Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam pierdziawki 125 dla mojego różowegopaska. Najbardziej podoba jej się MSX125, ale na razie z racji wieku jest trochę za droga. Dlatego na początek, na dojazdy do pracy (15km, 30% trasy w korku) chciałbym kupić jej skuter.
Oto założenia:
- budżet 5-6k
- sensowny bagażnik pod kanapą albo kuferek w komplecie
- raczej nie chińczyk
- rocznik 2007+

A pod uwagę brałem takie sprzęty jak Honda SH125, Burgman 125, PCX125, X-max 125. Ale też w drugą stronę, można by się było pokusić o nowe Kymco Agility 125 albo Suzuki Address 125.
Co o tym myślicie? Jaki skuter kupić żeby jeździć nim i co chwilę nie naprawiać? Nie ukrywam, że przydałoby się coś ze spalaniem w granicach 3l/100.

#skutery #bojowka125cc i trochę #motocykle / #motoryzacja
  • 22
@iczka90: skuterem łatwiej zabierze ze sobą torebkę i słoik, nie musi się specjalnie uczyć tym jeździć, skuter zwykle ma wysoką szybę dobrze chroniącą przed wiatrem, no i... raczej nie trzeba pełnego ubrania, wystarczy kurtka, kask i rękawice.

A druga sprawa jest taka, że teraz na prawdę trudno kupić dobry egzemplarz markowej 125tki.
@przegryw69: Ja się przymierzałem do Wave'a i dla mnie wadę ma tylko jedną - napęd łąńcuchem zamiast paskiem jak skutery. Skrzynia automatyczne sprzęgło - więc tylko gaz odpuszczasz i zmieniasz bieg. Pali tyle co nic i kosztuje niedużo jako nowy.
@przegryw69: czy ma coś co przeważa nad małym zwinnym motongiem? a zawsze to coś między nogami, co przyjemnie mruczy i, moim zdaniem, łatwiej się manewruje.

no chyba że ona planuje jeździć w sukience/spódnicy, to ok.
popytajcie które modele da się obniżyć, ja akurat nie jestem dobrym źródłem wiedzy na ten temat, ale poszperajcie na forach gdzie jest więcej jeżdżących dziewczyn - na pewno coś doradzą.

chociaż, nie ukrywam, że więcej pewno na temat większych pojemności niż 125, ale i tak...
@przegryw69: ja jezdzilam Junakiem 121, chwale sobie na pierwsze moto, spalanie ponizej 3 litrow, super latwe manewrowanie w miescie, przyjemny sprzecik. Bedzie dobry dla niewysokiego rozowego, moja mama ma ponizej 160cm i spokojnie dawala rade sie nim przejechac. Wygodna pozycja, schowka brak ale ma bagaznik na ktorym zawsze wozilam swoja torbe przypieta siatka bagazowa, ale bez problemu da rade tam zainstalowac kuferek. Oczywiscie wiele osob jest bardzo zrazonych do chinoli, wiec