Wpis z mikrobloga

#afera polega na tym, że od tamtego czasu pierdzimy w stołki. #kosmologia #kosmos #ksiezyc #marchewka # trabant #katastrofa #chochlik-drukarski #sam-nie-wiem-co #co-mi-zrobisz-jak-mnie-zlapiesz #kawior #osmiorniczki #sadyzm #ekshibicjonizm #musztarda #katarakta #szczypior #kotara #krosta #kolej #onomatopeja #paradoks #statek #gwiazdy #oswiadczenie #kolekcja #renta #lotnisko #manewr #zaloga #silnik #przyciaganie #inspekcja #kontrola #pojazd #rabarbar #sacrum #profanum #myszka #filozofia #aeronautyka ##!$%@?

ŚRODA, 16 lipca 1969r.:
13.32 GMT - Apollo 11 startuje z Przylądka Kennedy′ego na Florydzie. Cel wyprawy: "Przeprowadzenie załogowego lotu na Księżyc, wylądowanie i powrót na Ziemię". Pojazd składa się z przedziału załogowego i silnikowego "Kolumbia" oraz przedziału księżycowego "Orzeł".
CZWARTEK, 17 lipca:
16.17 GMT - Zapłon głównego silnika celem skorygowania kursu na Księżyc.
20.00 GMT - Astronauci przeprowadzają 50-minutową transmisję telewizyjną na Ziemię, pierwszą z serii kolorowych transmisji telewizyjnych z pokładu statku.
PIĄTEK, 18 lipca:
20.40 GMT - Załoga rozpoczyna najdłuższą, bezpośrednią transmisję telewizyjną z kosmosu, trwającą godzinę i 36 minut, podczas gdy Armstrong i Aldrin szykują się do przejścia do "Orła" celem przeprowadzenia inspekcji układów.
SOBOTA, 19 lipca:
03.11 GMT - Apollo 11 mija punkt, w którym siła grawitacyjna Księżyca przezwycięża siłę przyciągania Ziemi.
07.13 GMT - Pojazd znika po raz pierwszy za Księżycem, tracąc w ten sposób przejściowo łączność z Ziemią.
17.22 GMT - Pojazd wchodzi na orbitę okołoksiężycową.
17.46 GMT - Łączność z Ziemią zostaje ponownie nawiązana w chwili wynurzenia się statku spoza Księżyca.
19.56 GMT - 34-minutowa transmisja telewizyjna obrazów powierzchni Księżyca.
23.22 GMT - Armstrong i Aldrin udają się do "Orła" celem przeprowadzenia kontroli układów.
NIEDZIELA, 20 lipca:
17.47 GMT - "Orzeł" oddziela się od "Kolumbii". Armstrong melduje: "Orzeł ma skrzydła".
20.17 GMT - "Orzeł" z Armstrongiem i Aldrinem na pokładzie, ląduje na Srebrnym Globie. Armstrong melduje: "Orzeł" wylądował.