Wpis z mikrobloga

Czyli nie mam prawa się przeprowadzić w polsce?

Jeśli mam się wynieść do nowego miasta to mam wziąć kawalerkę czy pokój? Nie zamierzam płacić fortuny za kawalerkę. A pokój co mam z obcymi ludźmi? Skąd mam wiedzieć czy nie jest ćpunem czy innym dopalaczersem.
I nie zamierzam nabijać kasy śmieciom od wynajmu skoro w tym kraju wynajem kosztuje tyle co raty kredytu. Na zachodzie jest normalnie tam wynajem jest kilka razy tańszy od kupna. I można żyć jak człowiek i migrować jeśli się lubi za pracą lub zmianą.
A tu w polandii tam gdzie się rodzisz tam wegetujesz nie ważne czy pasujesz i czy masz pracę. I zdychasz w tym samym miejscu.
A może się wyniosę do innego państwa? Ile kosztuje mieszkanie lub wynajem w stolicach ukrain, rumuni, słowacji, czech. Ale nie znam języka.

Przecież zamiast się robić lepiej w tym chorym kraju jest coraz gorzej. Koszty wynajmu i mieszkań rosną w tempie wykładniczym a pensje spadają.

Może po prostu domy i mieszkania w polsce nie powinny być z betonu bo was nie stać na niego tylko z papieru albo kału tak jak w afryce?

#polska #wynajem #warszawa #trojmiasto #krakow #wroclaw #miasta #urbanistyka #mieszkanie #pytanie #oswiadczenie #gorzkiezale #praca #pracbaza #kiciochpyta #oswiadczeniezdupy #poznan #lodz #emigracja #ukraina #czechy
  • 21
  • Odpowiedz