Wpis z mikrobloga

Jak co roku ogłaszam sezon otwarty na:

- Ja #!$%@? jak można mieć tylko 80% z rozszerzonej matmy
- Za moich czasów nie było tylu debili
- Ja to studiowałem medycynę w Oksfordzie i z nadmiaru wolnego czasu prawo na Harwardzie, a i tak dałem radę prowadzić własną firmę.
- Lol, chcesz iść na architekturę z takimi wynikami? A później mosty będą się walić.
- Jak przeglądam testy maturalne to pomimo tego, że mam już 80 lat i nigdy nie zdawałem matury z matmy to spokojnie bym ją zdał.
- Hehe za rok trzeba będzie pokolorować drwala xD
- Matura to tam #!$%@?, zobaczysz co to sesja.
- Ja to się w ogóle nie stresowałem maturą.
- Jak będziecie robić mi burgera to nie dawajcie tyle sałaty to bigmaka xD

#matura #matura2015
CreativePL - Jak co roku ogłaszam sezon otwarty na:

- Ja #!$%@? jak można mieć tyl...

źródło: comment_FVD7Ro7u9tsK6mXYBJjqhUi9idd0MO0f.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Chrisoor: ...a jak sesja jest dla ciebie udręką, to zmień kierunek albo w ogóle rzuć studia, pozdrawiam.

@InnyKtosek: Pozwolisz, że zacytuję samą siebie, bo pewnie nie przeczytałeś mojego komentarza pod tym wątkiem, a dwa razy pisać nie będę:

(...) znam kilka osób, które nie zdały matury i bynajmniej nie wrzucałabym wszystkich do jednego worka. Jeden chłopak jest np. byłym ministrantem, obecnie lektorem, pomaga rodzicom w pracach na polu,
  • Odpowiedz
Ale z tego mojego kolegi leń i debil, nie? I obibok!


@kobietanawykopie: Jak mam to rozumieć? Są ludzie, którzy lubią pracę fizyczną ale do umysłowej się nie dotykają i na odwrót. Jednym nauka, nawet taka do szkoły sprawia przyjemność a inni się do niej zmuszają a jeszcze inni wolą mówić "ech, mi matematyka nie idzie, porobię coś innego".
  • Odpowiedz
piszesz, że matura jest trudna tylko dla leni i obiboków, więc tylko prostuję, bo do tego jeszcze dochodzą słabi z danego przedmiotu


@cadcadcad: Twój kolega nie był leniem, pracował i zdał. W czym problem?
  • Odpowiedz
Nazwałeś wszystkich, którzy nie zdali matury z matmy, totalnymi debilami


@Kapoan: Wydaje mi się, że OP mówił o osobach które uważają maturę za banalną i się przechwalają jacy nie są genialni. Ja nie mówię, że jest banalna. Mówię, że zdanie matury jest dziś osiągalne praktycznie dla każdego - bo jest. Dla jednych jest to proste a dla innych trudne. Jedni musza się do niej uczyć więcej inni mniej.

A jak
  • Odpowiedz
Jak mam to rozumieć?


@InnyKtosek: Jeśli masz problem ze zrozumieniem prostego przekazu, to jesteś większym debilem niż osoby, które nie zdają matury.

Masz to zrozumieć jako sarkazm, oczywiście uważam, że ten mój kolega nie jest debilem, że po prostu matematyka mu nie idzie, ale jest dobry w innych dziedzinach i nie można go szufladkować dlatego, że nie zdał jakiegoś durnego egzaminu z trójkątów i prostokątów.
  • Odpowiedz
@CreativePL: W sumie otworzyłeś mi oczy jedną rzeczą, pisząc o tych ludziach po 80-tce. Ponieważ w #!$%@? ludzi #!$%@? że dawniej matura była dużo trudniejsza i że teraz to robi się ją dla debili ale może to nie prawda, może właśnie poziom zawsze był w miarę podobny i Ci ludzie krzyczący o pokoleniu debili, byli dokładnie tacy sami a teraz chcą się zwyczajnie się dowartościować.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie:

Jeśli masz problem ze zrozumieniem prostego przekazu, to jesteś większym debilem niż osoby, które nie zdają matury.

Kultura to tez wyznacznik inteligencji.

Masz to zrozumieć jako sarkazm, oczywiście uważam, że ten mój kolega nie jest debilem, że po prostu matematyka mu nie idzie, ale jest dobry w innych dziedzinach i nie można go szufladkować dlatego, że nie zdał jakiegoś durnego egzaminu z trójkątów i prostokątów.

Wybacz ale można. Albo
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: Mój znajomy wygrał jakiś tam konkurs i miał zapewnione miejsce na prawie na UJ. Pół roku później nie zdał matury z matematyki. Debil czy nie?
  • Odpowiedz
@erkav: Leń. Widać ma talent do humanistycznych przedmiotów i nauka ich sprawia mu przyjemność ale nie potrafi się zmusić do nauki matematyki.

A jeśli on wiedział o tym, że jest słaby z matmy a nie chciał jej się nauczyć i ryzykował w ten sposób swoją przyszłość to też nie wiem jak inaczej go nazwać...
  • Odpowiedz
Kultura to tez wyznacznik inteligencji.


@InnyKtosek: Ja tylko użyłam wobec ciebie tego samego określenia, którego ty używasz wobec innych, żeby ci pokazać, że nazywanie ich tak nie jest w porządku, a ty zarzucasz mi brak kultury. Czyli zadziałało, zrozumiałeś, że to nieuprzejme tak o kimś mówić.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie: Tak jak już pisałem uważam, że matura jest w zasięgu każdego. Dzisiaj to nie jest test który odseparowuje zdolnych do głupich a raczej test który odseparowuje pracowitych od leni. Nie wiem, może wy się z tym nie zgadzacie ale ja zawsze uważałem że każdy z nas jest tak samo leniwy tylko jedni mają w sobie dość pomyślunku aby wiedzieć, kiedy mogą pozwolić sobie na lenistwo a kiedy nie. Od
  • Odpowiedz
  • 7
@sticker: ano ja na przykład całą szkołę średnią się #!$%@?łem, miałem #!$%@? totalnie na oceny itd. więc przed maturą miałem olbrzymie zaległości. Zacząłem się uczyć tuż przed maturą i zdałem podstawę na zaledwie 60%. Jakieś 3 lata po maturze nie dość, że poszedłem na studia techniczne na jeden z rzekomo najlepszych i najbardziej hardcorowych wydziałów mechanicznych w kraju, to jeszcze do tego jako jedna z nielicznych jeśli nie jako jedyna
  • Odpowiedz
Matura jest duuużo bardziej wyczerpująca psychicznie niż sesja.

do sesji każdy uczy się max na tydzień przed


@kobietanawykopie: Co za #!$%@? xD Jak się studiowało guwnokierunek na guwnouczelni to pewnie tak było, ale ja osobiście po maturze nie czułem się ani trochę wyczerpany psychicznie (bo niby czemu miałbym? Co to za argument, że nauczyciele mieli spinę już rok przed maturą? Dlaczego to musi działać na ucznia, który nie jest debilem
  • Odpowiedz