Wpis z mikrobloga

@Bushus: Masz rację ale mi nie chodzi o samo wypełnienie pita. Chodzi mi też o wiedzę jak to wszystko działa, o tym o co chodzi w podatkach, jakie są ich rodzaje, dlaczego się je płaci. I ani na wosie ani na przedsiębiorczości takich rzeczy nie miałam. I nie wątpię, że są nauczyciele, którzy to realizują z uczniami, ale chyba nie jest to w programie skoro w wielu szkołach tego nie
  • Odpowiedz
Polacy powinni sie uczyc jak prowadzic biznes. Prawo mamy tak p------e ze przecietny 25 latek nie wie co z czym i do czego. Boi sie otworzyc wlasna dzialalnosc. Powinno sie znalesc kumatych przedsiebiorcow ktorzy naucza dzieci jak sie odnalesc w tych przepisach. Co prawda w liceum jest juz przedmiot o nazwie przedsiebiorczosc czy ekonomia ale ucza raczej jedynie podstawowych pojec.
  • Odpowiedz
serio, są ludzie którzy takich rzeczy nie umieją? Mnie wszystkiego albo nauczyła mama (cerowałam tacie skarpetki jak miałam 8 lat) albo życie (ile to razy pomieszałam rzeczy w pralce lub nie wiedziałam co robić, jak korki padly w nowym mieszkaniu)


@kote: Są, są. Ja w wieku 11-13 lat miałem fazę, że chciałem nauczyć się prasować, prać, szyć, ale moja mama zawsze tępiła moje zapędy. "Zostaw to, ty nie umiesz, ja
  • Odpowiedz
@yosoymateoelfeo: strasznie Ci współczuję, moja mama nigdy nie zabraniała mi uczestniczyć w pracach domowych, jak przychodziło do remontu to tata załamywał ręce jak widział co tworzę pędzlem na ścianach a mama go tylko strofowała, żeby dał mi spokój bo i tak to zamalują, jak chcę to niech maluję. Dzięki temu wiem dzisiaj, jak się obchodzić z wałkiem czy pędzlem i w poprzednie wakacje pomalowałam z mamą 3/4 mieszkania :P Zawsze
  • Odpowiedz
Jak ktoś ma dwie lewe ręce i mamusia z tatusiem wszystko zawsze robili to nie dziwne, że nic nie umie. Przyszyć guzik, zrobić pranie, opłacić rachunki (co xD), wypełnić PIT specjalnym programem od państwa, który prowadzi za rączkę to powinien raczej się zastanowić nad sobą czy się nadaje do życia. Ja od małego (jakieś 6 lat) byłem wyciągany do sprzątania mieszkania, jak ojciec coś naprawiał to się patrzyłem bo mnie to ciekawiło.
  • Odpowiedz
@Gronie: wszystkiego tego można nauczyć się w jeden dzień z YouTube, jeśli ktoś tego nie ogarnia, a potrzebuje to jest debilem :)
  • Odpowiedz