Wpis z mikrobloga

Mirki czy waszym zdaniem to normalne i rozsądne, żeby brać ślub w wieku 23 lat? Już chyba ponad połowa z moich rówieśników z którymi chodziłem do szkoły wrzuciła zdjęcia na FB ze ślubów lub z dzieciami. Wszyscy pokazują jacy są szczęśliwi i jak jest cudownie. Co więcej nie są to raczej ludzie sukcesu tylko mają nieco mniej ambitne prace (nie będę wytykał, bo żadna praca nie hańbi) za raczej kiepskie pensje i wesele na kredyt. Z jednej strony chciałbym się cieszyc ich szczęściem, a z drugiej w głębi duszy chyba bym się pochlastał jakbym był w takiej sytuacji.

Nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy po prostu dorastałem z grupą takich ludzi.

#pytanie #pytaniedoeksperta #slub #dzieci #jakzyc #gorzkiezale
  • 26
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: Chodziłam do dobrych szkół więc praktycznie tylko jakieś ewenementy (z 2-3 osoby) są po ślubie. A to czy Ty byś się pochlastał czy nie to już sprawa marginalna, to ich świadoma i dorosła decyzja.
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: Za to pomogła w istotnych kwestiach życiowych, ale żeby to zrozumieć musiałbyś ogarnąć świat poza wykopem, a o to Cie nie posądzam. Dyskusja jest zbędna, proponuje pilnować swojej dupy, zamiast zajmować się tym kto i w jakim wieku się hajta, boli Cie, że mimo "mało ambitnych prac" są od Ciebie szczęśliwsi. Za kilka lat oni będą nadal o wiele kroków przed Tobą, w końcu wywodzisz się z ich środowiska,
  • Odpowiedz
@stateless: O to gratuluję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) O to właśnie pytałem, o wasze opinie i doświadczenia, fajnie jak komuś się później układa, ale wiem że wiele z tych osób poza facebookiem nie ma zbyt kolorowo i zacząłem się zastanawiać czy to jakiś trend żeby się spieszyć czy słuszna decyzja. Już pomijam fakt, że znam ludzi z "dobrych szkół" jakimi ta frustratka @Retrospekcja się szczyci,
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: a dzieki dzieki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie spiesze sie bo chce pozyc normalnie jak czlowiek, pocieszyc sie troche ze zarabiam i moge te pieniadze wydac a nie tylko..wozek pieluchy i analiza koloru kupek dziecka w pracy z kolegami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fakt, ze na fejsie ludzie wszystko sprzedaja, ale takie czasy mamy. Nie masz fejsa, jestes nikim.
  • Odpowiedz
@bamsebjorn:
Co kto lubi. Jak są i pozostaną szczęśliwi, jeśli świadomie wybrali sobie taki i taki wygląd ich życia i partnerki, a następnie go zrealizowali -- to super. Wygrali pod tym względem życie.

Natomiast w przypadku mężczyzn jest tak, że swoją maksymalną wartość na seksualnym/społecznym rynku osiągają zwykle później niż w wieku 23 lat. Parę ładnych lat później. W okolicach 30-stki. I ta wartość potem trwa.

Wiadomo: niewielu rodzi się superprzystojnych i wysokich. Można nie mieć tych cech i nadrobić innymi, ale te inne przeważnie trzeba zdobyć. Pieniądze. Pozycja społeczna i zawodowa. Pewność siebie. Umiejętność radzenia sobie z kobietami (ich gierki są tanie i proste, ale one mają je praktycznie wrodzone -- my musimy świadomie nauczyć
  • Odpowiedz