Wpis z mikrobloga

lepiej wyjde na ubezpieczeniu :P


@kravjec: przecież i tak ci oddadzą tylko tyle za ile zakupiłeś maskę i to w kwocie netto. A te 500zł to jest tylko maksymalna kwota ubezpieczenia. Np jakby przypadkiem szedł zegarek za 499zł netto. To za tą zgubioną maskę konia dostaniesz pewnie z 10-15zł
@galonim: a co, ja mam im udowadniać teraz cenę maski? Wiadomo, że nie będę chciał 500zł, ale tyle na ile wyceniam tą stratę powinienem dostać. Tzn Cena maski + koszt usługi kuriera + zadośćuczynienie z powodu niedostarczenia produktu do klienta
@kravjec: no właśnie tak to nie działa, wraz z pismem reklamacyjnym będą chcieli fakturę zakupu. Koszt usługi też ci zwrócą, ale zadośćuczynień już nie. Nie możesz się wzbogacić na ubezpieczeniu.

Dodatkowo naginają to w swoją stronę. Mi na przykład uszkodzili, a dokładniej zniszczyli wkład kominkowy z płaszczem wodnym, pobili szybę, przedziurawili płaszcz, uszkodzili gałki. Firma kurierska uznała reklamacje i zwrócili mi koszt przesyłki tam i powrót a wypłatę wartości towaru przekazała
@kravjec: z tymi ubezpieczeniami to jest różnie. Jak u mnie w firmie kurierzy #!$%@? szafę wartą 3000 netto (ktoś u nich na magazynie wjechał wózkiem centralnie w drzwi, tak że nawet paletę wykrzywiło) to warunkiem wypłaty było m.in. przesłanie faktury zakupu.
@kravjec: dostaniesz taką prośbę:

Do reklamacji proszę dołączyć: protokół szkody, kopię listu oraz dokument potwierdzający wartość uszkodzonego towaru.

Jak zakombinujesz jakoś z wartością to może dostaniesz więcej
@galonim: raz nie uznali reklamacji, wysyłaliśmy szafę, klient rozpakowuje, a tam ewidentne wgniecenie w plecach, prawdopodobnie dostało się jej rogiem innej palety albo coś. Reklamacja odrzucona, ponieważ nie było uszkodzone opakowanie zewnętrzne (szafa jechała karton + folia stretch).
@catmeat: skoro opakowanie zewnętrzne było ok, więc może szafa została uszkodzona jeszcze przed wysyłką, a wy chcieliście wysępić kasę od firmy przewozowej? ( ͜͡ʖ ͡€)
@catmeat: te reklamacje to losowanie. Mi też kilku nie uznali, dlatego też wynająłem kancelarie prawną i teraz oni tym wszystkim się zajmują, a mi taniej wychodzi niż wrzucać w koszty uszkodzone paczki.

Najśmieszniejsza reklamacja jaką mi odrzucili to uszkodzenie rura stalowych, powyginali, podziurawili, chyba ktoś z rozpędem widlakiem wjechał. Powód odrzucenia to źle zapakowana paczka, brak zabezpieczeń. Była folia i paleta. Nie chcieli mi podpowiedzieć czym mogę zabezpieczyć STALOWE rury
Pobierz galonim - @catmeat: te reklamacje to losowanie. Mi też kilku nie uznali, dlatego też ...
źródło: comment_VtJk90cxktaBa4994k2BIJgMddFm8G41.jpg
@Lipides: pewnie tak myśleli, na szczęście klient dostał dodatkowy rabat i zadowolony, bo takie wgniecenie nie przeszkadzało w użytkowaniu
@galonim: a to też jest dobry powód odrzucenia. Jak w moim przypadku wyżej przesyłka była dobrze zabezpieczona to niedobrze, bo w razie uszkodzenia nie rozerwie się opakowanie zewnętrzne. Ale jak dasz tylko folię stretch to źle opakowana paczka :D