Wpis z mikrobloga

Mirasy, ma ktoś doświadczenie z oszustami internetowymi i ich ściganiem? Sklep internetowy zrobił mnie na ponad 2k i nie ma żadnego kontaktu. Dziś mija miesiąc od potwierdzenia przez nich zamówienia i wpłaty przeze mnie kasy. Pod wskazanym adresem mieszkanie i nikt nie otwiera.

Można to zgłaszać na każdym komisariacie czy są specjalizowane? Jak się przygotowywać, co mieć ze sobą?

Ale jestem zły...

#pytanie #policja #oszust #zglaszamtodoprokuratury
  • 10
@wiesz_jak_jest: Generalnie każdy. Jednak w większych jednostkach wydziały zajmujące się przestępczością gospodarczą będą miały większą ilość ludzi i raczej nie trafisz na sytuację, że np. nie mają dostępu do internetu jak na komisariacie w zapadłej wsi.
@wiesz_jak_jest: Co prawda z PG (przestępczość gospodarcza) mam do czynienia tylko mijając się na korytarzu, ale z tego co się orientuję to mają dosyć niezłą wykrywalność. Wbrew pozorom chłopaki w dużych jednostkach doskonale się orientują jak to się je i gdzie czego szukać. Problem polega bardziej na tym, że wyślą papier żeby gdzieś w Polsce dokonano ustaleń a tam trafią na kogoś słabo kumatego w kwestii i wszystko leży. Jak jest
@brick: ustaliłem właściciela sklepu. Adres jest podany w Kontakt. Za drzwiami szczeka pies i słychać, że ktoś jest w mieszkaniu ale nie otwiera. 3 numery podane na stronie. 2 niedostępne a na jednym jest sygnał a na koniec info że nie ma miejsca w skrzynce na zostawienie wiadomości. Napisałem maila że dziś mija 30 dni od przesłania pieniędzy, kontaktu zero i zgłaszam to na policję jak do poniedziałku do 12 nie