Wpis z mikrobloga

@Patres: Korwin to dla mnie osoba, której osobistym celem jest kompromitacja prawicy, więc mnie o niego nie pytaj.

W tym przypadku mamy wybór, państwo polskie powinno dbać przede wszystkim o swoich obywateli i dostosować do tego celu swoje przepisy imigracyjne. Z jakiej racji mamy ponosić ryzyko wpuszczenia na teren swojego kraju potencjalnych terrorystów czy gwałcicieli? Jaki mamy w tym interes jako państwo? Jeśli uważasz inaczej, to proponuję żeby imigrantów osiedlono w
@nick-smith: Szo? Czytałeś to co napisałem? Kto powiedział, że chcę aby z moich podatków opłacać 2 tys. osób? Ja odnosiłem się do rzekomego "#!$%@? umysłowego":

A myśli pani że mało wariatów jest wśród Polaków, którzy mogą zrobić coś złego?

Przecież prawdę powiedział. Skoro ci uchodźcy uciekają ze swojego kraju w którym trwa terroryzm to raczej im to nie odpowiada i jak to poseł powiedział wśród Polaków często jest większa patologia która
@Patres: Praktyka pokazała, że wśród uchodźców oprócz takich, którzy uciekają przed terroryzmem są też tacy, którzy chcą ten terroryzm przenosić na nowe tereny. Pytanie było - czy chcemy ponosić to ryzyko, że wpuścimy do kraju terrorystów. Odpowiedź PO - ale w Polsce już mamy wariatów i przestępców. No i gdzie ty tu widzisz logikę? To, że już mamy w kraju potencjalnych wariatów ma być argumentem za wpuszczeniem kolejnych?
@nick-smith:

Praktyka pokazała, że wśród uchodźców oprócz takich, którzy uciekają przed terroryzmem są też tacy, którzy chcą ten terroryzm przenosić na nowe tereny.

Nie mylisz przypadkiem pojęć?

Uchodźca – osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności.

A teraz daj mi źródło w którym pokazano jakim to powszechnym zjawiskiem jest to że, grupa ludzi która musi opuścić swój kraj z powodu terroryzmu sama
@Patres: No tak, nie pomyślałem że terroryści nigdy w życiu nie podali by się za uchodźców. Przecież to by nie pasowało do definicji tego słowa. Problem rozwiązany.

Dowodem na dobrodziejstwa, które imigranci z Afryki przywoża ze sobą, są problemy innych krajów, które już takich imigrantów do siebie wpuściły. Nie chodzi tylko o potencjalny terroryzm. Poza tym, jeśli ktoś chce osiedlić się na terenie naszego państwa mamy prawo postawić na pierwszym miejscu
@nick-smith:

No tak, nie pomyślałem że terroryści nigdy w życiu nie podali by się za uchodźców. Przecież to by nie pasowało do definicji tego słowa. Problem rozwiązany.

xD
Ty naprawdę nie wiesz na czym polega uchodźstwo. Przecież, żeby terrorysta przyjechał do do danego kraju nie musi się za nikogo podawać. Wystarczy paszport i leci do danego kraju.

Nie musimy mieć dowodów,

No i o takie źródło mi chodziło!
ależy zaznaczyć że ISIS jest zbyt radykalne nawet dla terrorystów z Al-Ka’idy


@joginek: od kiedy? to, że sami ich zabijają to nie znaczy że są za radykalni - Al-Kaidzie przeszkadza to że zabiją Muzułmanów i stanowią dla nich konkurencję. A nie o to, że są zbyt źli.