Wpis z mikrobloga

Mirki jako że nogi mi sztywniały i powodowały dyskomfort to zdiagnozowano u mnie #dyskopatia lędźwiowa. W związku z powyższym zero siłki ( zero siadów, martwych i ogólnie ćwiczeń z wolnymi ciężarami ). Przez co utytłałem się i mi #beben wywaliło.
Pytanie do #mikrokoksy o jakiś poradnik co do redukcji bez ww. ćwiczeń. Chodzi mi o pozbycie się jakiś nawet 10-15 kg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#silownia
  • 23
  • Odpowiedz
@YouogY: Dyskopatie sie leczy przez rehabilitacje. Jezeli nie mozesz robic przysiadow/martwych bo sprawia Ci to bol, to bieganie pogorszy sprawe. Ja mialem dyskopatie ledzwiowa, piersiowa i obecnie siadam 160kg w seriach, martwy rwaniowy 175.
  • Odpowiedz
@YouogY:

Gunwo tam, ja tez mam dyskopatie, lekarz powiedzial, ze albo operacja (po ktorej i tak to wroci, kwestia czasu), albo silownia. Z tym, ze cwiczylem juz wczesniej pare lat. Do dzis cwicze, mam sie dobrze, w szczycie prawie 150kg na plaskiej szlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bst: @Qtavon: u mnie objawami nie był ból pleców i nie występował on ani w trakcie ćwiczeń ani w okresie regeneracji. Problem polegał na tym jakbym miał uczucie zawsze zmęcoznych 4głowych ud i 2 głowych ud, drętwienie stóp ewentualnie sztywność w udach.
  • Odpowiedz
@YouogY: można tracić na wadze nie ćwicząc -> ujemny bilans kaloryczny. Prowadzę 2 osoby i przy siedzącym trybie życia i braku aktywności fizycznej waga im spada. W 3 miesiące 8 kg :)
  • Odpowiedz
@YouogY: obliczasz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, na początek odejmujesz 300 kcal i obserwujesz wagę, żeby nie chodzić głodnym robisz okienka żywieniowe IF -> pomagają też w paleniu tłuszczu przez manipulacje hormonami i insuliną -> okresy postu pomagają przy paleniu tkanki tłuszczowej. Jadłospis ustalasz wg własnego widzimisie z podziałem na makroskładniki w skali takiej, żeby nie przekraczać 40-50 g tłuszczu i białko jakieś 2 g na kilogram ciała, reszta węglowodany :)
  • Odpowiedz
@YouogY: możesz poczytać na googlach o tym, w skrócie ustalasz sobie okienko żywieniowe od 4 do 8 godzin, podczas których możesz jeść. Ja cały czas teraz na redukcji mam 8 godzinne okienko i póki co nie mam zamiaru go skracać bo cały czas są efekty. Całe zapotrzebowanie zjadam sobie w 2-3 posiłkach od 13 do 21. poza okienkami można się napić kawy czy zjesc marchewkę albo jakies inne warzywo co ma
  • Odpowiedz
@YouogY: niestety nie. chodzi o pochłanianie KONKRETNEJ ilosci kalorii w ciągu doby, tygodnia, miesiąca i manipulacja tą liczbą. Jedząc na oko, można przekraczać swoje zapotrzebowanie albo jesc za mało. To i to jest niedobre.
  • Odpowiedz