Wpis z mikrobloga

@Robert_K: dawać taksówkarzom napiwek to kpina. Za co miałbym ci dać jakas dodatkowa kasę? Zamawiam przewoz z punktu A do punktu B. Ja do tego jestem złośliwy i jak mnie taksówkarz wkuriwa to płace karta.
@lukaszlew77: napiwek zostawiam taksiarzom, którzy są wyjątkowo mili i potrafią sensownie zagadać. To się oczywiście tyczy tylko sytuacji jak mam jakąś dłuższą trasę niż 5 minut i nie mam nic do roboty w tym czasie.

mrukom i burkom nie daję
@ohjohny: No i właśnie jeżeli ta stawka za taką pracę Ci nie odpowiada to iż tam gdzie płacą 10 zł/h. Wczeslśniej pisałeś ze napiwek należy Ci się za dowóz pizzy i miłą obsługę ale przecież za to właśnie masz płacone 8zł/h. Przecież gdybyś nie dowiódł tej pizzy albo był nie miły to po prostu straciłbyś pracę więc na prawdę nie wiem w czym Ty masz problem. I nie nie jestem skąpiradłem
@ohjohny: Jak się dostawca spóźnia to nic mu się nie należy poza "Dziękuję, do widzenia".
Wczoraj zamawialiśmy z ziomkami pizze. Poinformowano nas, że "dostawa do godziny". Spoko. Wieczór, dużo zamówień. Poczekamy.
Mija godzina. Po kolejnych 10 minutach dzwonię i pytam o co cho.
"Dostawca dopiero wyjeżdża".
Baj baj napiwku.
@ohjohny: Ja nie daję napiwków, nigdy. Nie wiem po co miałbym to robić. No może jak ktoś rzeczywiście fajnie by obsługiwał to może bym dał. Ale jak ktoś sam prosi o napiwek, albo uzależnia od niego jakość obsługi to niech #!$%@?.
Mi nikt do wypłaty nie dodaje gratisów za to tylko ze przeszedłem do pracy... Czy Taxi czy dostawca pizzy dostaje tyle ile wynosi rachunek i nic nie traci. Jak chce zarabiać więcej to niech zmieni cenę usługi, tylko czy wyjdzie mu to na dobre? Zachcialo sie obowiązkowego bakszyszu...
@ohjohny: W Polsce niestety dominuje myślenie "daj, daj". Powiem Ci tak cumplu, bez obrazy - wara Tobie, państwu, komukolwiek od moich ciężko zarobionych pieniędzy. To ja decyduję czy chcę dać napiwek czy nie. Znasz mnie, wiesz ile zarabiam? A może pizze jem raz na rok? Ja też jestem miły, pracowity i uczciwy i nie oczekuję od innych "napiwków". Polecm ten styl życia.