadnych zmian. W piątek umówiłem się na wizytę/masaż z fizjoterapeutą, mam nadzieję, że ten powie mi coś więcej na temat przyczyny bólu niż lekarze, którzy rozkładają ręce.

Od poniedziałku start redukcji, w sobotę będzie ważenie, mierzenie obwodów. We wtorek pierwszy nowy trening na siłowni :)

Cel: Zejść do 85kg - obecna waga 103/104kg. Każdy kto chce hejtować gdyby się nie udało/wspierać czy tylko śledzić poczynania może obserwować tag #redukcjazwykopem w którym będę zamieszczał szczegółowo moje poczynania :)

#silownia
  • 19
@bialaowca: Nie pamiętam, na USG, że nie ma żadnych zmian w tkance mięśniowej czy coś takiego a na RTG, że kręgosłup w normie (podejrzewano skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym i ucisk na nerwy/mięśnie). Być może spowodowane jest to wysokim napięciem mięśnia, mam nadzieje, że fizjoterapeuta coś doradzi, bo o ile mi to raczej nie przeszkadza na co dzień o tyle okresowo średnio raz na 2 miesiące coś sobie zrobię w te
@Lanza: tylko nie szalej z tym spadkiem za bardzo, lepiej powoli a skutecznie i na zawsze ;) A co do pleców, to pewnie przez siłownię albo może to jakiś nerwoból, cholera wie.
@bialaowca: w 2009 pracowałem na budowie i coś na dzień dobry szarpnąłem jak bylem schylony i tak się zaczęło. Niestety wtedy lekarz 1 kontaktu dał dupy bo żadnego skierowania ani badań mimo, że nie mogłem się w pełni wyprostować.

Owieczko będzie szło powoli, tylko z początku z tego co zaobserwowałem miewam większe spadki wagi, potem sie to stabilizuje.

Myślę, że będzie to wyglądać tak:

1-7dni -2kg

7-14dni - 1.5kg

14-21ni -
@syndrom: chciałem wkleić zdjęcia po 6-7tyg, ale jak ktoś chce to mogę i co tydzień jeśli uda się cyknąć.

@zepsutyzachod: Nie chce mi się tam prowadzić dziennika. Planuje pomiary 1x w tygodniu (waga, obwody) to w zupełności mi wystarczy. Co do michy - jest stała każdego dnia więc też nie ma się nad czym rozpisywać. Tutaj pod tagiem redukcjazwykopem będę prowadził coś na podobę dziennika a pod tagiem siłownia będę
@Lanza: Ja też chce zacząć redukcje na czasie. Jem dużo słodyczy i zbędnego cukru, także myślę, że starczy powiedzieć sobie stanowcze stop i dalej cisnać z cwiczeniami. Teraz mam kłopot z nerwami, bo mam mrowienie w dwoch palcach i nie mogę cwiczyc i nadwyrezac reki, ale jak minie to wrócę do wczesniejszego cyklu: siłownia pn,sr,pt; basen wt,cze + rower i moze bieganie jak kupie buty do biegania. Powinno byc ok, bo
@smetan1:

Białka: 256g (230g pełnowartościowe)

Węglowodany: 243g + carbo 40g

Tłuszcz: 45g (wliczając wszystkie produkty), z czego 36 z oliwy z oliwek, orzechów i mięsa

50g płatków owsianych górskich

- 10 białek jaj lub 50g odzywki białkowej

- 25 g suszonych owoców

Posiłek 2, 3 (przed i po treningu)

- 75g ryżu brązowego/parabolicznego/basmati

- 180g filetu z indyka

- 150g warzyw

- łyżka oliwy z oliwek (8g)

Posiłek 4,5

- 50g
@Lanza: Remont robiłem, wyrywałem sam wszystkie futryny w domu. Wtedy czułem mrowienie na godzinę dziennie, kilka dni po remoncie już przez cały czas i mi tak zostało do teraz. Dzisiaj do lekarza pojadę.